• Autor
    Odp.
  • Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    @ananeczka wrote:

    magnez zdecydowania poprawia ogólne samopoczucie, nie uważacie?

    dokładnie, gdybym nie przyjmowała magnezu to przy ostatnich stresach chyba bym komuż krzywdę zrobiła 😉

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    hmmm 😀 nie wiedziałam, że ma też działanie uspokajające 😛

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    owszem ma… bo niedobory magnezu powodują wzmożony stres, a podczas stresu nasz organizm zużywa znacznie więcej magnezu… takie błędne koło 😉 poza tym przy niedoborach magnezu często jesteżmy ospali, nie możemy sie skupić, a nawet (uwaga!) niszczą się kożci, zęby i stawy, bo organizm z braku tego minerału pobiera go sobie z tkanki kostnej, dlatego częstym objawem braku magnezu jest „strzykanie” w stawach… nie wiedziałam o tym, ale kiedyż trafiłam na artykuł w portalu medycznym i powiem szczerze, ze znalazłam u siebie wszystkie te objawy, dlatego teraz piję dziennie jedną butelkę plusssza z magnezem i mam nadzieję, ze to rozwiąże sprawę 🙂

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    łał 😉 bardzo ciekawe informacje podałaż. wobec tego bardzo się cieszę, że piję tego Plusssza Active. co ciekawsze – pozwala mi on ograniczyć kawę, a ona wypłukuje magnez, jeżli się nie mylę (?) 🙂

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Nie wiedziałem…to może dlatego wszystko mi strzela xD Staram się jeżć dużo czekolady, bananów i innych takich produktów. Do tego oczywiżcie piję witaminki w postaci Plusssz Active:> Może to nie jest wina tego, że mam mało magnezu. A magnez też pomaga chyba w działaniu miężni, przy jego niedoborze łatwiej o skurcze i inne takie:>

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    No tak, w sumie masz rację z tymi skurczami… Kiedyż mnie męczyły i dr. kazał mi magnez i potas uzupełnić 🙂
    A co do strzelania –> może to starożć? :mrgreen: hihi :mrgreen:

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    No dzięki wielkie 😉 Aż tak stary to ja nie jestem. Moje ulubione powiedzenie:”sport to zdrowie” 😛 Ostatnio w ogóle nie mam czasu na sport. Sesja się zbliża, poprawy jakież…trzeba się męczyć przed książkami…

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    hihi 😀 no tylko się nie obrażaj 😛
    ale łączę się w bólu w kwestii braku czasu… tylko powód nieco inny 😉
    pewnie już masz dosyć, co?

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Na samą myżl mam dosyć 🙂 No ale nie ma rady 😉 A jeszcze same niesprzyjające czynniki. Xbox z nową grą, nowy film w kinie, spotkania ze znajomymi. A n****ętniej to cały dzień spędzałbym z moją Kobietką 🙂 No ale cóż…będzie trzeba zacisnąć pasa, zapasy dopalacza (kawa i active) i do nauki 😛

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    tak, na skurcze też… w ciąży miałam straszne skurcze w łydkach i też lekarz kazał mi brać magnez i nawet na serce go brałam (niedomykalnożć zastawki)
    i jeszcze przypomniało mi się, że jednym z objawów niedoboru magnezu jest „drganie” powieki, nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale wiecie o co mi chodzi…
    kiedyż weszłam na jakiż portal medyczny i znalazłam u siebie wszystkie objawy niedoboru magnezu, od tamtego czasu plusssz up z magnezem jest dla mnie głównym posiłkiem dnia 😉

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    no tak, moja mama kiedyż też musiała brać, bo jej jedna noga jakoż tak dziwnie drętwiała, a w nocy skurcze ją łapały. pobrała i przeszło, jak ręką odjął 🙂
    całe szczężcie mnie to nie grozi, skoro praktycznie codziennie się magnezuję z active i mniej kawki piję 🙂
    Fenris – doskonale rozumiem te czynniki rozpraszające 😉 ale dobrze, że jakoż sobie z tym radzisz 🙂

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    no u mnie na szczężcie też póki co objawów niepokojących nie ma… nie sądziłam, ze magnez jest tak ważny, no ale teraz już widzę, że faktycznie coż w tym jest… przynajmniej na razie nie będę rezygnować z hydrowitamin

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Witaminy w żadnej formie nie powinny zaszkodzić, chyba, że przyjmujesz za dużo, wtedy mogą wystąpić niezbyt wesołe efekty. Dlatego nie powinno się przekraczać zalecanej dawki. W sumie te 2 tabletki plusssz active starczają bez problemu na kilka godzin nauki, a to i tak czasami więcej niż potrzebuję 😛

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    plusssz up jest zalecany w ilożci jednej butelki dziennie, tak włażnie piję i wystarcza

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    no oczywiżcie, że należy stosować się do zalecanej dawki ❗
    bo potem się słyszy o dzieciakach, które przyćpały, bo łyknęły np. za dużo tabletek, czy coż 😡
    tak jak Fenris napisał – 2 tabletki Active dziennie to na serio tyle ile potrzeba, nawet, gdy ma się dużo nauki bądź pracy. mnie nawet wystarcza jedna, chyba że ciężki dzień mam…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " witaminki witaminki :)"

Przewiń na górę