• Autor
    Odp.
  • Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    eau de parfum – to wlasnie perfum, a -eau de toilette – to woda toaletowa(krocej pachnie).

    iga
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 916
    • Zasłużony

    Hmm.. no chyba nie dokładnie tak..
    Zaczerpnięte z netu

    W zależnożci od zawartożci olejków zapachowych stosuje się następujące nazewnictwo:

    parfum (perfumy) “ 15-30%
    eau de parfum (woda perfumowana) skrót EDP “ 10-15%
    eau de toilette (woda toaletowa) skrót EDT “ 5-10%
    eau de Cologne (woda kolońska) skrót EDC “ 3-5%
    eau fraîche (woda odżwieżająca) “ 1-3%

    rusalka
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 372
    • Pasjonat

    ja wydaje ok 50 e w perfumeriach ale kupuje raz na jakis czas bo mam ich troche wiec zanim zuzyje a tu w holandii jest taki bazar co kosmetyki sa bardzo tanie i perfumy tez za 50 ml ok 25 e kosztuje a jak sie bierze wiecej to spuszczaja z cen ostatnio kupilam sobie ten podklad max factor true match chyba ten co zmienia konsystencje za 7 euro a w pl jest za 56zl

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    Jak mi sie podobaja to kupuje,moga kosztowac 50zl albo 200zl,wazne aby byly ladne. Perfumy z Avonu tez kupuje i nie jest to obciach moim zdaniem!!!

    asiuniunia
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    Perfumy, kupuje wszystkie te, które mi się podobają 😀 Armani Code <- ubóstwiam to jest dla mnie prawdziwy zapach, jednak kupuje także avon - incandessence, lub c thru - black diamond (sorki jeżli napisałam, któraż z nazw źle) A ich ceny jak wiecie wahają się od około 50 złotych do 300 🙂 I zgadzam się w zupełnożci, ze perfumy to nie wydatek co miesięczny, zwłaszcza te droższe starczają na dłużej bo są bardzo trwałe 🙂

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:</em/

    Jak mi sie podobaja to kupuje,moga kosztowac 50zl albo 200zl,wazne aby byly ladne. Perfumy z Avonu tez kupuje i nie jest to obciach moim zdaniem!!!

    jasne, ze nie jest, grunt to to, zeby Tobie odpowiadaly

    aaapaulinkaaa17
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 73
    • Stały bywalec

    Ja tez kupuje z Avonu nie rozumiem dlaczego to mialby byc jakis wstyd …
    Zazwyczaj wydaje na nie 100-150 zl 🙂

    puppyme
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Najdrozsze jakie kupilam kosztowaly mnie 230 zl za 50 ml… Teraz mam chupa chupsy za 28 zl, wiec jak widac rozstrzal cenowy jest ogromny…

    Johani
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 233
    • Zapaleniec

    Kobiety sa różne, jak zapachy. Każda z nich ma inny gust i… zasobnożć portfela.
    Kiedy mnie stać, kupuje droższe perfumy (ok. 200 zł – ale nigdy w perfumeriach – ceny mają giga marżę – wole na necie, są o połowe tańsze a też oryginalne). Jeżeli jest krucho z kasą, to kupuję tańsze.
    Jednak zawsze slysze o sobie, że ładnie pachnę – bez wzgledu na to, ile zainwestowałam w perfum. Grunt, to dobrze dobrać zapach i dobrze sie z nim czuć.
    Są perfumy przez duże P jak i ich skromniejsze wersje, ale to ostatecznie nos a nie cena decyduje o tym, ile wydajemy na „pachnidła” 😛

    Milena
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 256
    • Zapaleniec

    ja jak na razie uzywam tylko jednej wody toaletowej
    wsrod perfum swojego zapachu jeszcze nie znalazlam, niestety… kilka mi sie podobalo, ale nie na dluzej. po kilku dniach albo robilo mi sie niedobrze od tego zapachu albo po prostu bolala glowa.
    co do pytania z tematu… 300zł na pewno bym nie dała za zadne perfumy… ale ok 100-150 moge sie szarpnac raz na jakis czas:)

    1kropelka
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    a które z tych znacie? a ceny dobre? poradźcie, które byżcie wybrały?
    [usunięto_link]

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    ja znam wszystkie. generalnie wybieralabym miedzy amor amor, noa perle, l’eau par kenzo, aqua allegroria (chociaz wole wersje tutti kiwi). zalezy dla kogo maja byc te perfumy…

    1kropelka
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    no dla mnie mam niedługo urodziny (35) i chcę sobie sprawić coż extra, a pisałyżcie że niektóre to perfumy a niektóre wody toaletowe to jak to odróżnić, po cenie? perfumy drogie jak czort 😀

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    po skrocie: edp i edt.

    olenka26
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    To prawda. U nas perfumy mają kosmiczne ceny! Ja do tej pory sprowadzałam z zagranicy przez znajomych, bo są o wiele tańsze. W te wakacje planujemy lecieć do Paryża, więc myżlę, że tam nawet kupię sporo tańsze zapachy. Jeżli kogoż stać na wyjazd za granicę (teraz są tanie loty), niech sobie stamtąd coż przywiezie. U nas niestety, ale strasznie się przepłaca za ten luksus.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " za ile perfumy"

Przewiń na górę