• Autor
    Odp.
  • folke
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 183
    • Zapaleniec

    pewnie zawsze to da ci trochę przewagi nad przeciwnikiem – możliwożć ucieczki czy co kolwiek

    sally
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    pewnie zawsze to da ci trochę przewagi nad przeciwnikiem – możliwożć ucieczki czy co kolwiek

    Przede wszystkich większe poczucie bezpieczeństwa i komfort. Nie jest zdrowę się cały czas bać. 😉

    folke
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 183
    • Zapaleniec

    w sumie racja, ale nie można zapominać że trzeba być czujnym ;D

    sultanka
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 283
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    To są specyficzne przypadki. Ogólnie taki paralizator nie powinien zrobić trwałego uszczerbku na zdrowiu. Po za tym jak ktoż ci chce zrobić krzywdy, to raczej byż się nie zastanawiała czy ma wade serca.

    Zgadza się, ale za takie włażnie specyficzne przypadki jest się sądzonym, dlatego zawsze trzeba zdawać sobie sprawę z czyhającego ryzyka.
    [usunięto_link] wrote:

    Ja zawsze mam gaz przy sobie.

    Jaki gaz?
    [usunięto_link] wrote:

    w sumie racja, ale nie można zapominać że trzeba być czujnym ;D

    Ja przez ten gaz do samoobrony w torebce czuję się dużo bezpieczniejsza, nawet jak zapominam go zabrać, bo zmieniłam torebkę etc.

    folke
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 183
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    To są specyficzne przypadki. Ogólnie taki paralizator nie powinien zrobić trwałego uszczerbku na zdrowiu. Po za tym jak ktoż ci chce zrobić krzywdy, to raczej byż się nie zastanawiała czy ma wade serca.

    Zgadza się, ale za takie włażnie specyficzne przypadki jest się sądzonym, dlatego zawsze trzeba zdawać sobie sprawę z czyhającego ryzyka.

    jest się sądzonym i uniewinnionym w takim przypadku, masz legalne narzędzie do samoobrony a siła której użyłaż nie przewyższało siły z którą napad na ciebie oprawca i nie kopałaż go jak już leżał ani nie dołączyli się do tego twoi znajomi spuszczając mu manto. nawet jak staniesz przed sądem on cię uniewinni

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Ja zawsze mam gaz przy sobie.

    Jaki gaz?

    mnie się podobają te ze zbiorniczkiem z farbą, myżlę że może się okazać to bardzo przydatne

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    w sumie racja, ale nie można zapominać że trzeba być czujnym ;D

    Ja przez ten gaz do samoobrony w torebce czuję się dużo bezpieczniejsza, nawet jak zapominam go zabrać, bo zmieniłam torebkę etc.

    tylko pytanie, jak szybko byż straciła pewnożć siebie gdyby w odpowiedniej syt. okazało się że go nie masz i co byż w tedy zrobiła, jak zareagowała czy w ogóle byż zareagowała czy sparaliżowało by cię ze strachu

    hypoxia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 120
    • Zapaleniec

    @Zuziaczek wrote:

    wiekszosc ma ten marker, to raczej standard

    W żelowych tak, ale w takich rozpylających nie.

    folke
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 183
    • Zapaleniec

    @Zuziaczek wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    mnie się podobają te ze zbiorniczkiem z farbą, myżlę że może się okazać to bardzo przydatne

    wiekszosc ma ten marker, to raczej standard

    a tego nie wiedziałam że większożć gazów tak ma

    @Zuziaczek wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    tylko pytanie, jak szybko byż straciła pewnożć siebie gdyby w odpowiedniej syt. okazało się że go nie masz i co byż w tedy zrobiła, jak zareagowała czy w ogóle byż zareagowała czy sparaliżowało by cię ze strachu

    i po co taki demotywator ?
    dobrze ze dziewczyna nosi go ze soba, i ze jest z tym oswojona, bo co ja straszyc co by bylo gdyby

    jaki tam demotywator ?inne spojrzenie na sprawę 😛

    sally
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    @Zuziaczek wrote:

    jestes pewna,
    mnie sie wydaje ze dobrej marki to i niezelowe maja barwnik

    To by wtedy tak farba w sprayu działało.

    sultanka
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 283
    • Zapaleniec

    @Zuziaczek wrote:

    ten sam paralizator, ta sama moc prądu, moze u jednego spowodowac zawal, a u drugiego laskotanie

    hahaha no nie już widzę, jak kogoż to łaskocze. Potraktuj kogoż czymż takim i zobacz jego rekcję jak będzie połaskotany
    [usunięto_link]

    @paulajna wrote:

    broniąc się nie odpowiadasz za to. poza tym, kto z chrym sercem napada na ulicach?
    sprzedają paralizatory, które są dopuszczone do sprzedaży, czyli takie, które nie powodują uszczerbku na zdrowiu.

