• Autor
    Odp.
  • asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    hej dziewczyny, ostatnio zauważyłam, że rola suplementów rożnie. coraz więcej ludzi woli zapobiegać chorobom niż się leczyć. i to popularnożcią cieszą się zarówno żrodki na artretyzm, niestrawnożć, probiotyki itd. pewnie to dlatego, że profilaktyka wychodzi taniej, bo leczenie prywatne jest drogie jak cholerka, a na państwowe wiele osób nie ma czasu, na badania się oczekuje pół roku i w ogóle. własnie znalazłam dzisiaj taki artykuł:

    [usunięto_link]

    a Wy regularnie stosujecie jakież preparaty na przeciw róznym dolegliwożciom? 🙂

    RudaMaruda
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    Mam takie opakowanie z wyciągiem ze skrzypu polnego, pokrzywy z dodatkiem witamin i różnych pierwiastków.

    kredka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    a ja włażnie zaopatrzyłam sie w preparat witaminowy ze zwiększoną dawka magnezu. 😉

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    a ja łykam witaminę B complex i zakupiłam sobie ostatnio też takie tabletki klarin na wzrok, ale chyba nie pomagają za bardzo 😕 no i oczywiżcie codziennie jak zawsze lacibios femina, bo to mi wyraźnie pomaga.

    klarinek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    a na co Ci pomaga lacibios?

    Morelka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Klarinek, lacibios i lacibios femina to dwa różne probiotyki:) A widzę, że Asiek pisze o kobiecej wersji, czyli lacibios femina, który wzmacnia florę bakteryjną, czyli zapobiega infekcjom intymnym i zapewne z takim przeznaczeniem bierze go asiek, mam rację? 🙂

    Jovita
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 317
    • Pasjonat

    ja stosuje tylko te suplementy ktorych nie spozywam z pozywienia czyli te ktore wystepuja zadko i sa to : B complex , tauryna, selen+E, wapn rano, magnez z potasem i lecytyne.

    ewela_p
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    witam,
    czy któraż z Was używała może preparatu Longo Vital Extra Energia lub Vita Femin?
    Włażnie zastanawiam się nad kupnem jednego z nich i nie mogę się zdecydować :/

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    a na co Ci pomaga lacibios?

    tak jak już ktoż napisał, ja biorę lacibios femina na wspomaganie mojej flory bakteryjnej pochwy, bo często mnie kiedyż łapały grzybki 😉

    [usunięto_link] wrote:

    ja stosuje tylko te suplementy ktorych nie spozywam z pozywienia czyli te ktore wystepuja zadko i sa to : B complex , tauryna, selen+E, wapn rano, magnez z potasem i lecytyne.

    a może warto zacząć spozywać z pożywienia? w produktach spożywczych czasami jest wiele związków jeszcze nie odkrytych, które wspomagają wchłanianie. przyjmowanie w takiej czystej, łatwo przyswajalnej postaci tabletek tez nie jest super zdrowe. akurat o probiotykach tutaj nie mówię, bo z pożywienia nie da sie dostarczyc odpowiednich szczepów i ilożci bakterii kwasu mlekowego, bo nie ma takich produktów, ale wapń, magnez, potas i lecytynę spokojnie….

    [usunięto_link] wrote:

    czy któraż z Was używała może preparatu Longo Vital Extra Energia lub Vita Femin?

    ja nie stosowałam, ale przy takich preparatach wielowitaminowych trzeba zwrócic uwagę na to, że podawanie wszystkiego na raz nie daje takich efektów jak pojedynczo. bo np. podawanie wapnia z żelazem, redukuje wchłanianie żelaza czasem nawet o 50%! cynk też utrudnia wchłanianie żelaza. takie drobne zależnożci, ale mogą powodować mniejszą efektywnożć preparatu…[/quote]

    bestwish
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    a ja stosuje tabletki z wyciągiem z różeńca złocistego (fajna nazwa, prawda 🙂 )
    pomagają mi się koncentrować oraz dodają energii. poza tym ponoć działają jeszcze na wiele innych, ale na razie zweryfikowałam włażnie te!

    Jovita
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 317
    • Pasjonat

    asiek o tym ze z pozywienia sa lepsze i ze z pozywienia powinnismy czerpac witaminy i mineraly to ja dobrze o tym wiem ale ja wyjatkowo poptrzebuje dodatkowo suplementow bo moj organizm potzrebuje wiekszej ilosci a z pozywienia nie byalabym zdpolna tyle czerpac!

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    Jovita, aha. no chyba że tak 😉 tak to rozumiem.

    Marta7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    wiele osób uważa obecnie, że suplementy to coż co wypadałoby jeżć, bo tyle sie o tym teraz mówi. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że suplementacja jest dożć złożonym zjawiskiem i nie każdy powinien wszystko jeżć, bądź ludzie robią to nieumiejętnie przysparzając sobie dodatkowych problemów przez co zrażają sie do suplementów.
    Często jest tak, że koleżanka wyczytała, że chrom zmniejsza łaknienie na słodycze, więc każda jej znajoma teraz łyka chrom, nie zdając sobie sprawy, że chrom w nadmiarze wypłukuje z organizmu potas, więc Ci bardziej użwiadomieni zaczynają łykać tez potas, co z kolei niesie kolejne niepotrzebne wypłukiwanie kolejnych minerałów. I tak w koło macieju.

