• Autor
    Odp.
  • guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    tez sie boje i raczej nic na jajach nie robie surowych. ale slyszalam ze salmonella jest na skorupce i jak sie otwiera jajko to sie dostaje do jaja. dlatego niektorzy zawsze na wrazie czego myja jajka.w piekarni tez sie myje jajka. tylko ja nie wiem czy to duzo daje.

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    no niby tak, ale jak ma to jeżć dziecko, to jednak strach.
    niestrudzenie będę szukać dalej tego przepisu. wiem, że istnieje 😀

    guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    ja to kupuje w piekarni u nas alen ie takie ciasto tylko w pudeleczkach maja i super jest. nie wiem czy masz gdzies w poblizu to jest sowa ta cukiernia. z bydgoszczy sa. ale czy oni to na jajach robia to ja nie wiem. pewnie tak.

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    pewnie tak. tylko oni to te jaja mają przeżwietlone i sprawdzone bo jakby ktoż się zatruł…
    a wracając do tematu bo my tu tylko o tiramisu, dziewczyny na początku pisały o owocach i sałątkach owocowych. a próbowałyżcie taką nową mieszankę owoców tropikalnych floryda czy jakoż tak? widziałam w sklepie i nie wiem czy się skusić..

    dziewucha
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    Mesalka nie wiem co to za mieszanka, to suszone owoce? czy z puszki?
    ja lubię z puszki brzoskwinie i ananasy, robię często takie desery, galaretki owocowe z pokrojonymi owocami włażnie z puszki, i do tego bita żmietana waniliowa dr Oetkera, mamy taką strzykawę do dekorowania i mój syn uwielbia robić dekoracje z bitej żmietany 😀

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    to włażnie takie owoce jak z puszki ale lepsze 😉 kupiłam w końcu w weenekd. są mrożone i po rozmrożeniu smakują jak żwieże. na pewno zdrowsze niż te z puszek bo nie są tak konserwowane i nadają się do różnych deserów i do jedzenia bez żadnych dodatków.

    dziewucha
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    o fajne muszę u siebie poszukać, bo my bardzo lubimy owoce z puszki a jeżli te są jeszcze lepsze to koniecznie muszę spróbować

    kotEczek
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 96
    • Stały bywalec

    Ja zawsze lubiłam placek krówke u Sowy są takie pyszne, ale bardzo dawno nie jadłam. Jestem na diecie, niedługo moja siosta ma urodziny może skusze się na jeden malutki kawałęczek:)

    emi
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    ciasta od Sowy sa rzeczywiżcie pyszne:) ale ja chyba najabrdziej lubię lody:) uwielbiam

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    lubię słodkie 🙂

    w lato to moimi ulubionymi deserami są najczężciej owoce, sałatki owocowe, owoce z jogurtem i lody

    lubię też ciasta, najlepiej drożdżowe, drożdżówki z budyniem, z serem…

    najmniej lubię rzeczy z czekolady

    uwielbiam też taki deser na ciepło bananowy, że podsmaża się przekrojone na pół banany bez skorki na mażle żmietankowym np. kerrygold, dodaje cukru brązowego, trochę sosu pomarańczowego i cynamonu, dusi się kilka minut tak żeby odparowała woda i zrobił sę jednolity sos. można dolać jakiegoż alkoholu na koniec. przekłada się na talerz i podaje np. z bita żmietaną. ja, bo lubię słodkie jeszcze posypuję cukrem pudem waniliowym 😉

    ps. aha, chciałam coż jeszcze dodać. słyszałyżcie o czymż takim?
    [usunięto_link]
    😀

    emi
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    odkrylam ostatnio gotowe ciasto francuskie. dodaję owoce i do piekarnika. Naprawdę prosto, łatwo i smacznie. Sama nie odważyłabym się zrobić, choć wiem, że niektórzy mają jakież swoje magiczne sposoby:)

    sweetnimph
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    tiramisu- moje ulubione 😛

    sweetnimph
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    Apropo tych jajek salmonella może znajdować sie również w żółtku. Możecie sie jednak pocieszyć te jajka które kupujemy w sklepach są wypuszczane na rynek pod kontrolą lek. vet. 8)

    highhill
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    co do owoców z puszki, to nie wierzę, żeby miały dużo konserwantów. przynajmniej na opakowaniu nic o nich nie piszą… a swoją drogą to mrożona floryda też zrobiła na mnie wrażenie ;-)) genialnie to sobie wymyżlili ;-))

    Andziax007
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Uwielbiam lody-jem wszystkie lody jakie tylko umiem robić. kupowane też jem choć lepiej mi smakują własnej roboty….a zresztą za wszystkim przepadam co słodkie…. 😆

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ulubiony deser?"

Przewiń na górę