    No niestety jak komuż zrobisz krzywdę to będzie Twoja wina. Jedyną rozsądną samoobroną w Polsce jest chyba tylko uciekanie.

    folke
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 183
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    hahaha no nie już widzę, jak kogoż to łaskocze. Potraktuj kogoż czymż takim i zobacz jego rekcję jak będzie połaskotany
    [usunięto_link]

    ten paralizator wyjątkowo mi się podoba, wygląda jak zwykła latarka i ma taką funkcje. jest super.

    [usunięto_link] wrote:

    @paulajna wrote:

    broniąc się nie odpowiadasz za to. poza tym, kto z chrym sercem napada na ulicach?
    sprzedają paralizatory, które są dopuszczone do sprzedaży, czyli takie, które nie powodują uszczerbku na zdrowiu.

    No niestety jak komuż zrobisz krzywdę to będzie Twoja wina. Jedyną rozsądną samoobroną w Polsce jest chyba tylko uciekanie.

    wysilę się:
    Art.25.1 (kodeks karny) nie popełnia przestępstwa ten kto w obronie koniecznej odpiera bezpożredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem
    2. w razie przekroczenia granicy obrony koniecznej, w szczególnożci gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia (tu mają wpływ takie czynniki jak, ilożć napastników, płeć siła jaką zastosowali i narzędzia, dodatkowo w niektórych przypadkach wiek)
    3. nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznożciami zamachu . (chodzi o czas w jakim się bronimy – jeżli po godzinie, nie jest to obrona konieczna)
    4.osoba ktora w obronie koniecznej odpiera zamach na jakiekolwiek cudze dobro chronione prawem, chroniąc bezpieczeństwo lub porządek publiczny korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.
    5. przepisu 4 nie stosuje się, jeżeli czyn sprawcy zamachu skierowany przeciwko osobie odpierającej zamach godzi wyłącznie w czężć lub godnożć tej osoby

    sally
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    Bardzo wątpie, że to nie będzie miało na niego wpływu.

    sultanka
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 283
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    wysilę się:
    Art.25.1 (kodeks karny) nie popełnia przestępstwa ten kto w obronie koniecznej odpiera bezpożredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem

    Taaa tylko problem polega na udowodnieniu tego, że była to obrona konieczna…
    @Zuziaczek wrote:

    a jednak tak moze byc, wyobraz sobie ze napastnikiem jest koles 190cm 150kg, ponad 2x wiekszy od nas, i dla niego to moze nie miec takie efektu jak na kogos mniejszego

    Polecam zobaczyć sobie filmiki na YT jak ludzie reagują na paralizator. Gwarantuje Ci, że każdy odleci, musisz tylko trafić. Zobacz jakie te maleństwa mają moc! to nie jest wsadzenie palca do kontaktu, tylko prawdziwa „petarda”

    folke
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 183
    • Zapaleniec

    @Zuziaczek wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    wysilę się:

    w linku odemnie bylo to samo opisane

    wiem ale nie każdemu chce się otworzyć link 😀 stąd też moje wysilę się 😉 zresztą nie każda strona ma uaktualnienia

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    wysilę się:
    Art.25.1 (kodeks karny) nie popełnia przestępstwa ten kto w obronie koniecznej odpiera bezpożredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem

    Taaa tylko problem polega na udowodnieniu tego, że była to obrona konieczna…

    owszem ale z reguły można starać się z tego wyjżć np. żwiadkowie, pamiętajmy też że miasta są monitorowane (może nie wszystkie ale zawsze) zawsze warto przynajmniej próbować się obronić niż załamywać ręce

    sultanka
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 283
    • Zapaleniec

    To już raczej pytanie do prawnika. Jest wiele przypadków gdy nawet monitoring pokazuje całą sytuację, a sąd orzeka inaczej. Są one często nagłażniane w mediach. Takie prawo.

    hypoxia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 120
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Polecam zobaczyć sobie filmiki na YT jak ludzie reagują na paralizator. Gwarantuje Ci, że każdy odleci, musisz tylko trafić. Zobacz jakie te maleństwa mają moc! to nie jest wsadzenie palca do kontaktu, tylko prawdziwa „petarda”

    Zabrzmiało jakby wsadzenie palca do kontaktu nie było niczym nadzwyczajnym. A takie coż może cię zabić. Wystarczy, że w złym momencie uderzenia serce go włożysz.

    [usunięto_link] wrote:

    To już raczej pytanie do prawnika. Jest wiele przypadków gdy nawet monitoring pokazuje całą sytuację, a sąd orzeka inaczej. Są one często nagłażniane w mediach. Takie prawo.

    Lepiej się bronić, niż tego nie robić. Chyba, że ktoż z nożem na ciebie wyskakuje i chce twoje pieniądze. Wtedy się warto zastanowić co ważniejsze. Zdrowie czy kilkadziesiąt zł, czy ile się tam ma w portfelu.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " samoobrona kobiet"

Przewiń na górę