Instynkt macierzyński;)

  • Autor
    Odp.
  • Dysia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Witam wszystkie dziewczyny, postanowiłam założyć taki własnie temat aby przekonać się jak to jest z naszym instynktem. Ja mam 20 lat i od jakiegoż roku odczuwam coraz silniejszy instynkt i mimo że studiuję to chciałabym mieć już dzidziusia, problem w tym że jeszcze nie znalazłam tej drugiej połówki ale mam nadzieję że się to szybko zmieni:) piszcie jak to u was z tym instynktem, pozdrawiam:*

    irciaxd
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Ja ,mimo że jestem jeszcze bardzo młoda i jak pewnie was to nie zdziwi nie odczuwam jeszcze instynktu macierzyńskiego to pozwoliłam sobie odpowiedzieć w tym temacie 🙂
    Niedawno czytałam gdzież wypowiedź jakiejż pani profesor ,która przekonana jest ,że instynkt macierzyński nie istnieje.Twierdzi ona ,że terminem „instynkt macierzyński” obejmuje się włażciwie wszystkie reakcje matki wobec dziecka.
    Ja jednak nie potrafie jeszcze mieć na ten temat własnego zdania więc pozostawiam narazie ten temat w spokoju 🙂

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Dysiu,ja również mam 20 lat i od jakiegos czasu czuję,ze jestem przygotowana na macierzyństwo 🙂 Może to własnie taki wiek,że ten instynkt sie zaczyna ujawniać.Mam nadzieje,że znajdę odpowiedniego ojca moich dzieci 😀

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    to ja tu będę inna… nie czuje tego instynktu i na razie nie zamierzam zostać matką, mimo iz mam 26 lat to jakoż do tego nie dojrzałam

    Dysia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    I tego Ci życzę Warn Girl 🙂 a co do instynktu to jak by tego nie nazwać to myżlę że każda kobieta prędzej czy póżniej coż takiego poczuje, fajne uczucie 😀

    Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    Hmmm instynkt macierzyński….dużo się mówi……..ale ja jakoż długo go nie zauważałam, a kiedy już było po fakcie i byłam w ciąży to raczej włączył mi się mechanizm opiekuńczy………Dopiero po kilku miesiącach tak naprawdę miłożc macierzynska…..Teraz nie wyobrażam sobie żeby bylo inaczej i kiedy oglądam programy o dzieciach, chorych, nieszczęsliwych……..albo maltretowanych i skrzywdzonych to mi naprawde się kroi serce i wyciska łzy….i to jest miłożć matczyna….a czy to to samo co instynkt macierzynski?

    j_lo19
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 125
    • Zapaleniec

    Ja bym chciała mieć dziecko , ale wiem że to zmieniłoby całe moje życie. Boje się tej odpowiedzialnożć za jeszcze kogoż oprócz siebie 😕 😕 Więc na razie nie planuje, chociaż bardzo lubie dzieciaczki 😆 😆 😆

    Dysia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    ja narazie „żyję” ciąża mojej starszej siostry 3 miesiąc 😀 ale wiadomo że to nie to samo co czuć w sobie rozwijające się dzieciątko, nowe życie, ale narazie zostanę raczej ciocią 😀 z czego się baaardzo cieszę

    pokahontaz
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 106
    • Zapaleniec

    Dzieci są słodkie, ale oczywiżcie nie można tylko tak tego postrzegać. Trzeba nim podporządkować CAŁY żwiat,a większożć widzi tylko te fajne malutkie stworzonka i taaaakie słodkie małe ciuszki. Dopiero po paru nieprzespanych nocach takie młode mamy widzą minusy, że tak powiem. A raczej dochodzą do wniosku, że chociaż dziecię słodkie, to mogły jeszcze bardziej dojrzeć, bo nie wiedziały, że tak trudno będzie…
    Dlatego ja, mając 20 lat myżli o dziecku nie traktuję poważnie, bo wiem, że jeżli zdecyduje się np. za 10 lat, to nic się nie stanie, lepiej za 10 lat, niż teraz bynajmniej w moim przypadku…

    sathi
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Mam 23 lata.
    Na razie nie czuje instynktu.
    Lubię dzieci, nawet kocham te słodkie istotki ale nie czuję się psychicznie do bycia mamą.
    nie czuje sie na tyle odpowiedzialna.
    To jeszcze nie ten moment.

    Klaudia K-ce
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Jestem obecnie w siódmym miesiącu ciąży, zaznaczam, że to wpadka.Przed ciażą nie znosiłam dzieci i byłam zdania, że ich nie będę mieć.Przez pierwsze miesiące ciąży byłam załamana.Dopiero, kiedy zaczęłam odczuwać pierwsze ruchy, to stopniowo coż zaczęło się zmieniać.Tak naprawdę, to mimo wieku (23) czuję się jeszcze psychicznie niedojrzała i troszkę się obawiam tego przyspieszonego „kursu dorosłożci”.
    Zboczyłam z tematu, więc podsumowując: w wieku 23 lat nie posiadam instynktu macierzyńskiego.Powoli, wraz z rozwojem dzidzi uczę się dopiero tych wszystkich uczuć związanych z macierzyństwem.

    Dysia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Klaudia życzę żeby dzidzia urodziła się zdrowa i jestem pewna iż mimo że było to nieplanowane dziecko i nie czujesz się na nie do końca gotowa to pokochasz tego skarba całym sercem 🙂

    Klaudia K-ce
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Klaudia życzę żeby dzidzia urodziła się zdrowa i jestem pewna iż mimo że było to nieplanowane dziecko i nie czujesz się na nie do końca gotowa to pokochasz tego skarba całym sercem 🙂

    Dziękuję.

    martycka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Ja również urodziłam w wieku23 lat jednak u mnie chęć posiadania dziecka była ogromna więc postaraliżmy się i JEST 😆 bycie mamą to cudowne uczucie 🙂 oczywiżcie tylko wtedy jeżli dojrzałyżmy do tegp 😀

    Dysia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    martycka super dzidzie masz 😀 gratulacje i oby maluszek był zawsze taki użmiechnięty i zdrowy, pozdrawiam

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Instynkt macierzyński;)"

Przewiń na górę