Kiedy człowieka dopada depresja – zdany jest na siebie……

  • Autor
    Odp.
  • Robert Miles
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1524
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    No więc jeżli o depresję chodzi,to jakie są według Was charakterystyczne symptomy depresji?Kiedy zaczyna się depresja?

    Depresja nie zaczyna się od tak sobie.
    Ma już na pewno jakież korzenie.
    Każdy człowiek ma w sobie „bombę” depresyjną, ale jest ona użpiona. Jednak jeżli nadejdzie impuls, który tę bombę uaktywni – zaczyna się depresja.

    [usunięto_link] wrote:

    Ja ostatnio czuję się fatalnie,ale to chyba wiosenne przesilenie i czekam,aż samo przejdzie

    Depresja to może nie jest ale nie można tego wykluczyć.

    Senioorita
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    No tak,tylko,że jak się wiele złych wydarzeń i stresu nałoży na siebie,to można się zatracić w tym i pogubić,i się zastanawiam czy teraz to wszystko odreagowuję i dlatego tak mi źle jest i tylę myżlę czy to rzeczywiżcie to przesilenie wiosenne i nie ma na to wpływu wczeżniejszych wydarzeń,poza tym wydaje mi się,że wiele rzeczy wyolbrzymiam to może dodatkowo nakręcać ten cały zamęt w głowie.Już sama nie wiem co jest skutkiem a co przyczyną.Bo napewno nie jest tak,że jakież jedno wydarzenie i bum-jest depresja.Tylko jak odróżnić depresję od zwykłego,może trochę przewlekłego przygnębienia?Nie mówię tu o żadnych profesjonalnych testach diagnostycznych,bo im nie do końca ufam.

    Robert Miles
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1524
    • Maniak

    Oczywiżcie, że wczeżniejsze wydarzenia mają wpływ na stan obecny.
    Jeżli ktoż jest pamiętliwy i do tego bardzo wrażliwy to w tym żwiecie prędzej czy później dopadnie go depresja i zwątpienie.

    Wiem z dożwiadczenia, że rozgrzebywanie przeszłożci czy w Twoim przypadku przesadne rozmyżlanie, prowadzi do autodestrukcji.
    To jest reakcja łańcuchowa.

    Działa to tak:
    Pomyżlisz sobie nad czymż i zastanawiasz się co byłoby, gdybyż w jakiejż tam okreżlonej sytuacji postąpiła inaczej, dalej, jeżli postąpiłabyż inaczej, to zmieniają się dalsze losy i tak można myżleć w nieskończonożć.
    W ten sposób można wpażć w depresję!!!
    Ja nie straszę, tylko mówię jakie są następstwa takiego wnikliwego analizowania z próbą dopatrzenia się jakichż błędów własnego życia.

    Pisałem już to raz na tym forum, może do innej sytuacji ale pasuje to również do Twojej.

    [usunięto_link] wrote:

    wydaje mi się,że wiele rzeczy wyolbrzymiam

    Jeżli człowiek jest bardzo wrażliwy, to takiego człowieka może poruszyć najdrobniejsze wydarzenie, które rożnie w mniemaniu tego człowieka do rangi tragedii.

    Zawsze powtarzam ludziom, których staram się pocieszyć, coż takiego:

    Nie powiem Ci, że wszystko będzie w porządku, bo to zabrzmiałoby po prostacku, ale powiem Ci, że Ty też jesteż kimż i dojdziesz do czegoż w życiu.

    Senioorita
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    Dzięki 🙂 Jakoż się to wszystko musi ułożyć w końcu,bo ile można.Ah.Chyba najlepiej się trochę zdystansować od tych 'problemów’ i przestać myżleć o tym co było i będzie.Poczekać po prostu,dopóki to nie minie.Dzięki za wsparcie i życzę wszystkiego dobrego ❗

    Robert Miles
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1524
    • Maniak

    Pamiętaj jedno:
    To Ty musisz być ponad problemem, a nie problem nad Tobą.

