• Autor
    Odp.
  • parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    jasne: nie wierzmy mediom. wierzmy ksiedzu.

    a to, ze te debile chcialy ekskomuniki minister zdrowia za to, ze postapila zgodnie z prawem i wskazala szpital, tez jest ok?

    kosciol nie powinien sie mieszac do prawa ani do polityki.

    ogolnie: jest to taka sama sekta jak kazda inna i nie powinna byc stawiana wyzej i miec nie wiadomo ile do powiedzenia.

    jest konstytucja, jest prawo…tego nalezy sie trzymac.

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    jasne: nie wierzmy mediom. wierzmy ksiedzu.

    ale z Ciebie tempak! O tym ksiedzu tez wiesz z gazety 😆

    [usunięto_link] wrote:

    kosciol nie powinien sie mieszac do prawa ani do polityki.

    tak?? a dlaczego nie? kosciol to jest instytucja. skoro inne instytucje wtranzalaja sie w polityke, kosciol tez moze, a nawet powinnien. oto twa tolerancja parvati, żenujące.

    [usunięto_link] wrote:

    jest konstytucja, jest prawo…tego nalezy sie trzymac.

    to sie trzymaj. ale jest tez prawo do wolnego wyboru, prywatnosci i nietykalnosci. te dziewczynke NAMOWIONO do takiej decyzji, co bylo naruszeniem prawa w.g mnie. poza tym parvati, o karze smierci nie moglas nic a nic napisac bo „nie znasz sie na prawie”, wiec w tym temacie jestes dla mnie malo wiarygodna.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    nie napisalam, ze „nie znam sie na prawie”.

    inaczej uargumentowalam swoja wypowiedz.
    ale ty…albo masz pamiec za krotka albo czytanie ze zrozumieniem jak zwykle ci szwankuje.

    a teraz: wynocha.

    to nie jest watek dla ciebie.

    don Avadoro
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    jasne: nie wierzmy mediom. wierzmy ksiedzu.

    ale z Ciebie tempak! O tym ksiedzu tez wiesz z gazety 😆

    [usunięto_link] wrote:

    kosciol nie powinien sie mieszac do prawa ani do polityki.

    tak?? a dlaczego nie? kosciol to jest instytucja. skoro inne instytucje wtranzalaja sie w polityke, kosciol tez moze, a nawet powinnien. oto twa tolerancja parvati, żenujące.

    Kożciół powinien mieszać się do polityki? 😆
    Gratuluję, nawet sam Kożciół nie ma aż tak daleko idących poglądów.
    Rozdział państwa od Kożcioła jest normą na całym żwiecie.
    Co innego, gdy Kożciół prowadzi kampanię przeciw aborcji, ma do tego prawo, jak każda organizacja w kraju. Ale kiedy blokuje egzekwowanie prawa obowiązującego w kraju, to jest już zupełnie inna sytuacja.
    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    jest konstytucja, jest prawo…tego nalezy sie trzymac.

    to sie trzymaj. ale jest tez prawo do wolnego wyboru, prywatnosci i nietykalnosci. te dziewczynke NAMOWIONO do takiej decyzji, co bylo naruszeniem prawa w.g mnie. poza tym parvati, o karze smierci nie moglas nic a nic napisac bo „nie znasz sie na prawie”, wiec w tym temacie jestes dla mnie malo wiarygodna.

    Kobieta ma prawo do usunięcia ciąży, jeżli m.in.:
    zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, wystąpienie tej okolicznożci stwierdza prokurator.
    Czynem zabronionym jest odbywanie stosunków seksualnych z osobą poniżej 15 roku życia. Dziewczyna ma 14 lat. Wnioski chyba wyciągniesz sama.
    Art. 152.
    § 2. Tej samej karze podlega, kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania.
    Nikt nie namawiał dziewczyny do przerwania ciąży z naruszeniem przepisów. Aborcja należała jej się zgodnie z Ustawą o planowaniu rodziny… Zatem domniemane namawianie również nie było przestępstwem. Poza tym chodzi tu o namawianie przez matkę, a w przypadku małoletniej to rodzice podejmują decyzję za zgodą dziecka.

    Moralną ocenę aborcji zostawmy każdemu z osobna. Jednak, z punktu widzenia prawa, sprawa jest jednoznaczna, dziewczyna mogła usunąć ciążę. Ludzie, którzy chcięli jej to uniemożliwić działają na szkodę państwa.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    staary…naprawde sadzisz, ze ta gosciowa to zrozumie?

    mnostwo osob probowalo jej to wytlumaczyc, a ona dalej chrzani glupoty, ktorych kazdy srednio inteligentny czlowiek powinien sie wstydzic.

    mozna sobie odpuscic i nie tracic czasu na gadki z kretynka.

    don Avadoro
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    staary…naprawde sadzisz, ze ta gosciowa to zrozumie?

    Nie wiem ale, jak już gdzież pisałem, czasem trzeba 1000 razy powtórzyć, żeby ktoż zrozumiał.

