• Autor
    Odp.
  • miszczu
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1579
    • Maniak

    absolutnie
    matematyki obowiazkowej powinno byc wiecej, ale troche zmieniony program
    ludzie wyksztalceni, po magisterkach nie potrafia wyciagac wnioskow
    ciag przyczynowo-skutkowy to dla nich czarna magia, przede wszystkim powinno byc wiecej logiki w materiale, bo tego tylko troche jest

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 103
    • Odp.: 3449
    • Guru

    Niepotrzebnie usunęli matmę kiedyż z matury i przepuszczają ludzi ,którzy nie powinni jej mieć. Nie potrzebnie wprowadzili gimnazja. Co do zmian w programie to myżlenia logicznego to chyba brakuje w każdym z przedmiotów i dziwić się ,że chłopak sobie nie radzi 😆 ogólnie same kucie na pamięć i robienie referatów,a brakuje nauki myżlenia.

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 258
    • Zapaleniec

    dokładnie.. a jeszcze dochodzi nie umiejętne prowadzenie zajęć z matematyki.. co do gimnazjum się zgodzę!!! 🙂

    Yolka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 132
    • Zapaleniec

    Kowal jak ja się cieszę, że się zgadzamy:D

    A propos matematyki. Sama zdawałam maturę z matmy – bo ją lubię, rozumiem i łatwo mi przychodziła jej nauka.
    Potem egzaminy na studia – również między innymi matematyka;)

    Nie jestem jednak zwichrowana na tym punkcie i jestem sobie w stanie wyobrazić osoby, które matmy nie rozumieją, a żwietnie potrafią wyciągać wnioski, bądź są specjalistami w innych dziedzinach.
    Matematyka jest ważna – ale tak jak inne przedmioty powinna być sprowadzona do optimum w szkołach, nawet wyższych, które bardzo często nauczają zbyt ogólnie. Nie mówiąc o przedmiotach „zapchaj dziurę”, które są tylko po to by zapchać grafik.

    red_heels
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Studiowałam w trybie dziennym, ale gdybym mogła cofnąć czas…. Zdecydowanie zaoczne plus praca!

    mrowka
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 736
    • Zasłużony

    Dokladnie, pacodawcy szukaja osoby która skończyła studia, oraz ma wieloletnie doswiadczenie. I dla tych co studiuja dziennie to troche jest problem. Ja uważam ze wiekszożć absolwentów i tak nie bedzie pracować w swoim zawodzie, tylko gdzie kolwiek znajda prace. Przeciez nie moga wszyscy byc kierownikami, bo wtedy rzemysl by sie nie rowijal, ktos musi pracowac na maszynach, na hali. Takie niestety sa realia, ale lepiej miec ten papierek na,, wszelki wypadek”.

    Yolka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 132
    • Zapaleniec

    A ja sobie myżlę że wszystko zależy od człowieka , znam bardzo dużo osób, które podczas studiów dziennych pracowały. Fakt, że trudno tu mówić o zarabianiu fortuny, ale robili to po to by zdobyć dożwiadczenie.

    Po studiach mieli pracę bez problemu. Wszystko zależy od chęci.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 103
    • Odp.: 3449
    • Guru

    @mrówka wrote:

    Dokladnie, pacodawcy szukaja osoby która skończyła studia, oraz ma wieloletnie doswiadczenie. I dla tych co studiuja dziennie to troche jest problem. Ja uważam ze wiekszożć absolwentów i tak nie bedzie pracować w swoim zawodzie, tylko gdzie kolwiek znajda prace. Przeciez nie moga wszyscy byc kierownikami, bo wtedy rzemysl by sie nie rowijal, ktos musi pracowac na maszynach, na hali. Takie niestety sa realia, ale lepiej miec ten papierek na,, wszelki wypadek”.

    Przecież są praktyki i najczężciej można po zrobieniu zostać. A praca nie w zawodzie też na wiele się nie przyda.

    mrowka
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 736
    • Zasłużony

    ok zgadzam sie można zostac, ale troche cieszko sie tam dostac.ale ja i tak własnie bede probowac z tymi praktykami:D a to ze praca w zawodzie sie nie wiele zda, ok ale takie sa realia, coraz wiecej absolwentów pracuje nie w takim dziale jakie ukonczyla studia, poniewaz w zawodzie nie moze znalesc pracy a pracowac gdzies trzeba aby siebie i rodzine utrzymac.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 103
    • Odp.: 3449
    • Guru

    U mnie nikt nie miał problemów z praktykami, nie wiem gdzie studiujesz. Poza tym jeżli coraz więcej nie pracuje w swoim zawodzie (nie wiem skąd masz te dane 😉 ) to po co kończyć studia? 😉

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 258
    • Zapaleniec

    ma po czężci rację.. bo powiedzmy jesteż po studiach i szukasz pracy.. a większożć potrzebuje od zaraz ale z rocznym dożwiadczeniem.. a żeby zdobyć dożwiadczenie nie chodzi o praktyki itp tylko zatrudnienie…
    I wtedy często się zdarza,że ludzie po studiach pracują zupełnie nie w swojej dziedzinie…. początki są ciężkie 😉

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 857
    • Zasłużony

    Ciri po jakim kierunku jestes?

    raptor
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 187
    • Zapaleniec

    A ja nie mam żadnych studiów. Tylko zawodówkę i to zrobioną z trudem i przy pomocy łapówek..

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 857
    • Zasłużony

    ja geodezję.
    tutaj niestety bez dożwiadczenia jest kiepsko bo to czego ucza w szkole nie ma pokrycia ( w wiekszosci) z tym co robi sie w rzeczywistosci

    lammia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Chyba wszędzie wykształcenie bez dożwiadczenia zawsze będzie przegrywać z wykształceniem +dożwiadczenie, więc ja bym chyba mniej czasu poswięcała na naukę teorii, czyli jakież studia wieczorowe albo zaoczne, a za dnia pracowała.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " W jakim trybie studiów najlepiej się uczyć?"

Przewiń na górę