Ciągłe zmęczenie,brak energii,ospałożć…jak to,,wyleczyć”?

  • Autor
    Odp.
  • Monia694
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Witam Forumowiczki…

    Ostatnio tak sobie myżlałam dlaczego czuję się bardzo często zmęczona, szybko się męczę, podczas wstawania robi mi się ciemno przed oczami, brakuje mi energii, często boli mnie głowa, czuję się ospała 🙄

    Mama mówiła mi, że to brak witamin. Mam 19,5 lat, praktycznie nie piję kawy (1 na 2 tygodnie i to słaba), nie palę…Może faktycznie brakuje mi magnezu, potasu, żelaza.
    Może wpływ an to ma trochę fakt, że od dwóch tygodni pozwalam sobię na dietkę ,,bezkolacyjną”? Mam 58,5kg i 179 wzrostu, nie chcę schudnąć drastycznie, po prostu chcę zrzucić nieco tłuszczyku z bioder i brzuszka na ciepłe dni 😀 śniadanie jem bardzo obfite, obiad również( ok 15), a po 18 staram się już nic nie jeżć. Czy to wpływa na moje samopoczucie?

    Nie znacie jakiegoż multisuplementu diety, za niedużą cenę i…dobrego? Potrzebuję jakiegoż zastrzyku energii, bo naprawdę czuję się taka nie do życia…Kurcze, a może to ,,przesilenie wiosenne” 😉

    Pozdrawiam!

    smarta
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 87
    • Stały bywalec

    witam,
    Ja mialam dokladnie to samo… okazalo sie ze mam za malo zelaza… teraz kiedy biore odpowiednie leki jest znacznie lepiej:)

    Powinnas zglosic sie do lekarza, zrobic odpowiednie badania tj. morfologia i zelazo, to moga byc rowniez skutki niedoboru magnezu moze sprobuj kupic sobie magnez w tabletkach to jest dostepne bez recepty, sa rowniez tabletki musujace. Mimo to polecam wizyte u lekarza, bo niedobor zelaza to jest dosc powazna sprawa.
    Aha te dolegliwosci moga byc tez spowodowane zbyt niskim cisnieniem.

    Pozdrawiam 🙂

    Monia694
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Przeczytałam, że dzienne zapotrzebowanie żelaza dla kobiet od 19-50 lat wynosi 18mg. Jakie tabletki tyle zawierają? Jakież dwa miesiące temu kupiłam Plusssz Multiwitamina Żelaz, ale to bardziej ze względu na wiele witamin, niż żelazo. Z resztą tam jest tylko 33% dziennego zapotrzebowania na żelazo. Więc nie nadaje się zbytnio do leczenia niedoboru żelaza.
    A Ty, smarta jakie teraz tabletki zażywasz? Chodzi mi o te z żelazem.

    Pozdrawiam, 😀

    smarta
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 87
    • Stały bywalec

    ja biore teraz SORBIFER ktory zawiera 100mg Fe, a wczesniej bralam HEMOFER, ja mam dosyc niski poziom zelaza do ok 45 a norma jest od 70 do 150, lecz po ostatnich badaniach wyniki znacznie sie polepszyly i mam wszystko w normie:) tych tabletek jednak nie mozna brac caly czas, bieze sie je seriami na poczatku ok 2 tab. dziennie lecz pozniej zmniejsza sie ta dawke aby to zelazo sie unormowaloi aby organizm sie nie przyzwyczail.
    pozdrawiam:)

    Monia694
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    A ja sobie dzisiaj kupiłam Ascofer– 23mg żelaza.
    Jestem ciekawa, czy to pomoże…Dzięki za pomoc
    smarta

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    no a ja wyczytałam że Yerba jest dobra na tekie stany, ale jeszcze nie próbowałam…
    [xxxxx]

    macie w tej kwestii jakież dożwiadczenia?

