• Autor
    Odp.
  • Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    Mam również problem martwego i siwego zęba.

    W zeszłym roku wybielałam go u dentysty od wewnątrz. Miałam 3 razy na 3 dni wprowadzaną wkładkę z jakimż preparatem (3x 40zł + 70zł plomba= 190zł). Pomogło wybielanie, tzn. efekt szarożci zniknął, lecz uwidoczniły się żółte plamy, których na pozostałych zębach nie mam. Mimo to efekt całożciowy był wiele lepszy. Lecz wszystko powoli wraca. Zastanawiam się nad jakimż innym sposobem, może coż polecicie?

    Ogólnie mam ładne, równe i białe żeby, tylko ten jeden ehh, wszystko psuje.
    Koleżanka miała podobny problem. Miała takich zębów kilka i wszystkie, te na przodzie wymieniła na nowe (nie wiem czy w całożci czy tylko jakież nakładki). Ma teraz piękne zęby, ale przeraża mnie myżl posiadania sztucznych zębów w tak młodym wieku.

    Byłam w aptece się pytać o te preparaty żelowe, ale opieprzyła mnie farmaceutka, że chcę sobie żwiadomie zepsuć zęby. Zdecydowanie nie polecała tego typu preparatów. Więc używam jedynie past wybielających, które dobrze sobie radzą, ale z pozostałymi zębami.
    Co w takim przypadku będzie najlepsze na wybielenie martwego zęba?

    strasznyfacet
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    to spróbujcie wybielić je najpier w ga binecie dentystycznym a potem jeszcze dentysta dał mi żel i specialne nakładki na zęby z żelem.
    Polecam [usunięto_link] same poczytajcie

    strasznyfacet
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    a na martwe zęby to sie licówki lub korony cyrkonowe zakłada ….bo wybielanie daje efekt ale na krótko… i znów zobaczcie sobie same zdjęcia na modent.eu. Tam soa takie przypadki własnie

    Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    Trochę przeraża mnie myżl posiadania sztucznego zęba, dlatego jak narazie się wstrzymam. Tak źle to z nim nie jest, chyba że wypadnie ;).
    Czy mógłbyż powiedzieć jaki żel dał ci dentysta?Czy jest on dostępny w aptekach?

    dee13
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Moja dentystka powiedziała mi, że zabieg wybielania zębów można sobie zafundować, ale wtedy trzeba go powtarzać, bo efekt utrzyma się co najwyżej rok a w międzyczasie zęby nieestetycznie się zabarwią. Powiedzała mi także, żebym sobie kupiła dobrą pastę do zębów, płyn do płukania (ale w aptece) i nitkowała zęby.
    Jeżeli będziemy czesto myć zęby, to naloty na nich nie będą nas dręczyły. 😀

    Ruda13
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    Rrany to ja nigdy nie wybiele zębów, ze strachu że albo będa przebarwienia albo zaraz mi wrócą do naturalnego kremowego kolorku 🙁

    lateksowa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 184
    • Zapaleniec

    Ja póki co zrobiłam sobie od kamienianie piaskiem. Ale dentystka nie polecała mi wcale wybielać.

    Ruda13
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    Włażciwie to mi tez nie polecała i tez odkamieniałam, bardzo fajnie było później. Ale to rok temu, teraz wybieram się do dentysty i nie wiem: pytac o wybielanie czy nie?? mam zdrowe, ale ehhh

    lemar
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    Pytanie czy ma sie potrzebe wybielania- czy tyllko usuwania zanieczyszczeń;) widziałam sytuacje, gdzie wybielanie wyglądało maksymalnie nienaturalnie, więc IMO z tym tematem trzeba ostrożnie, haha ja ze względu na dużą ilosć kaw jakie spożywam i paleniu- planuję wybielanie- ale delikatne, by nie zbijać uzębienia do żnieżnobiałego…

    lauren
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    wie ktoż ile kosztuje laserowe wybielanie?

    ola87
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    to zalezy, sa rozne ceny, radze sie rozejrzec, no i radze isc do dobrego gabinetu, wiem ze krakowska Galeria Usmiechu jest ok pod tym wzgledem

    kleomaleo
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Korzystałam z kilku sposobów powiedzmy mniej inwazyjnych,niestety zabiegi wybielania u stomatologa raczej nie wchodziły w grę ze względów finansowych. Obok pasków wybielających na uwagę zasługuje [usunięto_link]. Stosunek ceny do jakożci jest naprawdę stysfakcjonujący.

    4mala_s
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    Paski na blenda-med pomogą spróbuj pociąć na kawałki i nakładać na tego zęba a jak się już wybieli to na całożć Ja tak robię i efekt jest ok. Niestety raz na pół roku trzeba powtarzać.

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Ja ostatnio w jakiejż gazecie przeczytałam żeby raz w tygodniu czyżcić zęby pastą wykonaną przez siebie. Przepis bardzo prostu: trochę soli, trochę sody i troszeczkę płynu do płukania jamy ustnej. Taki specyfik należy nabierać na palec i czyżcić tym zęby. Wstrętne w smaku ale muszę powiedzieć, że na mnie działa.

    nikit4
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Według mnie wybielanie zębów może prowadzić tylko do ich nadwrażliwożci i później mamy na codzień problem. Lepiej używać dobrej pasty najlepiej takiej która zawiera aminofluorek. Super są pasty adentu pod tym względem.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wybielanie zębów"

Przewiń na górę