• Autor
    Odp.
  • jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Żeby nie zardzerwieć;)

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    żeby nie zwariować w pracy i zacząc do niej chodzić z przymusu, to chyba najgorsze co może nas czekać w życiu zawodowym

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    [usunięto_link]żka26 wrote:

    żeby nie zwariować w pracy i zacząc do niej chodzić z przymusu, to chyba najgorsze co może nas czekać w życiu zawodowym

    Można powiedzieć że brak pracy jest gorszy,ale nudna i niekreatywna praca wypala w nas wiele stymulujących czynników.

    OpenDoc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 255
    • Zapaleniec

    coż w tym jest, znam to nawet z dożwiadczenia … kiedy szło się do pracy z nastawieniem jak na żcięcie czy też skazanie to nawet się nic robić nie chciało 😉 ale niedługo się to zmieni 🙂

    Zielona_Koniczynka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Dla mnie zarabiać dostatecznie dobrze, to znaczy tyle, by nie bylo potrzeby sobie wszystkiego odmawiać a jednoczeżnie tyle, żeby móc coż zaoszczędzić przy życiu samodzielnym to minimum 1500.
    Teraz od msc mieszkamy we dwójkę ze Skarbem i niestety nie stać nas na luksusy, kupujemy do mieszkanka 'na raty’ to znaczy co miesiąc jedną rzecz. Nie stac by nas było na dziecko niestety.
    Nie ukrywam, że zarabiam malo, przydałoby się ze 400 zł więcej wtedy przy zarobkach mojego J. plus moich można by myżleć o dziecku.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Dla mnie zarabiać dostatecznie dobrze, to znaczy tyle, by nie bylo potrzeby sobie wszystkiego odmawiać a jednoczeżnie tyle, żeby móc coż zaoszczędzić przy życiu samodzielnym to minimum 1500.
    Teraz od msc mieszkamy we dwójkę ze Skarbem i niestety nie stać nas na luksusy, kupujemy do mieszkanka 'na raty’ to znaczy co miesiąc jedną rzecz. Nie stac by nas było na dziecko niestety.
    Nie ukrywam, że zarabiam malo, przydałoby się ze 400 zł więcej wtedy przy zarobkach mojego J. plus moich można by myżleć o dziecku.

    No włażnie, w około tyle pokus a trzeba oszczędzać.Kredyty,później raty to chyba to co najbardziej przeszkadza żeby cieszyć się z tego.
    Dziecko kosztuje ale też daje siłę żeby poszukać gdzie można więcej zarobić.

    Zielona_Koniczynka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    No włażnie, w około tyle pokus a trzeba oszczędzać.Kredyty,później raty to chyba to co najbardziej przeszkadza żeby cieszyć się z tego.
    Dziecko kosztuje ale też daje siłę żeby poszukać gdzie można więcej zarobić.

    Jagoda, tu nie chodzi o pokusy, bo w życiu można nauczyć się rozgraniczać co jest ważniejsze a co może poczekać.
    W dzisiejszych czasach na kredyt trzeba mieć kasę, bez wkładu własnego możesz co najwyżej o nim pomarzyć. A co do dziecka, to wiem z własnego prywatnego dożwiadczenia, patrząc na mojego J. że On jest odpowiedzialnym i dojrzałym facetem, i nie pozwoliłby sobie na dziecko jeżli nie ma 100% pewnożci, że będzie miało wszystko czego potrzebuje i to z tej lepszej półki.
    Taki to mi się trafił element 😉

    panna zuzanna
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Dla mnie 2000 to jest dosyć dużo, chciałabym tyle zarabiać.

    mariola_920
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    Dziż w radiu słyszałam, że naukowcy a USA po wnikliwych badaniach stwierdzili, że bez względu na zarabianą kwotę zawsze będzie nam za mało o 20%.

    paulo71
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Dużo zarabiać , nie ma czegoż takiego.
    Dla jednych 1500 będzie dużo a dla innych 15 000 będzie wystarczająca lub więcej.
    Jeżli chcesz więcej zarabiać, to powinieneż się tego nauczyć. Chcesz poznać to napisz do mnie.

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    duzo zarabiac to tyle zeby starczylo na wszystko i jeszcze zostalo. wiec dwa tysiaki to chyba nie dosc. ale to wszystko zalezy gdzie mieszkasz i jakie masz potrzeby.

    Justynka108
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Co to znaczy dużo zarabiać… Dużo to 10 000zł miesięcznie. Dla mnie. To jest dużo. Są ludzie którzy miesięcznie zarabiają miliony. Oni powiedzą, że 10 000 to mało. Są ludzie, którzy chcieliby mieć przynajmniej 1500 zł. Mieszkają na wsiach, lub w miastach, gdzie jest ciężko o uczciwą pracę, panoszy się bezrobocie – tam ludzie nie mają grosza przy duszy.
    Jeżeli mowa o realiach – 2 000zł na głowę, to kwota wystarczająca dla dwojga dorosłych, plus dzieciaczek. Ale żadna rewelacja. Przynajmniej tu, gdzie mieszkam. Ceny wynajmu mieszkania: kawalerka żrednio 1 000 + opłaty.

    mis11
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    jesli nie żałujesz sobie zachcianek i zostaje Ci z wypłaty drugie tyle, co sie wydało, mozna powiedzieć, ze się duzo zarabia

    ptysia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 94
    • Stały bywalec

    Nie ma takiego pojęcia jak „dużo zarabiać”. Obojętnie ile byżmy nie zarabiali to po pewnym czasie stwierdzimy, że to i tak mało, z tego prostego względu, że będziemy podnosić swój standard życia, przyzwyczajenia i nawyki. Oczywiżcie, może żeby wieżć spokojne życie niektórym wystarczy 2000zł, ale to też zależy czy jesteżmy sami, czy chcemy zakładać rodzinę, gdzie mieszkamy i ile wydajemy na opłaty.

    Jak dla mnie to 2000zł to minimum. Chciałabym zarabiać więcej, ale póki co trzeba się kształcić. 🙂 A co do pracy to by nie popażć w rutynę należy robić to, co się lubi i czerpać przyjemnożć z pracy. 🙂

    nass
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Zarobki zależą od tego jaka jest sytuacja w danym kraju, jeżli chodzi o ceny żywnożci, ubrań, itp. W przeważającej mierze w każdym razie. Można powiedzieć, że dużo się zarabia jeżli jest się w stanie spokojnie kupić wszystko co potrzebne do codziennego życia, a ponadto mieć codziennie jakież pieniądze na coż ponadto, np. jakież lepsze jedzenie, zdrowe, itp., kino, i tego typu rzeczy.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " co to znaczy DUZO zarabiac?"

Przewiń na górę