Trądzikowe zaczerwienienie skóry.

  • Autor
    Odp.
  • poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Problem jest taki:
    Długo nie miałam problemu z trądzikiem – niestety i mnie to dopadło (tuż przed trzydziestką 😕 ) – z samymi krostkami sobie poradziłam ale mam takie czerwone plamki. Żeby je zredukować używam Face okey – suplementu diety. Ale (tu włażnie zaczyna się problem) – jak je zamaskować szybko i bezboleżnie dla cery? Tak żeby problemy nie wróciły ale żeby też jakoż wyglądać?

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Polecam jakiż korektor do wyprysków (taki zielony, najlepiej żeby nie był mocny i spirytusowy) i jakiż fluid jeszcze delikatny, żeby nie było widać. Tak więc, jak nie będziesz drapać, wyciskać, to będzie dobrze! 🙂

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    martyna, ale jak nie wyciskać, jeżli się samo pcha pod palce? 😉 Ale serio – wiem, że nie powinno się wyciskać, ale jak się ma randkę przed sobą, to przecież nie pójdę z pryszczem na nosie 😉

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    ?? 😯
    jak nie wyciskać? oczywiżcie, że trzeba to wycisnąć!

    a co… będziesz łazić z takim wielkim pryszczem aż pęknie i wyjdzie sam czy może aż stwardnieje i zarożnie skórą, pozostawiając Ci później wielką dziurę??

    przecież do kosmetyczki idzie się WYCISKAĆ pryszcze (oczyszczać cerę) więc pryszcze się jak najbardziej WYCISKA. nie wiem co to za stereotyp.

    z tym, że trzeba to robić umiejętnie… użyć odpowiednich kosmetyków i wycisnąć prychola do końca, aż wyjdzie krew.

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Wyciskać może tylko osoba, która potrafi to robić – czyli kosmetyczka, na własną rękę nigdy w życiu. Wtedy dopiero zostanie Ci dziura. Ja chcę to jakoż zamaskować, zasuszyć, czy cokolwiek. Żeby jakoż wyglądać.

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    a jaka to filozofia wycisnąć pryszcza? ja robię to sama lub facet mi wyciska. nie mam od tego dziur 🙄

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Chodzi o to, że wtedy podobno tylko rozprzestrzenia się zarazki. Ale przecież nie będziemy się kłócić, każda niech robi po swojemu, ja chcę to jakoż zamaskować. Czy słońce i opalanie pomagają w redukcji pryszczy?

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    Nie sądzę żeby opalanie miało jakiż wpływ. Za to na pewno ma wpływ na bliznki. Niezbyt korzystny.

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Zawsze po opalaniu mam wrażenie, że skóra jest jakaż gładsza, że mniej tych wyprysków, ale może to tylko złudzenie, może sama próbuję się pocieszyć 😉

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    Opalanie wysusza pryszcze i dobre kosmetyczki zalecają raz w tygodniu solarium – ok. 5 minut włażnie w celu leczenia trądziku.

    Ostatnio jednak przeczytałam, że owszem, wysuszają pryszcze, ale jest to tylko efekt tymczasowy, natomiast na dłuższą metę jest to szkodliwe.

    ile w tym prawdy – nie wiem.

    na wysuszenie pryszczy dobra jest pasta cynkowa (zinci – bodajże),
    w aptece kosztuje grosze.

    Co do wyciskania pryszczy – naprawdę radzę robić to osobiżcie, kiedyż też miałam podobne spojrzenie i bardzo tego żałuję.

    O higienę w trakcie wyciskania można zadbać samemu czysta buzia i ręce. Kosmetyki takie jak u kosmetyczki dostaniesz na allegro, w dożć atrakcyjny cenach – np. maski z alg). Peeling – tylko enzymatyczny.
    Przed wyciskaniem pory otworzysz za pomocą wrzątku w misce.

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    na wysuszenie pryszczy dobra jest pasta cynkowa (zinci – bodajże),
    w aptece kosztuje grosze.

    Słyszałam już kiedyż o tej mażci. Ale ona zostawia chyba białe żlady, nie? :/

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    tak, ona jest bardzo gęsta, dlatego najlepiej jest ją nakładać na noc.

    rano myjesz buzie i po kłopocie 🙂

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Pryszcze również zazwyczaj wyciskam sama. Nie mam cery specjalnie trądzikowej. Raz na jakiż czas coż wyskoczy, ale jak już jest to jest to wielka biała dioda rzucająca się w oczy. Cóż, ładna cera, wszystko pięknie a na nosie lub brodzie dioda i już. Masakra. Ale wyciskam samodzielnie i dziur nie mam 🙂

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    solarka przy pryszczach to samookaleczenie

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Dlaczego miszczu?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Trądzikowe zaczerwienienie skóry."

Przewiń na górę