• Autor
    Odp.
  • mysza22
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 48
    • Stały bywalec

    Subtelna bylabym Ci naprawde wdzieczna 😀 😆
    jakby co moze byc na mail lub priv

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    a ja nienawidze gotowac. mam bardzo mala kuchnie. dziecko co chwila plata mi sie pod nogami. na pomoc meza nie mam co liczyc bo nawet dzieckiem przez ten czas sie nie chce zajac. obiady mi nie wychodza takie jakbym tego chciala a do tego zero pomyslu

    mysza22
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 48
    • Stały bywalec

    co z moim przepisem??:)

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    a ja robie jedzenie od razu na dwa dni. Moj chlopak jest wybrednym wiec musze zawsze cos nowego wymyslac, i koniecznie robic zupy. Przepisy sciagam z netu albo z forum:)

    kajdaaa
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 1680
    • Maniak

    Ja gotuje codziennie ale pozwala mi na to czas. Najszesciej to ziemniaki i schabowe, ryz z sosem czosnkowym, mizeria. Nie umiem gotowac zup mimo ze podobno jest łatwo. Wychodza mi tylko ze w 3 minuty 🙂

    .Magda.
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 746
    • Zasłużony

    Ja niestety nie lubię gotować, ale muszę i robię to codziennie. Najczężciej są to: pomidorówka, barszcz czerwony, rosół, zupa jarzynowa, ziemniaki z surówką i mięsem, zapiekanki ziemniaczane, gołąbki, rzadziej pierogi. itp, itd.

    canela
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    Ja bardzo lubie gotowac, najczesciej gotuje potrawy z kuchni meksykanskiej oraz wloskiej.

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    co rok kupuje kalendaz zrywak z przepisami kulinarnymi i jakimisc dobrymi radami babuni 🙂
    wiekszosc przepisow odpada ale jest kilka z ktorych do dzis korzystam

    kotleciki jajeczne

    5 jajka na twardo
    2 jajka surowe
    pulka tarta
    zeszklona posiekana drobniutko cebulka
    przyprawy (moze byc tylko vegeta lub kucharek)
    moze lecz nie musi luzeczka smietany

    jajka na twardo drobniutko siekamy nozem albo tym sprzecikiem do salatki warzywnej 🙂
    dodajemy surowe jaja, bulki tartej , cebulke, przyprawy
    bulki tartej dajemy tyle zeby kotlety daly sie zlepic. jak damy za duzo to sie beda kruszyc. jesli juz przesadzilismy z bulka to wtedy mozemy dodac smietane.
    lepimy kotleciki i wrzucamy na patelke z olejem.
    ja zanim wrzuce na olej to obtaczam jeszcze raz w bulce tartej i opiekam z kazdej strony

    podaje z ziemniaczkami i surowka

    SMACZNEGO

    Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    Ja nie przepadam za kuchnią w zasadzie większosc rzeczy jem bo są jadalne, Mam niewiele potraw o ktorych powiedzialabym ze sie nimi zajadam.
    Lubię warzywa kazde, lubię mieso, i zupy….
    Zupy gotuję b.czesto bo moja mała Ala lubi zupy i ja, mąż natomiast..musi zjeżc konkret a zupa dla niego to zabarwiona woda.
    Wracamy pozno bo ja z Ala z przedszkola zwykle ok 18 a mąż o 19. I o tej jemy obiady……….niezdrowo co?

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    ja za to uwielbiam gotowac i z mila checia poszlabym na rok do szkoly zeby sie nauczyc fajnych przysmakow – isz do szkoly dla siebie… tak samo jak skoncze informatyka to chyba pojde na barmana tez dla siebie 🙂

    ryz z warzywami i kurczakiem…

    kurczka kroimy w kosteczke moczymy w przyprawach…
    cebulke na paterlnie dokladamy mieso… do tego warzywa jakie chcesz… ja zawsze daje pieczarki, marchewke, pietruszke, kukurydze, czosnek, papryka… albo kroje w paseczki albo w kostke zalezy od dnia i humoru 🙂 zalewamy woda zalezy dla ile osob.. albo zalezy ile woreczkow z ryzem… ja zawsze robie 5-6 woreczkow i do warzyw wlewam 2.5-3 szklanek wody….. teraz sos… wkladam albo jakis z torebki albo cerry dosypuje i bedzie zoltawy.. zageszczamy troszke…
    ryz gotujemy… jak sie ugotuje wsypujemy do wysokiego naczynia wszystkie woreczki zalewamy tym sosem z warzywam i miesem… mieszamy doprawiamy… iiii smacznego..
    palce lizac 🙂

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    oj juz bymz jadla tego twojego dania 🙁
    napisz mi prosze dokladnie jaki sos mozna kupic lub jak go zrobi. mnie trzeba w kuchni tlumaczyc wszystko na okolo jak przedszkolakowi 😳

    ja wlasnie smaze miesko na spagetti

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    sosik jaki chcesz ja kupuje do spagetti i wsypuje do warzyw a jak nie mam..
    to do szklanki woda + maka mieszasz wlewasz i zageszcza ci sie + robi jasny kolor i dodaje cerry robi sie taki zoltawy sosik…
    wiesz o co chodzi ? jakies jeszcze pytania?

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    juz wszystko wiem (chyba). przepis zapisany w moim tajnym zeszycie 😳 w sobote zrobie napisze efekty

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    ok czekam 🙂
    u mnie w domu smakuje wszystkiem nawet dobrej przyjaciolce 🙂
    moze byc na ostro wtedy lepiej smakuje…. ma ci wyjsc taka „papka”

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    moj maz uwielbia jesli robie cos w kuchni pierwszy raz. ZAWSZE wychodzi mi pyszne. jesli za jakis czas zrobie to znowu wychodzi mniej smaczne lub wogole nie wychodzi
    jutro mam zamiar zrobic rybe duszona lub rybe w bialym winie ale to zalezy jak jutro moj kochany pracuje

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Obiadki – co najczężciej gotujecie na obiad?"

Przewiń na górę