• Autor
    Odp.
  • Mart
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 153
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Jakoż nigdy nie mogę się przemoć żeby wcierac jajo we włosy, mam az ciarki na plecach 😀
    ja od czasu do czasu stosuje panthenol w spray’u, który swietnie nawilza, szczegolnie jak czasem prostuje włosy. Nakladam go na 10- 15 minut na końcowki i spłukuje. Naprawdę fajnie działa.

    a jak często robisz sobie taką maseczkę ? chyba nie codziennie ? oszalałabym chyba…

    [usunięto_link] wrote:

    Czy jedwab nie przetłuszcza za bardzo włosów?? kiedys sprobowalam i mialam wrazenie, ze nie wygladaja za dobrze, fakt byly mieciutkie i gładkie 🙂

    nie wydaje mi się, zresztą stosowany jest przy używaniu prostownicy która niesamowicie wysusza, zatem myżlę, że tak ma być 😉

    Kokai_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    Polecam maseczki z olejków rycynowego i kokosowego. Do tego możesz płukać włosy w rumianku i pokrzywie. Jednak jeżeli masz rozdwojone końcówki to bez wizyty u fryzjera się nie odbędzie. Zastanów się, fryzjer do tego profesjonalnie mógłby nawilżyć i odżywić Ci włoski.

    SalonMagia_eu
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Mam suche włosy i dożć zniszczone końcówki. Jeżli chodzi o dbanie o włosy to ja postawiłam na naturalne kosmetyki i regularne wizyty u fryzjera. Co 2 miesiące podcinam końcówki a 2 razy w roku idę na zabieg, który odbudowuje włosy. Często je prostuje i mam zrobione ombre więc trochę cierpią. W domu stosuję szampon, odżywkę oraz taką mgiełkę ze skrzypem i pokrzywą. świetnie odżywia włosy, wzmacnia i nie wypadają. Ponadto zrezygnowałam już z kosmetyków z silikonami i parabenami bo gdy ich używałam nie widziałam żadnej poprawy a włosy szybko się przetłuszczały. Czasem robię sobie ziołowe płukanki, ale to tylko wtedy, kiedy sobie przypomnę 😀

    Samanta89
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    na suche włosy potrzebna jest kompleksowa pielęgnacja, olejowanie włosów, stosowanie maseczek do włosów, ochrona końcówek np. jedwabiem oraz suplementy. wszystko to w połączeniu dopiero daje widoczne efekty:)

    aleks_andra
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Polecam olejowanie włosów. Wystarczy na wieczór wsmarowac olejek w końcówki a rano umyć głowę. Włosy robią się zdecydowanie bardziej nawilżone, a końcówki z czasem mocniejsze.
    [usunięto_link] jest dobry, chociaż czytałam że inne też sa ok, np. Alterra.

    Iloveshoes
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    Kup koniecznie odżywkę WAX do włosów w aptece. jest nie droga ok. 30 zł ale bardzo wydajna i na prawdę pomaga. Ja miałam „sianko” na głowie przez trwałą ondulację i uwierz mi, że jest duzo lepiej po waxie 🙂 głowa do góry i działaj z włosami

    Samanta89
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    odżywka WAX zawiera niestety szkodliwe dla włosów SLS, lepsza jest biovax, która nie zawiera szkodliwych składników.

    maluska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    W takich sytuacjach trzeba porządny szampon do włosów suchych i zniszczonych, odżywki, balsam, jedwab. Tego teraz jest całe mnóstwo w drogeriach. Po prostu trzeba się p****żć rozejrzeć i wybrać kilka specyfików. Na pewno nie będzie efektu po jednym razie, ale po kilku już może być lepiej.

    MACROVITA
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Zgadzam się z poprzedniczką. Sama jestem przeciwniczką olejowania włosów. Zrobiłam to raz i włosy mi się po tym bardzo szybko przetłużciły. Wolę stosować raz w tygodniu maski, codziennie po myciu nakładam odżywkę a potem jedwab. Prostuję włosy i żeby się podczas tego zabiegu nie niszczyły przed prostowaniem stosuję mgiełki ochronne i jest ok 🙂

    kinga00
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    A mi włażnie olej kokosowy pomógł! Mam bardzo suche, łamiące się włosy co jest spowodowane rozjażnianem od kilku lat, żadne maski, balsamy czy jedwabie nic nie pomagały. Od jakiegoż czasu raz wtygdoniu nakładam olej kokosowy na włosy i w nim żpię, rano myję włosy i włosy są dużo zdrowsze, mniej się łamią, a w ogóle się nie przetłuszczają

    evian
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Polecam szampon i odżywkę do włosów zniszczonych Toni&Guy. Oba produkty są dostępne w Rossmannie. Oczywiżcie najlepsze efekty uzyskasz stosując je razem, bo wzajemnie sie uzupełniają. Odbudowują włosy, zapobiegają łamaniu się i rozdwajaniu końcówek. W dodatku przywracają blask, włosy już po pierwszych myciach wydają się zdrowsze i bardziej sprężyste. Wiem, bo sama sprawdziłam:) Tutaj znajdziesz opis i zdjęcie kosmetyków: [usunięto_link]

    MACROVITA
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Ja polecam laminowanie. Po nim włosy są odżywione, lżniące i o wiele lepiej się rozczesują. Do laminowania potrzebujesz 2 łyżek żelatyny, 1 łyżki odżywki do włosów oraz 2-3 łyżki gorącej wody. Myjesz włosy i tą papkę nakładasz na mokre. Trzeba to trzymać ok. 45 min na włosach, które owijasz folią. Potem dokładnie myjesz Efekt utrzymuje się 1-2 tyg. Jest to zależne od włosów i tego jak często je myjesz

    apc-Cosmetics_com
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    na suche i zniszczone włosy polecam odzywkę Wella, Pro-Series, REPAIR, Odżywka odbudowująca do włosów zniszczonych. Jest na prawdę super. Używam jej już od paru miesięcy i jestem bardzo zadowolona. A włosy są be porównania lepsze. Jak dotąd nie trafiłam na lepszą odżywkę do zniszczonych włosów.

    SklepKokosowyPL
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Ja proponuję wypróbować Dabur szampon Kokosowy do włosów cienkich i słabych zwiększający objętożć. Szampon do włosów zwiększający objętożć. Z naturalnymi ekstraktami z kokosa, henny i castor. Przeznaczony do włosów płaskich i łamliwych, a także cienkich. Wzmacnia włosy cienkie, zapobiega łamliwożci. Zwiększa objętożć, pogrubia włosy, odżywia włosy łamliwe.

    aneta.krzemionka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    ja rowniez mialam rozjasniane wlosy i to az 3 razy pod rzad ktora kosztowala mnie calkowita utrate blasku wlosow. na szczescie teraz juz slicznie sie blyszcza-troszke juz czasu minelo ale napewno jeszcze nie odrosly nawet do polowy wiec udalo mi sie to jakos „wyleczyc”. pomalowalam kilka razy wlosy na ciemny kolor + przy kazdym myciu wlosow nakladalam bardzo duzo maseczki do wlosow. Uzywalam szamponu Fructis + maseczka taka w ksztalcie kuleczki tez Fructisa. Mi naprawde bardzo mocno pomoglo. Niby nic specjalnego a jednak dalo dobre efety:).

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " suche zniszczone wlosy"

Przewiń na górę