    EDIT:kowal2

    Empatia
    Participant
    • Tematów: 9
    • Odp.: 97
    • Zapaleniec

    Polecam ta książke 😀

    EDIT:kowal2

    udabiodrabrzuch
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Yerba jest ogólnie bardzo polecana.
    Ma w sobie wiele witamin..no i co ważne posiada w sobie całkiem spoą ilożć Tauryny (odpowiednik kofeiny..tyle ze nie wypłukuje magnezu z organizmu) i pozwala spokojnie zasnąć.
    Problem w tym, że nie każdemu podchodzi smak yerby – przy prawidlowym zaparzaniu w Cabasie (tykwie) – jest bardzo intensywna.
    Osobiscie przez dlugi czas nie potrafilam sie przekonac do yerby..wole jednak kwiatowe herbaty niz ziola.
    Ale jezeli chodzi o temat- jak najbardziej warto sprobowac:)

    Poza tym jednak nadal powinnas skorzystac z pomyslu „smarty” i udac sie do lekarza..
    Pozdrawiam

    Niuszka86
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 263
    • Zapaleniec

    polecam sport, i to najlepiej na żwieżym powietrzu.Zacznij od spacerów.

    alcarin
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 46
    • Bywalec

    włażnie dowiedziałam się niedawno że zmęczenie moze wywodzić się z zanieczyszczenia organizmu. Czyli zalegania toksyn w organiźmie i dowiedziałam jak się ich pozbyć i włażnie zaczełam to stosować i zaczynam czuć się dużo lepiej. A więc tak pije wode mineralną nie gazowaną i jem owoce i warzywa to jest wszystko a mój organizm coraz lepiej się czuje moge jeszcze powiedzieć że tej diety nie można stosować dłużej niż 40 dni.

    Adusia
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    Ja tez tak wlasnie mam.
    Czasem mi sie juz wydaje,ze jestem na cos chora .
    Ciagle chce mi sie spac.
    z lozka mogla bym nie wstwac.
    Raz dziennie musze sobie uciac dzemeczke-bo w przeciwnym razie chodzila bym jak zombi 😯

    udabiodrabrzuch
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Ostatnio dożwiadczyłam pewnych uprzykrzeń związanych ze snem…a mianowicie chrapie!! (ponoć) jak to możliwe, kiedy nigdy nie chrapałam.
    Czym może to być spowodowane??

    Fakty są takie, że siedzi mi coż na gardle – chyba nic poważnego…lekkie przeziębienie czy coż
    Zmieniłam też łóżko – nie z mojej woli..trzeba było po prostu – jest troche..krzywawe…ale ogólnie się wysypiam
    Gdzie leży problem?

    Adusia
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    a moze masz 3migdalek
    moja kuzynka tak miala 🙄

    misia120
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Yerba jest ogólnie bardzo polecana.
    Ma w sobie wiele witamin..no i co ważne posiada w sobie całkiem spoą ilożć Tauryny (odpowiednik kofeiny..tyle ze nie wypłukuje magnezu z organizmu) i pozwala spokojnie zasnąć.
    Problem w tym, że nie każdemu podchodzi smak yerby – przy prawidlowym zaparzaniu w Cabasie (tykwie) – jest bardzo intensywna.
    Osobiscie przez dlugi czas nie potrafilam sie przekonac do yerby..wole jednak kwiatowe herbaty niz ziola.
    Ale jezeli chodzi o temat- jak najbardziej warto sprobowac:)

    Poza tym jednak nadal powinnas skorzystac z pomyslu „smarty” i udac sie do lekarza..
    Pozdrawiam

    a gdzie można ją kupić?

    Wiolinka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Idz najlepiej do lekarza rodzinnego i poproż o skierowanie na podstawowe badania.Tak będzie najrozsądniej.Z wyników bedzie wiadomo czy cos sie dzieje w organizmie czy nie.Jeżli wyjdą dobre to może masz za słabe ciżnienie.Ono tez powoduje ze jesteżmy ospali,bez energii itd….

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ciągłe zmęczenie,brak energii,ospałożć…jak to,,wyleczyć”?"

Przewiń na górę