Monitor a nasz wzrok

  • Autor
    Odp.
  • Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Mogę się mylić, ale monitory LCD i Plazmowe nie mają prawie w ogóle szkodliwego wpływu na wzrok.

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    ja w ogóle nie zwracam na to uwagi, mimo, że przez ostatni rok pracowałam przy kompie, a teraz jestem bezrobotna i siedzę cały czas przy kompie 🙂

    teraz mi nic nie dolega – w przyszłożci pewnie wszystko wyjdzie, ale to taka moja przypadłożć – jak mnie teraz to nie dotyczy to o tym nie myżlę po prostu 😛

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    porządny monitor to podstawa, zwłaszcza, jeżli dużo sie siedzi przed kompem… co to ten panel smart?

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    moje drogie – każdy monitor ma zły wpływ na wzrok, bez względu czy jest to plazma czy lcd – niestety musimy korzystac z monitrów – kto teraz potrafi sobie wyobrazic życie bez komputera :/
    tym bardziej cenne są inicjatywy takie jak pakiet smart w monitorach LG – jeżeli już musimy korzystac i narażac wzrok to lepiej używac sprzętu, który pomoże nam jednak chronic oczy, żebyżmy później nie chodziły jak ten dziadek z 13 posterunku – z denkami od słoików zamiast okularów 🙂

    metixii
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    ja tam nie zwracam uwagi na te rzeczy…… 😉

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    ja tam nie zwracam uwagi na te rzeczy…… 😉

    może warto zacząc zwracac uwage, bo później może byc za późno :/

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    Mmmm… No ok, timer rozumiem, ale jak ten pakiet chroni oczy? 🙂
    ambient – słusznie, trzeba myżleć perspektywicznie 🙂 Choć młodym ludziom z trudem to przychodzi…

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Przed siedzeniem przed monitorem nie da się uchronić. Na mojej uczelni same projekty i prace zapewniają mi kilkanażcie godzin w tygodniu siedzenia przed monitorem, a trzeba dodać granie, siedzenie na forum itp. 😉 Ale przynajmniej zmniejszam jasnożć, bo to najczężciej szkodzi oczom podczas gapienia się na monitor albo telewizor.

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    No tak, ja też nieco przyciemniam…
    Hmmm… A w telewizorach są jakież zabezpieczenia tego typu? Czy to zupełnie inna bajka niż monitory?

    dzabersmok
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    Dobre pare lat temu zmieniłem monitor crt na lcd i przed crt juz nie wysiedze. Nie mozna jednak mowic ze siedzenie przed lcd nei psuje wzroku. Wzrok i tak sie zmeczy choc np nie po godzinie a po np 8.

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Tak, ale tu włażnie chodzi głównie o jasnożć. Nie powinno się w nocy ustawiać jasnożci na max, ba…nawet 50 % może być dużo:P Tak samo jak nie powinno się oglądać telewizji całkowicie po ciemku, w zasadzie najlepiej jest włączyć jakąż lampkę gdzież w kącie pokoju, albo za plecami. Przynajmniej kiedyż gdzież tak wyczytałem.

    dzabersmok
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    No ja mam i lampke na biurku i akwarium za soba zawsze podswietlone

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    ja również używając komputera wieczorem mam włączoną lampkę – ponoć to pomaga..

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Nie ponoć, tylko pomaga 😉 To mniej więcej to samo, jak patrzenie się w latarkę w nocy. W domu w LG jest sensor, który dostosowuje obraz do warunków w pokoju. Przydatna opcja.

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    no włażnie – czas jakoż zadbać o te oczęta, bo niedługo to już tylko jakaż korekcja pomoże :/

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Monitor a nasz wzrok"

Przewiń na górę