• Autor
    Odp.
  • Agunia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    przeszłam depresję leczyłam się półtora reoku i stanowczo mówię NIE!!!
    Bez leków nie da się pokonać choroby jaką jest depresja…
    Leki psychoaktywne blokują neuromediatory(przekażniki), dzięki temu można żyć z olewającym stosunkiem do otoczenia…
    nie jestem lekarzem i wytłumaczyłam po swojemu.
    Byłam w tragicznej formie, chciałam odebrać sobie życie, wizyta u psychiatry była jedynym rozwiązaniem i dzięki Bogu,że w porę podjęta

    izzzka
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 119
    • Zapaleniec

    ja ostatnio tez mam nagle ataki placzu,smutku,nic mi sie nie chce nie mam motywacji do niczego:((
    czytalam objawy depresji kiedys i wiekszosc z nich sie zgadza:((
    ja juz nie mam sily na nic:(

    Luthien
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    @jennyharris wrote:

    A czy sadzicie ze z depresji mozna wyjsc bez stosowania lekow?

    O ile mi wiadomo, depresja wymaga leczenia również farmakologicznego, natomiast w przypadku nerwicy depresyjnej można się obyć bez tego.

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    ja mam tak jak izzzka brak chęci do działania, nie widzę sensu robienia czegokolwiek, brak widoków na przyszłożć itp itd same złe rzeczy siedzą w mojej głowie a co gorsza też mi w testach wyszło że mam objawy depresji i konieczna wizyta u doktorka

    Ale z każdym dniem próbuje z tym walczyć odpycham od siebie złe myżli, próbuję się cieszyć tym co mam, staram się nie marzyć o księciu z bajki i wiecznej młodożci i wielkiej fortunie

    Perelka1968
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Witam ostatnio miewam Dołki czuje sie nie potrzebna już na tym swiecie moje życie jest monotonne nudne szukam jakież pomocy może bym uzyskała ją od was ??

    te dołki są od dawna.nic to wiem ze sama z nimi zostane moze ktoż mi pomoże ???

    aniellka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 139
    • Zapaleniec

    depresja to nie żarty! znałam kogoż, kto odebrał sobie życie! nie chciał sie prezyznać, że cos mu jest, nikt nie był az tak stanowczy aby zaciągnąć go do psychiatry, a psycholog okazał się nieskuteczny! 2 tyg to trwało, każdy dzień był gorszy, bliscy jego byli w takim samym potrzasku jak on. w końcu podjął testraszna decyzję…! pozostały łzy, rozpacz, żal i ….!

    j_lo19
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 125
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Bez leków nie da się pokonać choroby jaką jest depresja…
    Leki psychoaktywne blokują neuromediatory(przekażniki), dzięki temu można żyć z olewającym stosunkiem do otoczenia…

    Nie wiedziałam że te leki mają takie działanie 😯 Myżlałam ze to są takie zwykłe uspokajające 😯

    aniellka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 139
    • Zapaleniec

    najważniejsze to w odpowiednim momencie trafic do specjalisty! bo jesli nie to pozamiatane…..! to choroba żmiertelna 20% ludzi odbiera sobie ż…! teraz to wiem! a wczeżniej niestety…!!!

    Robert Miles
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1524
    • Maniak

    Powiedzieć Wam coż?

    Psycholodzy i psychiatrzy to bardzo specyficzny rodzaj ludzi.
    Są bardzo nieczuli i wyrafinowani, najdelikatniej jak tylko można mówiąc.
    Tych, których w życiu widziałem byli wyjątkowo wyrafinowani, nieczuli i potrafili w twarz kogoż wyżmiać.
    To niestety prawda, nie każdy jest psychologiem czy psychiatrą z powołania.
    Niektórzy to po prostu dorobkiewicze od siedmiu boleżci szukający sobie etatów.

    Myżlę, że tak naprawdę psycholog czy psychiatra nie jest potrzebny. Jesli ktoż chce porozmawiać to przecież nie otworzy się do obcej osoby.
    Każdy woli porozmawiać z kimż bliskim.

    netinka
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 188
    • Zapaleniec

    @Administrator wrote:

    Myżlę, że tak naprawdę psycholog czy psychiatra nie jest potrzebny. Jesli ktoż chce porozmawiać to przecież nie otworzy się do obcej osoby.
    Każdy woli porozmawiać z kimż bliskim.

    Masz rację, rozmowa z drugim człowiekiem może być na pewno cenniejsza i da lepszy skutek, niż otwarcie sie przed obcą osobą i wysłuchanie tych mądrych psychologiczno-psychiatrycznych kawałków. Jednak czasem taki specjalista jest potrzebny, chociaż po to żeby powiedział te mądre kawałki. Oczywiżcie dorabiają się… Slyszałam o takim przypadku, że lekarz po kilku sesjach opowiadał jakie mają problemy inni ludzie, z imienia i nazwiska w domu bliskiej i nie tylko rodziny. Więc rozmowa z przyjacielem jest bezpieczniejsza i lepsza…

    Robert Miles
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1524
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Slyszałam o takim przypadku, że lekarz po kilku sesjach opowiadał jakie mają problemy inni ludzie, z imienia i nazwiska w domu bliskiej i nie tylko rodziny.

    Ale chamstwo jakież!!! 😕
    Mam na myżli tego pseudolekarza 😕

    netinka
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 188
    • Zapaleniec

    @Administrator wrote:

    Ale chamstwo jakież!!! 😕
    Mam na myżli tego pseudolekarza 😕

    netinka
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 188
    • Zapaleniec

    @Administrator wrote:

    Ale chamstwo jakież!!! 😕
    Mam na myżli tego pseudolekarza 😕

    No własnie… sama chciałam iżc do tej psycholożki, jednak po usłyszaniu tej histrorii, jakoż straciłam zaufanie

    nadia2007
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Witam wszystkich!!!
    Mam 14 lat i gram w pewną grę inter.
    klikając na ten link otrzymuje złoto!!!
    Kobietki prosze o pomoc. Pliiiis
    [usunięto_link]

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    @Administrator wrote:

    Ale chamstwo jakież!!! 😕
    Mam na myżli tego pseudolekarza 😕

    No własnie… sama chciałam iżc do tej psycholożki, jednak po usłyszaniu tej histrorii, jakoż straciłam zaufanie

    to się nazywa brak etyki zawodowej czy jakoż tak ale obowiązuje go tajemnica i nie powinien tego robić te osoby mają prawo go o to zaskarżyć

    a co do samych psychologów i psychiatrów to niestety trudno spotkać takiego z powołania. Większożć z nich leci na kase albo karmi swoje ego czyimż nieszczężciem i słabożciami

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " depresja ?!"

Przewiń na górę