• Autor
    Odp.
  • Pablo_Escobar
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    abstynencja jest najlatwiejszym sposobem na brak alkoholizmu a jednak kosciol tego juz nie glosi – pudlo kolego

    a co antykoncepcji dla mezczyzn, czytalem gdzies ze testowane sa antykoncepcyjne zastrzyki (ajt :/ ;p) dla facetow, podobno dziala ;p

    To Ty znowu masz pudło-Kożciół jak najbardziej zachęca do abstynencji,acz nie zmusza.

    Poczytaj encyklike Human Vitae 😉 Tam jest to wyjażnione 😉

    ale nie trąbi o tym tak jak o antykoncepcji i aborcji.

    przychodzi pijany tatuż do domciu, gwałci córkę ona zachodzi w ciąże a kożciół jest zły na dziecko, że chce usunąć BO KAŻDY MA PRAWO DO ŻYCIA – tak to wygląda

    A musi tak mocno o tym trąbić?..
    Kożciół Katolicki jest zły na Ojca.Czym te dziecko zawiniło że chce się je zabić?..

    Pablo_Escobar
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    dodac tez nalezy sprawe in vitro.
    akurat mi zaden idiota nie wmowi bzdur o tym, ze zamrozone komorki to dziecko, gdyz przewyzszam ich wszystkich wiedza z fizjologii.

    Teraz to pokazałaż jaki z Ciebe ,,fachowiec” 😆 😆

    Fizjologia to nauka o czynnożciach życiowych która nie ma nic wspólnego z IN VITRO.Nawet w swoim podziale nie odnosi się do etapu zapłodnienia.

    Pablo_Escobar
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Szkoda,że katolicy nie trąbią tak już o dzieciach z rodzin patologicznych,biednych gdzie rodzą się na potęgę i nie mają praktycznie żadnych szans rozwoju,często chodzą głodne,są bite czy molestowane.A wszystko przez tą bzdurną teorię o grzechu jakim jest antykoncepcja.Pewnie,niech baba rodzi po dwanażcioro dzieci,płodzonych po pijaku,niech te dzieci potem szwendają się po wsi i wyrastają na kolejne życiowe pokraki,a nie rzadko złodziei czy kryminalistów.
    Bardzo to dziwne,że te kwestie nie są poruszane w Kożciele prawie w ogóle,że księża nie zajmą się pomocą takim rodzinom czy dzieciom skoro sami kładąc te szkodliwe teorie do głów ciemnym ludziom przyczyniają się do takiego stanu.
    Teraz katolicy mają podnietę,że jedna dziewczyna się rozchorowała po zażyciu tabletki anty.Nieważne,że setki milionów kobiet stosuje tą metodę i nic im nie jest,ważne,że ta JEDNA miała pecha i już zostaje to rozdmuchane do niewiarygodnej skali.Jakbyż nie wiedział to nawet witaminy możesz przedawkować,albo udławić się nimi i wyłożyć nogi.Wtedy też będzie nagonka,że jedna osoba zmarła zażywając witaminy więc witaminy są szkodliwe i wszyscy przez nie umrzemy?Przecież to żmieszne.

    A co do Afryki i prezerwatyw…Pewnie,niech sobie mają jednego partnera na całe życie.Mi by to nie przeszkadzało.Tylko zwróć uwagę,że nie jesteż sam na tym swiecie i ze sa rózne poglądy na te sprawy i róznie się życie toczy.Poza tym mówienie o ludziach z Afryki jak o mieszkancach np.Europy jest conajmniej głupie.Nie obrażając ich,ale tam panuje całkiem inna kultura i normy.Gwałcenie kobiet jest na porządku dziennym.Mężczyźni biorą to co uwazają,że im się należy kiedy tylko mają na to ochotę.Przecież są plemiona w których panuje bigamia.Naprawdę ogromną naiwnożcią jest myżlenie,że po paru słowach papieża Ci ludzi zaczną żyć jakby się urodzili na innym kontynencie.

