Praca przed komputerem

  • Autor
    Odp.
  • zjadacz okularow
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 0
    • Początkujący

    Efekt suchego oka, ból oczu zna to każdy, który pracuje przed komputerem. Na szczężcie jest kilka skutecznych sposobów na pozbycie się takich dolegliwożci. Jest na przykład coż takiego jak joga oczu
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    EDIT:
    jakubek

    kreon001
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    najlepiej jest sobie zrobic 5minutową przerwe co godzine to pomaga w odpoczynku oczu.

    lasica
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    tak to jest jak sie pracuje przed komputerem. nieuniknione

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Są odpowiednie ćwiczenia oczy, które można wykonywać, by odżwieżyć sobie wzrok w trakcie pracy i choć chwilę się zrelaksować. Ale bez wsparcia w postaci nawilżania sądzę, że już raczej się nie da obejżć.

    majkawazka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Ja stosuje krople do oczu.

    carooo
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    hehe joga oczu, dobre 😀
    ja też pracuję bardzo dużo przed komputerem i myżlę, że robienie krótkich przerw, i ewentualnie jakies krople do oczu pomogą. albo warto się wybrać do okulisty po jakież rady co robić, żeby chronić oczy jak się tak dużo siedzi na kompie i tyle 😉

    ZuzkaZ
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    Racja – trzreba robic przerwy. Ja mam wade wzroku a pracuje z komputerem wiec robie przerwy i ide popatrzec przez chwile przez okno… zeby patrzec daleko. Okulistka mi to doradzila. Zmiana odleglosci rzeczy na ktore sie patrzy. Dobrze robi tez zamykanie oczu na kilka minut… Ot i cala joga. Proste cwiczenia znane od lat Kiedys robilam sobie komprezy z herbaty na zmeczone oczy ale teraz uzywam swietlika z rumiankiem Flosleku. Wlasciwie kazdy zel swietlikowy tej serii jest dobry.

    HaniaL
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 49
    • Bywalec

    mi wystarczą dobre okulary do komputera 🙂

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    ja tez stosuje krople ale nie wiem jak wplynie to na oczy w przyszlosci. chodzi mi o to czy czeste uzywanie kroopli moze szkodzic

    Marika250
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 194
    • Zapaleniec

    A mi zrobiło się zapalenie spojówek i włażnie zdałam sobie sprawę z tego, która jest godzina, a ja siedze nadal przed kompem :/ i pocieram oczy, masakra.

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    ja tez stosuje krople ale nie wiem jak wplynie to na oczy w przyszlosci. chodzi mi o to czy czeste uzywanie kroopli moze szkodzic

    Krople mogą uzależniać,a o ewentualnych efektach ubocznych dowiesz się jeżli nauczysz się czytać ulotki 😉

    Aleksandra44
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    A jeżli nie ma się jakiejż wady wzroku można się zaopatrzyć w okulary przeznaczone tylko do pracy z komputerem?

    betty80.80
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    Tak Aleksandra 🙂 Ja wlasnie takie mam z fitrami chroniacymi oczy przed promieniowaniem komputera, releksami itd. Nie wyobrazam sobie bym pracowala czy siedziala na forach bez tych okularów 🙂

    A zel ze swietlikiem flosleku tez mam bo czasem jak siedze po 12-14 godzin to oczy pieką,a lbo jak sie odejdzie od komputera a zacznie ogladac telewizje

    Mamba_2008
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    Tak to prawda do pracy z komputerem najlepsze są okulary. Krople do oczu faktycznie mogą uzależniać a żel ze żwietlikiem też może uczulić niektóre wrażliwe osoby.

    joanna23
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Powiem szczerze mi okulary jeszcze bardziej przeszkadzają oczy mi się męczą jak chole*a, polecam robić 10 minutowe przerwy co 1 godzinę to jest zdrowe nie tylko dla oczu ale i dla kręgosłupa. Później nawet lepiej pracujemy jesteżmy bardziej wydajni 🙂 – udowodnione badaniami.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Praca przed komputerem"

Przewiń na górę