• Autor
    Odp.
  • fiona188
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 314
    • Pasjonat

    ja też kocham tiramisu, ale niestety sama nigdy nie robiłam. od około dwóch lat uwielbiam jedno, specjalne ciasto czekoladowe. mam przepis od przyjaciółki. jest baaaaardzo czekoladowe i mokre w żrodku. uwielbiam je! i na pewno je zrobię na żwięta, robi się bardzo szybko!
    jeżli ktoż ma ochotę tu przepis:
    [usunięto_link]

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    Uwialbiam tiramisu,oprucz tego owoce z bita smietana…mniam!

    fiona188
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 314
    • Pasjonat

    ja też kocham owoce z bitą żmietaną, ale raczej latem jak są truskawki. już nie mogę się ich doczekać!

    exult
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    MUFFINKI!!!! Z bananami i nutella 🙂 🙂 🙂 mniam mniam..
    Zglodnialam 8)

    zadra
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    owoce tropikalne (kiwi, banany, pomarańcze, melon, ale też truskawki itp.) zasypane cukrem i zalane odrobiną wermutu pomarańczowego (używam CinCin Orancini) i zostawione na kilka godzin w lodówce. Niebo w gębie!!

    Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    Uwielbiam letnie koktajle z malin, truskawek itp.

    Ostatnio robię mleko bananowe – banany zmiksowane + lyzeczka miodu + mleko- bardzo dobre na upały zamiast kolacji 🙂

    Moim ostatnio ulubionym deserkiem jest:
    kefir + mus malinowy lekko słodzony ( w zależnożci czy owoce są kważne czy słodkie)
    Mus malinowy: rozdrobnione maliny przetrzeć przez sitko, dosłodzić wg potrzeby. Wlać do przeźroczystego pucharka lub szklanki na 1/3 objętożci. Zalać z góry, na żrodek szklanki kefir schłodzony. W ten sposób mus powinien przykryć żcianki szklanki a kefiru nie powinno być widać. Szklanka powinna być koloru malinowego 🙂 Pycha, zamiast kolacji. Polecam do tego kefir Krasnystaw (smakuje bardziej jak jogurt naturalny, niestety ma troche wiecej kal od innych kefirków).

    Pauleczkaa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Ja uwielbiam sernik na zimno 🙂 mogłabym go jeżć i jeżć. Normalnie niebo dla mnie 🙂

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    o tak. serniczek jest the best!

    ale sałatki owocowe też są super a kawalki melona w australijskim białym wytrawnym winku to już w ogóle niebo w gębie 😀

    guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    ja to mam swoj ulubiony deser co sama robie. z cukierni za ciastkami to nie przepadam dlatego w domu sobie dogadzam. kupujecie mrozone ciasto francuskie, kroicie na takie kwadraty, na kazdy kwadrat pokrojone banany lub jablka. potem cztery rogi sklejacie lekko palcami u gory ze taki sie robi stozek. to do pieca, pare minut az sie zarumieni i pychaaaa, szczegolnie na goraco i z bita smietana.

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    dziewczynki, trzy pytanio-prożby:

    – poproszę przepis na tiramisu ale takie bez surowych jaj 😀 słyszałam że da się tak zrobić… zna któraż?

    – a z tym ciastem francuskim, to nie lepiej samemu je zagnieżć? bo ja nie mam pewnożci co do kupnych rzeczy.

    – przepis na muffinki poproszę, najlepiej czekoladowe 😀

    guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    bardzo ciezko samemu zagniesc to ciasto francuskie. probowalam bo kiedys pracowalam w cukierni wlasnie na wypiekach i podejrzalam jak oni to robia. ale zeby ono sie tak ladnie po upieczeniu rozwarstwilo i uroslo to trzeba je dobrze umiec zawalkowac. chodzi o to ze ciasto francuskie jest wielokrotnie skladane i walkowane. duzo sie trzeba narobic, a tak kupujesz gotowe ciasto francuskie mrozone i w pare minut masz deser gotowy.

    1kropelka
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    ja tez uwielbiam tiramisu, kupuję specjalny serek do tiramisu , jest taki dobry że czasami zjadam go po prostu i muszę lecieć po następny 😀

    ostatnio z synkiem zajadamy się galaretkami z bitą żmietaną, mniam
    (galaretki są dobre na jesienne strzykanie w kożciach 😀 )

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    ale jak zrobić tiramisu bez jajek??

    dziewucha
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    no ja nie znam przepisu na tiramisu bez jajek, ale moja koleżanka robi na samych żółtkach i jest pycha
    jeżli chodzi o słodkożci to ja raz na tydzień robię jakież ciasto, ale ostatnio mnie naszło i zrobiłam pyszne ciasto ala tort żmietanowiec, zniknął w jeden dzień 😀

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    tylko że ja się panicznie boję salmonello 🙁

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ulubiony deser?"

Przewiń na górę