Trzy połówki jabłka – Co by było gdyby?

  • Autor
    Odp.
  • Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    Teresa ma pracę, męża i dwójkę dzieci. Jest szczężliwa. Czasami jednak zastanawia się, czy z kimż innym jej życie byłoby ciekawsze?
    to fragment książki „Trzy połówki jabłka” Antoniny Kozłowskiej. Polecamy tą pozycję, jednoczeżnie zapraszamy do dyskusji.
    Co by było gdyby………gdyby decyzja nasza sprzed lat była zupełnie inna? Wracacie do tego? Czy dobrze wybrałyżcie ?

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    no włażnie co by było gdyby…. często zastanawiam sie nad swoimi wyborami, że może gdybym postąpiła inaczej byłoby lepiej. Człowieka zawsze ciągnie do tego co nieznane, czego nie próbował… zakazany owoc nie raz spędzał sen z powiek

    Greeneye
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    Z reguly nie lubie gdybac. To jakby cofanie sie, a ja z natury chce isc ciagle do przodu. Chwile ereminiscencji sa raczej krotkie. Ale robi to kazde z nas Figo. Lubimy to, te zabawy z umyslem i czasem. I myslimy, a gdybym jedna wtedy ja zaprosil na randke, to moze bylbym teraz z X a nie z Y.
    Z drugiej jednak strony jak si enad tym zastanowisz kazdy Twoj jeden ruch moze zawazyc niesamowicie na Twojej przyszlosci. SLyszalem kiedys o teorii, ze jeden maly motyl moglby wywolac tajfun o wiele tysiecy kilometrow od miejsca w ktorym sie znajduje. Co do wyborow, i co z nich moze wyniknac, polecam genialny, nowy film z ulubiencem kobiet B.Pitem pod tytulem „Babilon”. Ni ebez powodu dostal mnostwo nagrod.

    Pozdrawiam

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Czasem myżlę,że gdybym inaczej wybierała moje zycie byłoby szczęsliwsze…Kiedyż odrzuciłam pewną miłosc i do tej pory zastanawiam się jakby moje życie teraz wyglądało gdybym wtedy z nim została…Ech…nigdy sie o tym niestety nie przekonam 🙂

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    a ja nie mysle co by bylo gdyby bylo…. (tzn moze tylko wtedy jak mi jest zle itp..) stalo sie wiec co bede nad tym myslec? trzeba zyc dalej a nie wracac do tego co bym zrobila..

    majeczka
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 192
    • Zapaleniec

    Ja sie kilka razy zastanawialam co by bylo gdyby…. kiedys zaliczylam tzw. „skok w bok”, co skonczylo sie rozstaniem z facetem, i chyba dobrze sie stalo, bo gdyby nie to nie poznalabym mojego obecnego mezczyzny, ktory jest chyba TYM JEDYNYM 🙂

    AndQ
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 163
    • Zapaleniec

    Ja wlasciwie zylem tymi pytaniami przez ostatnie 3 lata. Codziennie zadawałem sobie pytanie, dlaczego nie poznalem jej wczeżniej. Albo dlaczego ona nadal jest ze swoim mężem, przecież mnie kocha….
    Doszedłem chyba do max. doła, mialem dosc i uznałem ze to g***** warte takie zastanawianie się. Skoro wali się wszystko to i to pytanie oddala się z każdym dniem. Nagle dokonała wyboru i pojawiła się odpowiedz na moje pytanie. Teraz kiedy jesteżmy razem czuję się szczęsliwy owszem ale nadal zastanawiam się co dalej, ale nie pytanie co by było gdyby…………. Chce zeby cierpiala jak najmniej a tu sprawa rozwodowa……….choć muszę przyznać, że jej mąż obecny a moze juz były okazał się niesamowicie kulturalnym gożciem. Jestem pełen podziwu dla niego.
    Reasumując, gdy bylem jeszcze z zona, tez sie zastanawialem co by bylo gdyby, to nie ona zaczepila mnie na czacie, to nie ona chciala wyjsc za mnie ……… mysle ze to nasza ludzka przywara gdybać.
    Wolę myżleć ze dokonałem włażciwego wyboru i jestem szczeżliwy i takim się będę czuł przez kolejne 30 lat.

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    nie żałować tego co było i nie bać się tego co będzie…

    😉 😉 😉 😉

    farfalla
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 959
    • Zasłużony

    ja wyznaję zasadę, że lepiej żałować, że coż się zrobiło niż żałować, że się tego Nie zrobiło. 😉

    AndQ
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 163
    • Zapaleniec

    Ta ksiązka opowiada o czym??? Figa czytalas?
    Poza zastanawianiem sie nad słusznożcią wyborow?

    Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    A o czym może opowiadać AndQ książka pod takim tytułem:)
    Oczywiżcie miłożć w aspekcie niespełnienia:).
    Dawna miłożć, spotkanie po latach…i co dalej. To tak w skrócie.
    Można przeczytać, można znależć troszkę siebie w niej. Czyli jak w każdym romansidle.

    AndQ
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 163
    • Zapaleniec

    No tak czyli zycie, moje twoje nasze:))) mysle ze tą książkę zrozumią Ci którz to przeżywają, dla innych zwykla historia kochankow.

    Perla
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 248
    • Zapaleniec

    Temat rzeka 🙂
    Bo jeżli ktoż spotyka po latach dawną miłożć i nadal coż do niej czuje to już jest poważny problem…
    Ja wierzę w przeznaczenie i w to co ma być…i nikt ani nic tego nie zmieni.
    Czasem się zastanawiam co były gdyby…
    Ale czasu się nie cofnie…

    gagat12
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 145
    • Zapaleniec

    ja ma 30 lat i nie zrobiłem w swoim życiu chyba jeszcze

    niczego z czego był bym dumny , albo czego bym żałował …

    totalna pustka , czyba zostane otsiderem 🙂

    Perla
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 248
    • Zapaleniec

    Nie martw się jeszcze kawał życia przed Tobą możesz jeszcze dużo zrobić 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Trzy połówki jabłka – Co by było gdyby?"

Przewiń na górę