masaż na cellulit??

  • Autor
    Odp.
  • krlnk
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 269
    • Zapaleniec

    Dużo jest o tym ze dobry masaż usprawnia przepływanie limfy czy coż takiego. Ale czy są jakies zalecenia co do sposobu masowania który faktycznie pomaga?? nie chodzi mi o zwykłe wmasowywanie kremu, tylko no jak zrobić domowym sposobem i po kosztach masaż który wykonuje sie w specjalistycznych gabinetach 🙂 proszę o wskazówki 😛

    LadyVic
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    myżlę,że dobra do tego będzie krioterapia. Domowy sposób:) po prostu kostki lodu 🙂 Ale lekko rozpuszczone w rekach żeby nie pokaleczyły naskórka. Pocierając nimi nie zbyt mocno i powoli od dołu do góry (czyli w stronę serca) Oczywiżcie różne kremy i balsamy to podstawa 🙂 Nie za długo nie odmroź sobie niczego 😛

    LadyVic
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    A jeżli chodzi o wmasowywanie kremu i masaż to możesz wykonywać ruchy mocniej tez w stronę serca, jeżli to uda czy pupa to lekko ugniatać (szczypać) tkankę tłuszczową. Dużo żrodka natłuszczającego czy jakiegoż kremu na cellulit 🙂

    baby22
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 319
    • Pasjonat

    Najlepsze jest oszczypywanie miejsc dotkniętych cellulitem

    krlnk
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 269
    • Zapaleniec

    szczype i wmasowywuje :)) od paru miesięcy i faktycznie jest poprawa 🙂 kremiki wszelkiego rodzaju + tego typu masażyk 😛 tylko z lodem nie próbowałam :)) ale ja chcę robić jeszcze więcej :)) tylko nie wiem juz coo 😛

    Olisa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Od tego szczypania i mocnego masowania jestem cała posiniaczona:( to chyba nie dla mnie…

    LadyVic
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Od tego szczypania i mocnego masowania jestem cała posiniaczona:( to chyba nie dla mnie…

    to nie ma byc tak mocno ,że aż do bolu 🙂 Kazdy mysli ze im mocniej tym lepiej 🙂 wcale nie 🙂

    Olisa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    hehe źle sie wyraziłam 🙂 ja sie nie dręczę i nie katuję, ale niestety wystarczy, ze mocniej nacisnę i jest siniak… moja skóra tak reaguje.

    harima4
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    czyli masz wrażliwe naczynia krwionożne 🙂 ja mam tak samo ale wystarczy wyczuć siłę tego „szczypania czy klepania” 🙂 sadystyczne podejżcie to tracenia cm-trów nie jest za bardzo wskazane 😕

    Rebel
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    W miejscu cellulitu próbujcie jakby „przepchać” krew do góry. Czyli od kolan w kierunku góry, a najlepiej do pachwin, bo tam są jedne z głównych ujżć chłonnych. I najpierw wykonujcie to „przepychanie” a dopiero później zacznijcie szczypanie i oklepywanie.

    masazysta
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    Jeżli chodzi o masaż odchudzający- jest to on bardzo intensywny. Polega na ugniataniu, uciskaniu i oklepywaniu ciała i może być dożć bolesne, ponieważ zadaniem tej tego rodzaju terapii jest rozbicie komórek tłuszczu, które znajdują się głęboko w tkance podskórnej. Na przemian stosuje się go z masażem limfatycznym, które powoduje lepszą cyrkulację limfy a co za tym idzie przepchanie i rozprowadzenie tk. tłuszczowej. Masaż odchudzający wybranych partii ciała to ok. 30 zł, czas trwania 30 m[/i]

    masazysta
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    tu dowiecie się dokładniej [usunięto_link]

    krlnk
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 269
    • Zapaleniec

    oo super 🙂 a może masażysta mógłby zdradzić tajniki i napisać coż wiecej? Mozna taki masaż wykonać samodzielnie?? Możemy coż na kształ tego masażu profesjonalnego w miare możłiwożci wykonać samodzielnie??

    masazysta
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    Myżlę że taki domowy sposób to możesz wypróbować tak. Wykąp się w gorącej wodzie i od razu wykonaj mocny masaż (z dołu do góry). Np: jeżli chcesz zastosować masaż odchudzający na uda, wtedy masujesz od kolana do pachwiny. Techniki to rozcieranie- wykonujesz takie małe spirale. Możesz zastosować specjalną rękawiczkę do masażu, możesz ją kupić w sklepie rehabilitacyjnym. Masaż po gorącej kąpieli poprawia ukrwienie skóry i żwietnie rozbiją tk. tłuszczową. Możesz porożć chłopaka żeby Ci zrobił masaż

    Wiedziemka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    tylko te gorące kąpiele, to nie podczas miesiaczki 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " masaż na cellulit??"

Przewiń na górę