    [usunięto_link] wrote:

    a to, ze te debile chcialy ekskomuniki minister zdrowia za to, ze postapila zgodnie z prawem i wskazala szpital, tez jest ok?

    Dla mnie ok! W sumie niezły szpan przed znajomymi, być ekskomunikowanym… 😉

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    tyle, ze pani kopacz w przeciwienstwie do ciebie jest katoliczka.

    don Avadoro
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    tyle, ze pani kopacz w przeciwienstwie do ciebie jest katoliczka.

    Tyle, że gdyby ją ekskomunikować już nie byłaby katoliczką. Mielibyżmy o jednego bezwyznaniowca więcej i do tego jeszcze w rządzie! 😉

    Katolicy chcą chyba nam pomóc. Nie odtrącajmy tej wyciągniętej ręki. 😈

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    ej…ja czaje dowcip.

    ale assha moze pomyslec, ze to calkiem w deche, ze kosciol moze sie pozbyc kogos manifestujac tym samym swoj wplyw na nasz rzad oraz cale panstwo.

    Stephanie
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    parvati, don Avadoro – całkowicie się zgadzam z tym, że prawo stało za mozliwożcia legalnej aborcji, jak i z tym, ze ani media nie miały prawa naglażniac sprawy, ani fanatyczni katolicy, ktorzy umiescili dane dziewczynki na ktoryms z portali katolickich(czytalam w wiadomosciach), aby mozna bylo ja nawracac i sie za nia modlic 🙄 Dodam od siebie, ze oddanie dziecka w takim wieku przez dziecko jest wielka krzywda psychiczna dla dziecka(matki), moze nawet wieksza niz aborcja. No i sam poród w tym wieku to zagrożenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego. To tyle ze mnie.

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    ludzie plytcy, nie znajacy historii i ograniczeni ZAPOMINAJĄ juz, ze ROWNIEZ dzieki wlasnie MIESZANIU SIE DO POLITYKI przez kosciol, nie siedzimy jeszcze w PRL-u. Wracaj do swojej biologii parv, to niczego innego sie tu nie nadajesz. twoje argumenty sa w d**** wziete.

    don Avadoro
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    ludzie plytcy, nie znajacy historii i ograniczeni ZAPOMINAJĄ juz, ze ROWNIEZ dzieki wlasnie MIESZANIU SIE DO POLITYKI przez kosciol, nie siedzimy jeszcze w PRL-u. Wracaj do swojej biologii parv, to niczego innego sie tu nie nadajesz. twoje argumenty sa w d**** wziete.

    🙄
    Proszę, nie przeceniaj roli Kożcioła w upadku komunizmu. Nie jestem ignorantem i wiem, że Kożciół Katolicki miał w tym pewien udział, ale komunizm upadł głównie z powodu niewydolnej, centralnie sterowanej gospodarki. A organizacją, która odegrała największą rolę w jego obaleniu w Polsce był nie KK, ale żwiecka Solidarnożć. Bardzo ważną rolę odegrali w tym procesie również ateiżci, tacy jak Jacek Kuroń, czy Adam Michnik.

    Dzisiaj, na szczężcie, komunizm jest przeszłożcią. Mamy wolnożć słowa, zrzeszania się, manifestacji. Każda organizacja ma w ramach prawa zagwarantowaną możliwożć wpływania na opinię publiczną, a dzięki temu także na sposób rządzenia państwem. Problem zaczyna się, kiedy jakaż organizacja uważa, że stoi ponad prawem i próbuje blokować egzekwowanie jego przepisów oraz wpływać na rządzących poprzez niedozwolone naciski. Cierpi na tym demokracja, ale czasem, niestety, cierpienie dotyka także zwykłegoo człowieka, tak jak w tym przypadku.

    Jeżeli uważasz, że Kożciół powinien poprzez swoje wpływy i nieformalne powiązania ingerować w sprawy państwa, a odmawiasz takiego samego prawa np. lobby gejowskiemu, masonerii, jechowitom, kółkom szachowym i klubom wędkarskim, to jesteż hipokrytką. KK w zdrowym państwie nie powinien mieć żadnych, choćby najmniejszych przywilejów względem wymienionych organizacji, bo też niczym się od nich nie różni. Ot, zrzesza ludzi o wspólnych sposobach na spędzanie wolnego czasu.

    Jeżeli natomiast uważasz, że w Polsce wzystkie te organizacje powinny mieć możliwożć bezprawnego ingerowania w sprawy państwowe, to Twoje pojęcie o demokracji, praworządnożci i polityce jest tak nikłe, że powinnaż powtarzać podstawówkę czy gimnazjum.

    Przeczytaj tego posta w całożci, zrozum go i podaj argumenty, które wykażą, że się mylę. W innym wypadku – proszę – nie odpisuj. 🙄

    ForceRecon
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 668
    • Zasłużony

    Ja do tej sprawy podchodzę tylko od kwesti prawnej. Do sumienia innych ludzi się nie mieszam
    Dziewczyna miała prawo do aborcji i z tego prawa skorzystała.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " SKANDAL."

Przewiń na górę