    rozwijasz sie, mala 😉

    trzeba dodac cos jeszcze: istnieje mnosto kobiet, ktore NIE PLODZA dzieci po pijaku, ale sa GWALCONE W MALZENSTWIE przez naduzywajacych alkoholu mezow. rozwod niemozliwy: nie ta klasa spoleczna i co ksiadz by powiedzial. ale: pigulki antykoncepcyjne schowane pod ta symboliczna poduszka sprawilyby, ze nie rodzilyby sie dzieci, ktore do wlasnych domow przenioslyby schematy rodzicow, corki gwalcone przez ojcow i synowie tlukacy pozniej swoje kobiety.

    tak, antykoncepcja wbrew temu, co glosza kolesie w sukienkach, RATUJE ZYCIE!!!.

    dodac tez nalezy sprawe in vitro.
    akurat mi zaden idiota nie wmowi bzdur o tym, ze zamrozone komorki to dziecko, gdyz przewyzszam ich wszystkich wiedza z fizjologii. ale: tysiace rodzin ma dylematy, bo czarna sutanna zaglada im w zycie…
    dlaczego na to pozwalaja?
    bo sa nieswiadomi. po prostu, zwyczajnie nieswiadomi, wiec latwo nimi manipulowac.

    a nagonka na gowniare, ktora w wieku nastu lat probowano zmusic do urodzenia dziecka?

    generalnie uwazam za szkodliwe wszystkie religie teistyczne, ale ze wychowano mnie w kulturze katolickiej: nie ma bata, zeby obojetnie przeszla obok takich durnot.

    redaktorzy frondy powinni isc do wiezienia…a najlepiej, zeby im ktos kupil bilet w jedna strone w kosmos.
    bez religii swiat bylby lepszy.

    Tylko wiesz.. hmm.. dziwi mnie jeden fakt że w rodzinach gdzie tabletki leżą na półce też rodzą się niechciane dzieci,mąż gwałci żone,przychodzi do domu pijany itp

    To że ktoż krzywdzi swoją rodzine to nawet nie jest sprawa religii ale wychowania-można być ateistą i kochać mocno swoją rodzine,można byż żydem i kochać swoją rodzine.

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    no tak
    kosciol trabi o pierdolach a o problemach ktore sa wazne wydaje jakies swistki papieru ktorych i tak nikt nie czyta

    co do zbiorek zywnosci to ja wiem jak to dziala hahaha
    babcia mojego kumpla dziala w jakims kolku rozancowym i po prostu bierze sobie to cale zarcie do domu bo jest za free, ma wszystko w domu, rodzice kumpla super zarabiaja i kazdy jej tlumaczy – zostaw, komus sie przyda, ale nie bo jest za darmo, kolezanki z kolka biora to ja tez bede brala ahahahahha

    a co do tego plastra, to ciekaw jestem orzeczenia lekarza ktory stwierdza: „to przez plaster”

    Pablo_Escobar
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    no tak
    kosciol trabi o pierdolach

    Wydaje mi się że kwestiie ubóstw,aborcji,antykoncepcji to nie pierdoły

    [usunięto_link] wrote:

    a o problemach ktore sa wazne wydaje jakies swistki papieru ktorych i tak nikt nie czyta

    Czyta ten kto chce .Nikt nikogo nie zmusza do tego

    [usunięto_link] wrote:

    co do zbiorek zywnosci to ja wiem jak to dziala hahaha
    babcia mojego kumpla dziala w jakims kolku rozancowym i po prostu bierze sobie to cale zarcie do domu bo jest za free, ma wszystko w domu, rodzice kumpla super zarabiaja i kazdy jej tlumaczy – zostaw, komus sie przyda, ale nie bo jest za darmo, kolezanki z kolka biora to ja tez bede brala ahahahahha

    Żli ludzie są wszędzie.