    Ponieważ większożć, bo ponad 80% chorób obecnie jest dieto zależna, z tego wynika, że wszelkie problemy zdrowotne, od przeziębień po nowotwory[np. jelit] to w większożci przypadków skutek niewłażciwego odżywiania. Nasza dieta nie zaspokaja potrzeb organizmu ponieważ sposób obecnego wytwarzania jedzenia jest szybki, pełno w jedzeniu konserwantów, hormonów wzrostu, tłuszczów, wody i dodatków nadających smak. Wszystko to sprawia, że obecne jedzenie jest niepełnowartożciowe co przysparza nam wielu problemów zdrowotnych.
    Aby temu zaradzić i wspomóc procesy zachodzące w organizmie blisko sto lat temu wynaleziono suplementy. Możemy podzielić je na 3 rodzaje:

    ¢ syntetyczne- czyli wytwarzane chemicznie, to farmaceutyki imitujące witaminy, które są z założenia przyswajalne w niewielkim stopniu, a więc nie uzupełniają niedoborów, a przyjmowane dłużej niż 3 miesiące wywołują więcej szkód niż korzyżci
    ¢ druga kategoria to suplementy naturalne, wytwarzane z ziół i rożlin. Są o niebo lepsze od syntetycznych, jednak w skutek obróbki chemicznej bądź też termicznej tracą wiele składników odżywczych co sprawia, że też do końca nie zaspokajają naszych oczekiwań.
    ¢ i ostatnie, mamy suplementy otrzymywane droga ACTIVE COMPOUND. Taki suplement jest najbardziej zbliżony do żywnożci, a tym samym najlepszy.

    Jak już wspomniałam wiele problemów zdrowotnych jest skutkiem n****żywienia jakożciowego organizmu. Aby uzupełnić jego braki musielibyżmy zjadać ogromne ilożci jedzenia co wiąże się również z dostarczaniem do organizmu nadmiernych ilożci składników z którymi organizm nie będzie potrafił sobie poradzić, a więc zacznie odkładać je w postaci komórek tłuszczowych.
    Ostatnio wyliczono, że aby w ciągu dnia dostarczyć organizmowi odpowiednią ilożć składników odżywczych [witamin, minerałów, mikro i makro elementów] powinniżmy zjadać pokarmy o wartożci około 4000-5000 kcal. To dożć dużo. Stąd suplementacja, to żwietne rozwiązanie. Szczególnie suplementacja zbilansowana w taki sposób by jej podstawa była uogólniona, a resztę uzupełniamy wtedy dodatkami [ale także w kompleksach]

    I tutaj z pomocą przychodzą nam suplementy [active compound], czyli coż relatywnie taniego o wysokim wskaźniku skutecznożci i żwiadomożci tego co stosujemy.

    Suplementację czy to zdrowotną, czy bardziej ukierunkowaną dobieramy indywidualnie do potrzeb organizmu. Jednoczeżnie powinna być ona stale kontrolowana przez specjalistę w celu wprowadzania zmian tak by efekty pożądane były jak najlepsze.

    Ja jestem spec. ds. odżywiania i suplementacji diety. Od kilku lat praktykuję i obserwuję, że nasze społeczeństwo nadal nie bardzo wie co ma z suplementacja zrobić. wiec większożć kieruje sie reklama w TV. Ludzie kupują centrum [mimo, że syntetyczne i cena to koszt albumu który dostajemy gratis]. Aptekarze tak samo jak lekarze maja problemy z doradzeniem jakie suplementy wybrać, ponieważ zajmują się leczeniem, a nie zapobieganiem.
    Sama suplementuję siebie i dzieciaki od dawna i obserwuje znaczna różnice. Moje młode mniej chorują, starsza nie ma już obecnie praktycznie żadnych reakcji alergicznych [miała nietolerancje jednego z aminokwasów białek, więc uczulało ja prawie wszystko].
    Wciąż jednak ubolewam nad tym, że przy przeprowadzanych konsultacjach zamiast skupiać się na odpowiednim dobraniu suplementacji muszę najpierw wyjażnić jak jest ona ważna i dlaczego.

    Nie mniej jednak jeżli ktoż miałby jakież pytania, to chętnie na nie odpowiem, doradzę, pomogę dobrać suplementy 🙂

    pozdrawiam

    Marta

    BLANKA
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    ja prawie codziennie pije magnez bo mam stojaca parce i dostaje takich skurczy lydek ze zwijam sie z bolu… ostatnio mnie noga prawie tydzien bolala po takim skurczu…

    wapnia nie pije bo wypijam tyle mleka dziennie ze na pewno nie mam zadnych niedoborow…

    jesli juz to przydaloby mi sie cos na wzmorzenie aktywnosci i koncentracji oraz na poprawe cery… ale sama nie wiem jakie suplementy moglyby mi pomoc wiec na razie nic na to nie zarzywam.

    kissandgo
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 79
    • Stały bywalec

    ja mam troszke supli, bo moj jest jak wspomnialam kiedys sklepu z odzywakmi i co jakis czas dostaje od niego cos.

    moja mama az sie momentami wkurza gdzie ja to pomieszcze 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Suplementy diety."

Przewiń na górę