Jaki lek na biegunkę najlepszy?

  • Autor
    Odp.
  • Ewelka22
    Participant
    • Tematów: 19
    • Odp.: 36
    • Stały bywalec

    Może uznacie mnie za jakiż ewenement, ale w wieku 25 lat mam pierwszy raz w życiu biegunkę. Może jak byłam mała to miałam, ale w każdym razie nie pamiętam. Tylko od jutra mam wolne i mieliżmy z rodzinką wyjeżdżać na majówkę, jak sobie szybko poradzić z problemem? jaki lek najskuteczniejszy?

    electra
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Proponuje zażyć węgiel leczniczy. Jeżli to nie pomoże spróbuj metodę z colą, podobno pomaga. I jakież suszone owoce. I pij dużo wody.

    Katia2000
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Ja polecam stoperan

    katrine1
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Do domowych sposobów dołączyłabym jeszcze gorzką czekoladę.A co do leków jest ich teraz na rynku bardzo dużo,Stoperan często reklamują i polecają-także coż w tym musi być:) Do apteki się udaj,popytaj-to nic wstydliwego:)

    pimka25
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Węgiel, smecta, dobrze jest też brać coż na uzupełnienie elektrolitów, np. Orsalit do rozpuszczania w wodzie, wodę też należy pić żeby nie było odwodnienia

    kfoker
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    węgiel kochani 🙂

    barmoj
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 33
    • Bywalec
    aniamaj87 wrote:
    mnie na biegunke pomaga na przyklad puszka coca-coli, hehe 😉 powaznie mowie 😉

    Coca cola to raczej na wymioty. Odgazowaną można podawać nawet malaym dzieciom.

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    Na zatrucie też. 🙂 A na biegunkę najlepszy węgiel.

    Zezowata
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 67
    • Stały bywalec

    stary dobry węgiel 😀

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    co to za beznadziejna forma reklamy…co do biegunek najistotniejsze czy nie sa przewlekłe?

    niuniasek
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    heh, racja 😯

    przewlekłe biegunki to raczej nigdy nic dobrego. Żaden super acidocożtam nie pomoże, bo niestety mogą być chore jelita włącznie z guzem, wtedy koniecznie trzeba udać się do lekarza aby zlecił odpowiednie badanie i poprowadził leczenie, najczężciej chemoprewencyjne, bo o raka jelita nie trudno

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    przewlekłe biegunki to 1 stopień do podejrzenia o wrzodziejące zapalenie jelita grubego – nic przyjemnego

    nadin69
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Najlepszy jest stoperan i loperamid

    _________________
    [usunięto_link]

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    stoperan nic nie da , jeżli przyczyną biegunek jest zapalenie jelit lub inne choroby, to tylko żrodek zapobiegający zwykłej biegunce, a nie biegunce będacej wynikiem zmian chorobowych w żluzówce jelit

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    węgiel 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jaki lek na biegunkę najlepszy?"

Przewiń na górę