    [usunięto_link] wrote:

    a co do tego plastra, to ciekaw jestem orzeczenia lekarza ktory stwierdza: „to przez plaster”

    Ja jestem jeszcze bardziej ciekaw miny jej ginekologa gdy się o tym dowiedział

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    abstynencja jest najlatwiejszym sposobem na brak alkoholizmu a jednak kosciol tego juz nie glosi – pudlo kolego

    a co antykoncepcji dla mezczyzn, czytalem gdzies ze testowane sa antykoncepcyjne zastrzyki (ajt :/ ;p) dla facetow, podobno dziala ;p

    To Ty znowu masz pudło-Kożciół jak najbardziej zachęca do abstynencji,acz nie zmusza.

    Poczytaj encyklike Human Vitae 😉 Tam jest to wyjażnione 😉

    ale nie trąbi o tym tak jak o antykoncepcji i aborcji.

    przychodzi pijany tatuż do domciu, gwałci córkę ona zachodzi w ciąże a kożciół jest zły na dziecko, że chce usunąć BO KAŻDY MA PRAWO DO ŻYCIA – tak to wygląda

    A musi tak mocno o tym trąbić?..
    Kożciół Katolicki jest zły na Ojca.Czym te dziecko zawiniło że chce się je zabić?..

    Dziecko niczemu nie jest winne. Ale każdy ma prawo do życia. Zgwałcona przez ojca dziewczynka z mojego przykładu żyć już nie będzie potrafiła – albo się zabije sama, albo zwariuje. Natomiast gdy usunie ciąże, specjaliżci są w stanie jej pomóc. w innym wypadku dziecko – wynik gwałtu ojca – będzie jej całe życie przypominać tamto zdarzenie.

    Powiedz czyje życie jest cenniejsze w tym momencie? zarodka, które nawet nie ma żwiadomożci czy tej dziewczynki? czyja żmierć przyniesie więcej cierpienia?

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    daj spokoj
    fanatykow nie przekonasz
    sa pozbawieni umiejetnosci samodzielnego myslenia bo wszystko w co wierza pochodzi z jednego zrodla
    wszelkie odmienne zdania beda dla nich dzielem szatana

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    ale ta dyskusja chyba nie ma nikogo przekonywac? Bo to byloby dziwne. Niewazne kto, ma inne zdanie i trzeba uszanowac, a nie mowic, ze samodzielnie nie mysli, bo to troche naciagany wniosek przynajmniej dla mnie.
    Prawda dotyczaca religii vs antykoncepcji dla mnie jest jedna- kazdy robi co chce i nie mozna zwalac wszystkiego na kk, bo owszem to, ze ktos slucha nauk kosciola nie znaczy, ze MUSI jest wykonywac, wiec kwestia ciagle rozgrywa sie w sferze wlasnych wyborow.

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    absolutnie moge powiedziec ze On nie mysli samodzielnie ponieważ:

    On uznaje autorytet za prawde
    Ja uznaje prawde za autorytet

    roznica jest istotna i widoczna na 1szy rzut oka

    Czersi
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 741
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    ale za to wieczorem lubią sobie popić 😀

    Przypomniało mi się jak mi opowiadał wujek o wizycie u jednego z biskupów.Był to wielki piątek,wujek zajmuje dosyć wysoką pozycję w pewnej branży i został zaproszony wtedy na obiad do rezydencji owego biskupa.Gosposia zaserwowała jakież pieczenie,alkohole itp. a wujek na to,ze przecież dziż takie żwięto,on mięsa nie będzie jadł a biskup: a ja i owszem,post to jest dla parafian,a nie dla mnie 😆

    A co do zbiórek żywnożci to przychylam się do tego co pisze miszcz bo też znam takie przypadki z okolicy.Po dary dla biednych p****żdżają ludzie SAMOCHODAMI,haha 😆 Pakują bagażniki i odjeżdżają zadowoleni 😆 A jak swego czasu regularnie chodziłam do koscioła to ciagle słyszałam o zbiórkach na KUL,na jakież katolickie radia,na nowy dzwon,na remont parafii,na renowacje obrazów,może raz czy dwa razy tylko były jakież zbiórki dla biednych rodzin.
    Dobry przykład:sanktuarium w Licheniu.Kto był to widział i wie co tam jest.Wszystko ze złota,marmurów i cholera wie jeszcze z czego.Aż się boję pomyżleć ile pieniedzy na to poszło,na pewno miliony.Czy nie jest głupotą wydawać taką masę pieniędzy na tego typu zbytki?Czy nie lepiej byłoby te pieniadze dac potrzebujacym?Ja wierze,ze jesli Bog istnieje gardzi takim przepychem,takim oddawaniem mu czci.

