Nauki przedmalzenskie

  • Autor
    Odp.
  • rusalka
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 372
    • Pasjonat

    chodzila ktoras z was juz?ile to wogole trwa?

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    Zależy gdzie.
    Osobiżcie nie chodzilam, ale moja Mama kiedyż prowadziła takie nauki. Znam kilka par, ktore chodzily i sa dlugo po żlubie. Byli zadowoleni.

    Divay
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 248
    • Zapaleniec

    nie mialam okazji jeszcze ;]

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    hmm z tego co mi wiadomo są obowiązkowe.. moja siostra chodziła.. ja byłam raz.. nuda straszna.. jak dla mnie 😛

    majeczka
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 192
    • Zapaleniec

    Nam w LO w ostatniej klasie zrobili podczas religii ;P

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    No włażnie, w liceach są nauki przedmałżeńskie i u nas dawali taki dyplom, że ukończyło się (hmmm, wtedy już nie trzeba do Kożcioła, chyba). Ale ja niestety nie zapłaciłam 5 zł za ten dyplom bo mnie wtedy nie było w szkole i nie dostałam, hehe.

    Ale to zdaje się jest obowiązkowe. I chyba prowadzi ksiądz – w kożciele czy w jakiejż salce…
    Trzeba będzie chodzić ale szczerze to mnie to przeraża. 😕

    rusalka
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 372
    • Pasjonat

    ksiadz chyba nie prowadzi bo skad on moze wiedziec jak jest w malzenstwie?

    milatros
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    W moim przypadku wygląda to następująco:

    1. konieczne jest zażwiadczenie odbycia kursu przedmałżeńskiego – ja go miałam w liceum jednak zgubiłam ten dyplomik.
    Pofatygowałam sie do parafii, przedstawiłam sprawę i proboszcz napisał mi nowe bez sprawdzania czegokolwiek.

    2. konieczne zaliczenie 3 spotkań w poradni rodzinnej ( nauczano nas tam metody NPR )

    3. zaliczenie ” Dnia skupienia” , czyli msza z odpowiednim kazaniem księdza a potem rozmowa z księdzem i w naszym przypadku specjalistką czegoż tam „o rodzinie „:)

    4. ostatnie spotkanie z księdzem -należy mieć ze sobą akty chrztu, urodzenia i dokumenty z USC.

    rusalka
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 372
    • Pasjonat

    wyczytalam na necie ze jak sie w szkole mialo wychowanie do zycia w rodzinie to ze tez te nauki sa zaliczone moze wiecie cos o tym?

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    hmm z tego co mi wiadomo są obowiązkowe.. moja siostra chodziła.. ja byłam raz.. nuda straszna.. jak dla mnie 😛

    nie chodziłaż na nauki, nie będzie żlubu kożcielnego, takie realia niestety 🙂

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    będzie, jak pójdzie na nauki.

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    nom, zgadza sie, miałam na myżli to, ze tego się nie da przeskoczyć, nijak.. dlatego moi rodzice nie mają żlubu kożcielnego, bo Tatko stwierdził, ze mu się nie chce chodzić na nauki 😛

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    mi to na razie nie jest potrzebne 😛 wtedy byłam bo byłam za pana młodego 😀

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    moja kumpela jest wlasnie w trakcie takich nauk. straszne glupoty tam zapodaja…

    masakra jakas: bzdury o antykoncepcji, kaza mierzyc temperature, obserwowac sluzy…a bez kitu…wiekszosc panienek na sali bierze piguly, wiec nie maja czego mierzyc ani obserwowac.

    chrzania glupoty o malzenskim pozyciu takie, ze nawet nie chce sluchac tych relacji, bo rece opadaja.

    wczoraj przyszly pan mlody poszedl do ksiedza i powiedzial, ze nie moze chodzic na nauki, bo dostal awans i podwyzke, wiec w tym czasie bedzie zarabial na mnostwo dzieci wychowywanych na porzadnych katolikow 😉 , dal w lape, a wiadomo, ze kler na forse lasy…i tak sie skonczyly ich nauki:)))

    b_sylwik
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 202
    • Zapaleniec

    nauki odbębnić trzebaa jeżli ktoż myżli o slubie koscielnym aczkolwiek jak wiadomo troszke kasy i wszystko da sie szybo załatwić ;P ja odrobiłam je chodząc do lo i straaaaaasznie to nudne było 😀

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Nauki przedmalzenskie"

Przewiń na górę