stres i bole brzucha

  • Autor
    Odp.
  • guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    Ostatnio moj mezczyzna ma dosyc sporo stresow w pracy. Nie je regularnie i czessto narzeka na skurcze brzucha. Nie wiem co mu podawac bo takie przeciwbolowe to nie pomagaja na to przeciez. Macie jakies sprawdzone metody? Albo jakis srodek godny polecenia?

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    Może nospa i jakież tabletki uspokajające ziołowe?

    Malwa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Ja na bole brzucha (i te miesiaczkowe, i te niewiadomo skad) biore buscopan. Moze pomoze, a jesli nie, to na pewno nie zaszkodzi, bo w skladzie ma tylko ziolka i roslinki 🙂

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    Na mnie jakoż nospa nie działa. Nie wiem zatem jak będzie z Twoim facetem. Malwa, a ten buscopan to pomaga czy raczej nie? Bo nie znam tego…

    guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    tez nie znam tego buscopanu. a takie leki wlasnie rozkurczowe to mozna czesto brac??

    Malwa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Mesalka i guapa, Buscopan w moim przypadku zazwyczaj dziala. Njwazniejsze jest, ze to nie jest zwykly lek przeciwbolowy, tylko rozkurczajacy. Podobno nie podraznia tak zoladka. Na serio o nim nie slyszalyscie?

    gorzka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Moja koleżanka w pracy korzysta z tego żrodka, ma takie zielone opakowanie. Cierpi bardoz podczas miesiączek i twierdzi, że to jej ratuje życie. MOgę się ją więcej podpytać.

    magda7
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 188
    • Zapaleniec

    ja na ból brzucha biore ibuprom,ale mysle,ze lepsza bedzie wizyta u lekarza.

    guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    wlasnie mysle ze przeciwbolowe to nie jest rozwiazanie na tego typu bole. najlepiej cos rozkurczowego, ale znam tylko nospa. Gorzka mozesz zapytac co to za lek jest w tym zielonym opakowaniu? moze mozna to tez stosowac przy skurczach brzucha wywolanych stresem.

    seterka
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 108
    • Zapaleniec

    Moim zdaniem przede wszystkim Twoj maz powinien zmniejszyc stres w pracy, chociaz czasami to trudne, wiem. Rownież warto zwrocic uwage na diete.

    Jesli chodzi o leki to nospa ma tę wade ze jest niepowlekana i przenika do krwi, dlatego ja jej nie uzywam. O buscopanie szczerze mowiac nie slyszalam ale mam ekspertke w pracy i dowiem się dla Was następnym razem więcej 🙂

    gorzka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Guapa,

    Ten ziolony lek to Buscopan. Moja kumpela twierdzi, że już w ciągu 15 min do pół godziny czuje znaczną ulgę. Istotne jest to, że tabletkę można łatwo połknąć. Jest powlekana. Ja ostanio brałam magnez i muszę przyznać, że połknięcie tabletki wielkożci paznokcia, niepowlekanej, graniczy z cudem.

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    Na pewno jak takie bóle są częste (nie mówię o tych miesiączkowych tylko np. związanych z przewodem pokarmowym) to najlepiej iżć do lekarza. Przebadać się i wtedy ewentualnie leczyć powody bólu.
    Oczywiżcie leki rozkurczowe są lepsze od zwykłych przeciwbólowych, bo działają bezpożrednio na bolące miężnie no i są pochodzenia rożlinnego. Ktoż wie co to Duboisia? 😉

    Malwa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Nieźle Mesalka, organizujesz konkursik? 😉 Zgooglowalam Duboisie i juz wiem, ze to roslinka na nasze bolaczki 😛

    Wyjątkowa rożlina: Duboisia
    Substancja czynna leku jest uzyskiwana z liżci krzewu dziko rosnącego w Australii, o łacińskiej nazwie Duboisia. W dawnej medycynie hinduskiej korzystano z działania rozkurczowego pokrewnej wobec Duboisia: rożliny Datura

    Juz tak dlugo biore buscopan, a nigdy nie zajrzalam do ulotki, az wstyd sie przyznac, co? 😳

    A tak wyglada rożlinka:

    I co Mesalka, wygrałam coż? 😀

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    Ja zawsze czytam ulotki załączone od leków chociaż czasem lepiej ich nie czytać tyle tam różnych zastrzeżeń. No ale warto znać przynajmniej dawkowanie 😉
    Rożlinki nie chciało mi się szukać. Ale ładna 🙂 I najważniejsze skuteczna 🙂

    mariancia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Lepiej iżć do lekarza bo to może wpływać także na pamięć i koncentrację- wiem z dożwiadczenia

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " stres i bole brzucha"

Przewiń na górę