    Co do tej koleżanki,która dostała udaru od plastra to może go sobie na czoło przyczepiła?Poważnie,to każdy lek można źle dobrać,niektóre kobiety nie mogą stosować antykoncepcji hormonalnej i porzadny lekarz przeprowadza konkretne badania przed jej przepisaniem,a kobieta powinna co jakis czas sie badac czy wszystko jest ok.Ale zdarzaja się lekarze konowały i to nie tylko ginekolodzy.

    I ja nie uważam,że rodziny są patologiczne przez Kożciół.Czytaj ze zrozumieniem.Ja uważam,że w patologicznych rodzinach rodzi się często wiele dzieci,których nie powinno w ogóle być bo nie mają podstawowych warunków do życia.A rodzą się bo ciemni ludzie boją sie antykoncepcji przez Kożciół.Planowanie rodziny,HAHA 😆 Nie bądź żmieszny.Już ja to widzę jak przychodzi nawalony facet do domu i zanim zacznie posuwać żonę to razem ogladają jej żluz.Albo jakiż n****żyty seksoholik, który regularnie gwałci żonę.Chyba nie wiesz na jakim żwiecie żyjesz.
    A w ogóle to mi się podoba takie zdanie,które powiedział kiedyż mój przyjaciel-ja do Boga nic nie mam,ale ta cała jego żwita na ziemi to kompletnie do d*** jest.

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    przykład bez sensu.

    ludzie umierają z błahych przyczyn w ilożciach nie wyobrażalnych.

    gdyby bog uważał, że antykoncepcja jest złem, nie dopużciłby do jej powstania………… ?

    tak samo jak ze złem w każdej innej postaci, dlatego wątpię.
    chrzeżcijaństwo NIE MA odpowiedzi na to, dlaczego on dopuszcza zło.

    tłumaczenie jest jedno – macie wolną wole i to, że istnieje szatan – bzdury.

    Uważasz że to że istnieje szatan to bzdura?..
    Zapraszam Cie na spotknie z ks.Johnem Bashoobora do Torunia w dniach
    od 1 lipca.Zapewne dojdzie do odprawienia kilku egzorcyzmów-Gwarantuje Ci że zlejesz się w majtki ze strachu jak je ujrzysz na ,,żywo”
    Zawsze przychodzi kilku ciekawskich niedowiarków-po minucie dają drapaka ze strachu 😆

    Tutaj masz fragment w tej czężci filmu sceny z nich.
    [usunięto_link]

    Aha i jeszcze jedno-jak ktoż mi powie że są to osoby chore psychicznie to niech wie że psychiatra był obecny przy nich-facet póżniej spać nie mógł 😆

    Raz jeszcze zachęcam Cie do lektury materiałów jakie Ci podałem,tam znajdziesz odpowiedzi.Ja już się powtarzać nie będę-chcesz to znajdziesz odpowiedż.Chyba że diabeł Ci podpowiada abyż tego nie robiła…. co wcale nie jest wykluczone…

    hihi

    to że nie umiesz czytać ze zrozumieniem to już jest FAKT – potwierdzony niejednokrotnie.

    ja nigdzie nie napisałam, że nie wierze w szatana 😯
    napisałam, że takie tłumaczenia to bzdura

    i nie muszę jechać do torunia by się przekonać – po pierwsze jakoż mnie odpycha od tego miasta (ciekawe dlaczego) a po drugie nie jestem aż tak nawiedzona.., jak już napisałam wczeżniej – nie jest tak, że nie wierze, poza tym mam ważniejsze sprawy – to chyba jasne

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    dodac tez nalezy sprawe in vitro.
    akurat mi zaden idiota nie wmowi bzdur o tym, ze zamrozone komorki to dziecko, gdyz przewyzszam ich wszystkich wiedza z fizjologii.

