• Autor
    Odp.
  • -MENA
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 90
    • Stały bywalec

    Jestem wegetarianką od jakiż dwóch lat.
    Często kupuję kotlety sojowe, pasztety itp.
    Jem również ryby. Nie wiem, czy osoba jedząca ryby, a niejedząca mięsa jest wegetarianką, czy okreżla się to inaczej.

    Niuszka86
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 263
    • Zapaleniec

    Nie jem mięsa wieprzowego i wołowego.Z drobiu i ryb jak narazie nie udaje mi się zrezygnować…

    Julia23
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    Ja kiedyż przez trzy lata nie jeadłam mięsa i jakoż dobrze wyglądałam. nic mi nie było. A ryb to całe życie nie jem. Ale jak pojechałam do cioci to musiałam spróbować mięska, i tak jem ale za dużo nie zjem, bo wolę makarony, sałatki, warzywka i owoce.

    Olgus
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 1262
    • Maniak

    @-MENA wrote:

    Jem również ryby. Nie wiem, czy osoba jedząca ryby, a niejedząca mięsa jest wegetarianką, czy okreżla się to inaczej.

    Jesz mięso ryb, a nie jesz mięsa np. żwini czy krowy, tak więc wegetarianką nie jesteż. 🙂

    Ania_
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 105
    • Zapaleniec

    Ja jem mieso i nigdy nie zaprzestane 😉 nie wyobrazam sobie obiadu np. bez kotleta.. 😐 zwierzata lubie, pomagam im.. ale mimo wszystko bez miesa zyc sie nie da(w moim przypadku)
    Podziwiam wegetarian, jednak jak juz slysze ze ktos karmi np. psa tak jak siebie to az mi słabo… psy to zwierzeta miesozerne i dziwie sie ze np. powstaja dla nich karmy wegetarianskie… 👿

    -MENA
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 90
    • Stały bywalec

    @Olguż wrote:

    Jesz mięso ryb, a nie jesz mięsa np. żwini czy krowy, tak więc wegetarianką nie jesteż. 🙂

    a więc jestem ichtiwegetarianką 😀

    Olgus
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 1262
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Podziwiam wegetarian, jednak jak juz slysze ze ktos karmi np. psa tak jak siebie to az mi słabo… psy to zwierzeta miesozerne i dziwie sie ze np. powstaja dla nich karmy wegetarianskie… 👿

    Jeszcze bardziej niewskazane jest karmienie bezmięsnymi posiłkami kotów, ale psowate oczywiżcie też potrzebują mięsa.

    Mi do głowy nie przyszło żeby zrobić z mojej suki wegetariankę. 8) 🙄

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    moj kot chyba by z głodu padł! przecież tak to natura stworzyła, że są zwierzęta mięsożerne i prócz ewolucji (a i to wątpliwe) nic tego nie zmieni… rozumiem że to niby ma być takie dbanie o zwierzęta, nie? ok, żwini nie zabiję, a swojego psa to już mogę zagłodzić… albo przynajmniej wpędzić w anemię??? 🙄

    Olgus
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 1262
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    rozumiem że to niby ma być takie dbanie o zwierzęta, nie? ok, żwini nie zabiję, a swojego psa to już mogę zagłodzić… albo przynajmniej wpędzić w anemię??? 🙄

    Nie wiem, nie praktykuję.

    awgusta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 380
    • Pasjonat

    nie jem miesa od 8 lat,zrezygnowalam z niego bedac jeszcze nastolatkana poczatku strasznie sie klucilam z rodzicami,bo dla nich mieso to podstawa…ale bylam uparta….za miesem nie tesknie w ogole….ostatnio od czasu do czasu jem rybe…

    Olgus
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 1262
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    nie jem miesa od 8 lat,zrezygnowalam z niego bedac jeszcze nastolatkana poczatku strasznie sie klucilam z rodzicami,bo dla nich mieso to podstawa…ale bylam uparta….za miesem nie tesknie w ogole….ostatnio od czasu do czasu jem rybe…

    W tym miejscu należałoby wyjażnić, że osoba, która je mięso ryb, a nie je mięsa innych zwierząt, nie jest wegetarianinem- wbrew powszechnej opinii.

    awgusta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 380
    • Pasjonat

    nie pisalam ze jestem wegatarianka,chociaz sa rozne rodzaje wegetarianizmu,….nie chwale sie zbytnio tym ze miesa nie jem…znajac z autopsji jaka jest czasami reakcja otoczenia…jak nie musze mowic to poprostu milcze…

    Maariolkaa
    Member
    • Tematów: 34
    • Odp.: 1508
    • Maniak

    Ja wegetarianka nie jestem 🙂
    Nie mogłabym żyć bez mięsa… ale może kiedyż mnie naleci ochota na bezmięsne dania 🙂

    Khushi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    Byłam dwa lata wegetarianką i gdybym nie była takim łasuchem na mięso i nie miała takiego apetytu strasznego po lekach, to byłabym dalej wegetarianką, bo żwietnie się wtedy czułam. A wyniki morfologii krwi miałam rewelacyjne.

    awgusta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 380
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    Byłam dwa lata wegetarianką żwietnie się wtedy czułam. A wyniki morfoligii krwi miałam rewelacyjne.

    o toz to…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wegetarianizm"

Przewiń na górę