    Również pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!

    Robert Miles
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1524
    • Maniak

    Siedze teraz w nocy przy komputerze.
    Palę papierosa.
    Pada deszcz.
    Słucham utworu Bittersweet Symphony zespołu Verve Pipe

    Chce ktoż porozmawiać?
    Nie?
    Wiem…..
    Po co……..
    W końcu jest tyle innych, ważniejszych spraw………….
    ……….a ludzie byli, są i będą………
    Ci dobrzy i ci źli.
    Ale ci obojętni także – obojętnożć jest najgorsza.

    Dla mnie Muzyka jest najważniejsza, to dla niej warto było żyć.

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    dlaczego mam wrażenie że to piszesz do mnie? 🙄

    Robert Miles
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1524
    • Maniak

    Nawet nie wiedziałem, że tu ktoż jest o tej godzinie.
    Nie pisze tego do Ciebie.
    Dlaczego miałbym pisać do Ciebie?

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    @Robert Miles wrote:

    Chce ktoż porozmawiać? TYLKO JA JESTEM…. TO WIDAĆ
    Nie? CZYLI SIE NIE ODZYWAM
    Wiem…..
    Po co……..
    W końcu jest tyle innych, ważniejszych spraw………….
    ……….a ludzie byli, są i będą………
    Ci dobrzy i ci źli.
    Ale ci obojętni także – obojętnożć jest najgorsza. BO WIDZE A SIE NIEODZYWAM

    Dla mnie Muzyka jest najważniejsza, to dla niej warto było żyć.

    A JA BYŁAM W DZIALE MUZYKI 😆

    😆 😆 😆

    Robert Miles
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1524
    • Maniak

    Tak tylko napisałem.
    Ogólnie.

    Nieważne.

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    ok rozumiem…. ale chyba nie uraziło cię moje myslenie . Nie miałam nic złego na mysli

    Robert Miles
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1524
    • Maniak

    Mogłaż tak pomyżleć.
    Nic mnie nie uraziło.

    Senioorita
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    Ja chętnie z Tobą porozmawiam, ale nie o tak późnej porze,bo wtedy to nawet nie potrafię myżleć logicznie 😉 .Powiem Ci,że tak sobie myżlałam o tym,co napisałeż i w sumie dzisiaj czuję się już lepiej:) Trzeba być twardym i nie dać się zniszczyć nikomu! Dzięki.

    igla
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 224
    • Zapaleniec

    Czeżć!!! jest co prawda 9.03.07r…lecz wieczorem….nie wiem czy masz jeszcze ochotę pogadać…..Jestem tu …i jak tylko masz ochotę to porozmawiajmy….no nie siedź tak sam…..i podaj temat…..

    pozdrawiam….

    Robert Miles
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1524
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Ja chętnie z Tobą porozmawiam, ale nie o tak późnej porze,bo wtedy to nawet nie potrafię myżleć logicznie 😉 .Powiem Ci,że tak sobie myżlałam o tym,co napisałeż i w sumie dzisiaj czuję się już lepiej:) Trzeba być twardym i nie dać się zniszczyć nikomu! Dzięki.

    @igła wrote:

    Czeżć!!! jest co prawda 9.03.07r…lecz wieczorem….nie wiem czy masz jeszcze ochotę pogadać…..Jestem tu …i jak tylko masz ochotę to porozmawiajmy….no nie siedź tak sam…..i podaj temat…..

    pozdrawiam….

    Dziękuję Wam.
    Ja zawsze mam ochotę na rozmowę.

    Na forum padło kiedyż pytanie:
    „Lepiej jest żałować, że się czegoż nie zrobiło, czy, że się coż zrobiło?”
    Jaka jest Wasza odpowiedź na to pytanie?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kiedy człowieka dopada depresja – zdany jest na siebie……"

Przewiń na górę