• Autor
    Odp.
  • strzelba666
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Jeżli z jednej wypłaty będzie mnie stać na utrzymanie pięcioosobowej rodziny. Dwa razy w roku wyjechać na wakacje. Utrzymać samochód i nie oszczędzać na na jedzeniu i życiu to będę mógł powiedzieć, że dobrze zarabiam.

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Jeżeli będe mógł pozwolić sobie na 2 wyjazdy w roku za granicę, kupno co jakiż czas czegoż droższego (np: TV, nie na raty…), a przy tym nie będę się martwił o wydatki na mieszkanie, ubrania i co jutro włożę do talerza to uznam, że dużo zarabiam

    katrina1989
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    Moj maz zarabia od 3 -4,5 tys i wciaz uwaza ze to malo. mysle ze apetyt i niedosyt rosnie wraz z zarobkami

    HolderDrogeria
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Moj maz zarabia od 3 -4,5 tys i wciaz uwaza ze to malo. mysle ze apetyt i niedosyt rosnie wraz z zarobkami

    Prawda jest taka, że wraz ze wzrostem zarobków, rosną również potrzeby. Człowiek zawsze chce zaspokoić jak najwięcej potrzeb. Co istotne, jedna potrzeba rodzi kolejne. Takie zamknięte koło, ale cóż, tak działa ekonomia.

    loreen
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    A ja dodam, że wraz z punktem siedzenia zmienia się punkt widzenia. Dla niego to mało a dla wielu osób kwota marzeń.

    luiza22
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    Dla mnie zarabiac dużo to tak z 5 tys na ręke, zarabiac bardzo dużo to ponad 10 tys

    Wachija
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Duzo zarabiać to moim zdaniem mieć tyle, by opłacić wszystkie rachunki i by zostało nam na nasze przyjemnożci i odłożenie. Wszystko zalęzy jaką mamy rodzinę czy mieszkamy sami czy nie. Razem z moim facetem mamy 5000 zł i nie mamy dzieci, ale za to – nie mamy własnego mieszkania i dlatego dużo pieniędzy odkładamy na coż swojego, więc wcale nie czuję żebyżmy mieli wystarczająco dużo pieniędzy. Co innego, gdybyżmy mieli już coż swojego.

    Sweet Coffee
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    Tak to włażnie jest.
    Nieraz tez wzrost zarobków wymusza pewne wydatki, np. na opiekunkę do dziecka, albo lepsze ubranie – bo wychodząc do ludzi potrzeba ich trochę więcej ( i zwykle lepszych). Nieraz rosną też wydatki na paliwo, albo potrzeba drugiego samochodu… 5000 na rodzinę 2+1 to jest minimum przyzwoitego bytu (bez rozpusty)

    Sweet Coffee
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Jeżli z jednej wypłaty będzie mnie stać na utrzymanie pięcioosobowej rodziny. Dwa razy w roku wyjechać na wakacje. Utrzymać samochód i nie oszczędzać na na jedzeniu i życiu to będę mógł powiedzieć, że dobrze zarabiam.

    Nawet 3 osobową rodzine tak utrzymać byłoby dobrze 8)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " co to znaczy DUZO zarabiac?"

Przewiń na górę