    Teraz to pokazałaż jaki z Ciebe ,,fachowiec” 😆 😆

    Fizjologia to nauka o czynnożciach życiowych która nie ma nic wspólnego z IN VITRO.Nawet w swoim podziale nie odnosi się do etapu zapłodnienia.

    😆

    jesli zaplodnienie nie ma dla ciebie nic wspolnego z czynnosciami zyciowymi, tzn, ze jestes po prostu glupi.

    trzeba bylo uwazac na biologii, nie tylko na religii.

    Pablo_Escobar
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    absolutnie moge powiedziec ze On nie mysli samodzielnie ponieważ:

    On uznaje autorytet za prawde
    Ja uznaje prawde za autorytet

    roznica jest istotna i widoczna na 1szy rzut oka

    Czyli oboje uważamy Boga za autorytet gdyż Bóg jest prawdą

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    spoko
    tak to sobie tlumacz

    Pablo_Escobar
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    przykład bez sensu.

    ludzie umierają z błahych przyczyn w ilożciach nie wyobrażalnych.

    gdyby bog uważał, że antykoncepcja jest złem, nie dopużciłby do jej powstania………… ?

    tak samo jak ze złem w każdej innej postaci, dlatego wątpię.
    chrzeżcijaństwo NIE MA odpowiedzi na to, dlaczego on dopuszcza zło.

    tłumaczenie jest jedno – macie wolną wole i to, że istnieje szatan – bzdury.

    Uważasz że to że istnieje szatan to bzdura?..
    Zapraszam Cie na spotknie z ks.Johnem Bashoobora do Torunia w dniach
    od 1 lipca.Zapewne dojdzie do odprawienia kilku egzorcyzmów-Gwarantuje Ci że zlejesz się w majtki ze strachu jak je ujrzysz na ,,żywo”
    Zawsze przychodzi kilku ciekawskich niedowiarków-po minucie dają drapaka ze strachu 😆

    Tutaj masz fragment w tej czężci filmu sceny z nich.
    [usunięto_link]

    Aha i jeszcze jedno-jak ktoż mi powie że są to osoby chore psychicznie to niech wie że psychiatra był obecny przy nich-facet póżniej spać nie mógł 😆

    Raz jeszcze zachęcam Cie do lektury materiałów jakie Ci podałem,tam znajdziesz odpowiedzi.Ja już się powtarzać nie będę-chcesz to znajdziesz odpowiedż.Chyba że diabeł Ci podpowiada abyż tego nie robiła…. co wcale nie jest wykluczone…

    hihi

    to że nie umiesz czytać ze zrozumieniem to już jest FAKT – potwierdzony niejednokrotnie.

    ja nigdzie nie napisałam, że nie wierze w szatana 😯
    napisałam, że takie tłumaczenia to bzdura

    i nie muszę jechać do torunia by się przekonać – po pierwsze jakoż mnie odpycha od tego miasta (ciekawe dlaczego) a po drugie nie jestem aż tak nawiedzona.., jak już napisałam wczeżniej – nie jest tak, że nie wierze, poza tym mam ważniejsze sprawy – to chyba jasne

    napisalaż że tłumaczenie się szatanem to bzdury!-podważyłaż uznaną prawde chrzeżcijańską.

    Podważanie uznanej prawdy chrzeżcijańskiej to grzech przeciwko duchowi żwiętemu.
    Przykro mi to cleo pisać ale popełniłaż grzech przeciwko duchowi żwiętemu,tym razem nieżwiadomie-następnym razem jak podważysz uznaną prawdę chrzeżcijańską popełnisz go żwiadomie-to będzię oznaczało że twoja dusza jest już potępiona… Wtedy nic Ci nie pomoże spowiedż gdyż twoja dusza będzię stracona…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wzięła pigułkę -do końca życia będzie niepełnosprawna"

Przewiń na górę