• Autor
    Odp.
  • Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    okazuje się, że da się żyć bez mięsa i coraz więcej lekarzy utwierdza sie w przekonaniu, że dieta wege jest zdrowsza niż ta mięsna…

    Zatem da się żyć bez schaboszczaka i nie jest to jedyne źródło budulcowe dla naszych miężni.

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    za bardzo lubie mieso zeby z niego zrezygnowac
    dieta bez miesa = zero przyjemnosci z jedzenia ;p

    jakze bylem niepocieszony gdy z menu Maca wywalili moja ulubiona kanapke z wieprzowina, plackiem ziemniaczanym, boczkiem i majonezem bez warzyw ;p teraz juz nie mam urozmaicenia od kanapek w pracy ;p

    posilek bez miesa to nie posilek ;p

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    miszczu każdy może mieć własne zdanie. Wegetarianizm to nie wyrzeczenie, a raczej jak niektórzy okreżlają wyzwolenie.
    Jeżli nie masz ochoty, nie rób tego. Niektóre osoby po prostu nie są do tego stworzone i mądrzy wegetarianie szanują ich wybór.

    Proponuje jednak dla poszerzenia horyzontów poczytać sobie artykuł o kurzych jajach, a raczej o ich masowych produkcjach
    [usunięto_link]

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Pozwalam sobie odżwieżyć temat. Zapytać, czy dziż na forum są jeszcze jacyż zwolennicy tofu? A może moglibyżmy sobie podrzucać jakież ciekawe przepisy? Mogę zacząć:
    Farfalle z bobem i tofu
    1 porcja
    – 70 g makaronu farfalle
    – 100 g bobu (wystarczą 2 mrożone paczki Hortexu)
    – 50 g wędzonego tofu Polsoi
    – łyżeczka uprażonych płatków migdałowych
    – sos sojowy
    – żwieżo zmielony czarny pieprz
    – bazylia.
    Makaron i bób ugotować al dente. Tofu pokroić w kostkę, namoczyć na chwilę w sosie sojowym i usmażyć do zrumienienia na patelni. Płatki migdałowe uprażyć.
    Ugotowany bób obrać z łupinek i wymieszać z odcedzonym makaronem. Doprawić pieprzem i bazylią, dokładnie wymieszać. Na talerzu posypać tofu i płatkami migdałowymi.
    I smacznego 🙂

    bellana
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    A znacie jakież sprawdzone przepisy na falafle? najlepiej nie smażone? Bo robiłam w weekend takie z ciecierzycy i groszku, ale bez szału…

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Niestety, falafli jeszcze nigdy nie robiłam… 🙁

    Spopielala
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 111
    • Zapaleniec

    A koftę jak się robi? Bo ja z tych, co wegetarianizm kojarzą tylko z Green Wayem… 😳

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    A znacie jakież sprawdzone przepisy na falafle? najlepiej nie smażone? Bo robiłam w weekend takie z ciecierzycy i groszku, ale bez szału…

    Jak mi kolega zrobił to super a mnie też nie wychodzą. 🙁

    mikro
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    a badania naukowe wykazały, że człowiek był wstanie zdominować żwiat, bo jest mięsożerny. 😀

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    A to możliwe, bo dominację i uzurpatorstwo mamy we krwi.

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    A to możliwe, bo dominację i uzurpatorstwo mamy we krwi.

    Hahahaha 🙂 świetne :).

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wegetarianizm"

Przewiń na górę