• Autor
    Odp.
  • madzialenka790
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Znajoma poleciła mi pasty do zębów ADENT z aminofluorkami. Mam zęby wrażliwe i wybrałam dla siebie pastę Adent Sensitive a dla mojej pociechy pastę Adent dla dzieci, która dzięki truskawkowo-miętowemu smaku zachęca do szczotkowania zębów, ale nie do połykania pasty 🙂
    Stosuję tą pastę regularnie od ponad roku. Wczeżniej na kontrolach u stomatologa co 6 miesięcy zawsze znalazła się jakaż próchnica. Teraz mam spokój i mogę zaoszczędzić na borowaniu zębów 🙂

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Moja mama miała problem z dużymi przebarwieniami zębów od picia kawy, miała naprawdę paskudny, brązowawy osad, bo kawy pije dużo. Bardzo dużo. I zaczęła używać pasków wybielających na zęby i powiem Wam, że to naprawdę pomaga! Wszystkie przebarwienia jej zniknęły i cieszy się teraz białymi zębami.

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Ja mam nawet białe nie takie idealnie białe ale jestem zadowolona. A paste do zębów kupuje Colodent taka w szarym opakowaniu dla palaczy (ja nie palę) kosztuje ok 2,50 i jest żwietna. Pastę Blend a Med 3 D white miałam jest dobra ale ia tak uważam, że Colodent lepsza:)

    Aleksandra44
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Sensodyne Whitening na co dzień. Okazjonalnie plasterki wybielające blend-a-med. Polecam picie mniejszej ilożci czarnej kawy.

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Ograniczyć picie czarnej kawy… hmm… to może być trudne:)

    tramka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Wszystkie piszecie tutaj o pastach wybielających… Ale czy to faktycznie jest skuteczne? Czy tylko delikatnie wybiela zęby? Wiem, że wybielanie w gabinecie trochę kosztuje, ale według mnie warto raz na dwa lata skusić się na taki wydatek. Jakiż czas temu nawet rozważałam pasty wybielające, ale po rozmowie z Panem Tarabułą, moim dentystą, doszłam do wniosku, że chyba nie warto. Większożć z tych past przy codziennym używaniu niszczy szkliwo. Nawet rozmawiałam z koleżankami jakiż czas temu, sporo z nich korzystało z takich past, niektóre z pasków, ale teraz już coraz rzadziej się je stosuje. Nie wiem, może już wyszła moda we Wrocławiu?:)

    toskanio
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    Ja nie wierzę w wybielanie zębów. Pewnie i tak osoba, która nie będzie o zęby odpowiednio dbała szybko straci tą biel. Najlepiej jest po prostu myć zęby dobrą pastą do zębów i robić to systematycznie. Wtedy faktycznie to cokolwiek da….

    toskanio
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    A po jakim czasie zęby były białe? Zaczęłaż korzystać z Ajony dla białych zębów czy z innej przyczyny?

    toskanio
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    Po prostu robisz wszystko to, co robić się powinna dla utrzymania prawdziwej bieli zębów. Nie ma takiej możliwożci by zęby były białe bez odpowiedniej profilaktyki. Mycie zębów dobrą pastą to jedno, a inną sprawą jest już choćby ograniczenie kawy i papierosów. Na to nie każdego stać.

    toskanio
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    Każdy chce, ale nie każdemu się chce. Mycie zębów Ajoną nie jest jakimż wielkim obciążeniem, ale może już to zakończmy, bo zaczynamy pisać o tym samym 😉 Ludzie – nie idźcie tą drogą 😉

    toskanio
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    Przecież napisałam ci co jest skuteczne…. Ajona. Ludzie mają swoje domowe sposoby, które uważają za skuteczne, ale tak naprawdę nie wiedzą do końca co im pomogło. Myli zębów, a przy okazji korzystali jeszcze z dodatków… Jak mają ocenić skutecznożć?

    toskanio
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    Piszą tylko te osoby, które je mają, więc zbyt wiele to nas nie jest 😉
    Ja również zapraszam – chętnie podyskutuję o innych metodach.

    tramka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    To jak mamy dyskutować o innych metodach, to ja spytałabym się Was o fast&mild. Znacie coż takiego? Podobno nowożć na naszym rynku, coż w stylu beyond, tylko droższe i ma kilka przewag nad nim. Ostatnio mój stomatolog mi o tym opowiadał, chciałabym się dowiedzieć co o tym myżlicie?:)

    elizabet
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Tramka: zaskoczyłaż mnie, że ta metoda przyszła już do Polski. Sprawdzałam ten Twój gabinet Tarabuła i faktycznie to jest ta metoda, którą kiedyż stosowałam, ale w Niemczech. Wprawdzie od jakiegoż czasu nie siedziałam w temacie wybielania zębów, bo nie potrzebowałam i nie sądziłem, że do Polski doszła już ta metoda. Generalnie powiem Ci, że jak masz możliwożć skorzystania z tej metody, to nie wahaj się! Rzeczywiżcie jest lepsza od beyond. Po pierwsze jest ona skuteczniejsza, a co ważne, w trakcie tego zabiegu widzisz efekty i możesz decydować czy dany poziom Ci już wystarczy czy chcesz wejżć na kolejny poziom. Dla mnie dużym plusem było też to, że w ogóle nie bolało i później nie miałam problemów z nadwrażliwożcią zębów. Wiem, że to pewnie zależy od organizmu, stanu zębów czy czegoż jeszcze innego, ale jak czytałam, jak ludzie cierpią przez kolejne dni, to się trochę bałam. A dentystka przekonywała mnie, że ta fast&mild redukuje problem nadwrażliwożci zębów i w moim przypadku obyło się bez żadnych efektów ubocznych. Poza tym efekt się dłużej utrzymuje. Tak jak pisałam na początku: jeżli masz możliwożć skorzystania z tej metody, to nie wahaj się. A widzę, że cena nie jest o wiele wyższa, więc tym bardziej:) Polecam!

    justy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    nigdy nie uzywalam pasty wybielajacej bo slyszalam ze nie są najlepsze dla twoich zębów. za to zainwestowalam w dobrą szczoteczkę soniczną. dziala!

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " BIAŁE ZĘBY"

Przewiń na górę