• Autor
    Odp.
  • Divay
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 248
    • Zapaleniec

    mam swój wiek i od kiedy pamiętam nie lubię dzieci
    myżlałam już o tym i doszłam do wniosku ze jeżeli warunki mi na to pozwolą to dobrze byłoby mieć dziecko ok. 24-26 roku życia ;]
    tak planuje ale jak wyjdzie ? nie wiem

    w tym momencie nie poczuwam sie do „rozmnażania”

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    Ja mam bardzo rozwinięty instynkt macierzyński, jak bym mogła to już bym miała dzieciatko. Bardzo bym chciała. Nie mogę się doczekać kiedy będę chodziła z wielkim brzuchem – moje marzenie. 🙂
    A mam 23 lata – a już wczeżniej takie marzenia miałam. 🙂

    MIECZ-NICK
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 476
    • Pasjonat

    Moj instynkt macierzyński jakos ostatnio ucichl, dostał po głowie od rozumu 😆 i poszedł spać na jakiż czas 😉

    iga
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 916
    • Zasłużony

    A mnie czasem zastanawia czy macierzyństwo ma w ogóle cos wspólnego z instynktem.. Instynktownie to człowiek.. no nie wiem – np. oddycha.. A.. skoro tyle wyrodnych matek rodzi i porzuca 🙄 swoje dzieci, to czy można tu mówić o instynkcie.. ❓

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    za instynkt macierzynski odpowiada mozg i zapewniam, ze wszystkie ssacze samice posiadaja osrodki mozgowe, ktore za jego wytworzenie odpowiadaja. ale twierdzenie, ze sie go posiada, nie bedac nawet w ciazy, jest co najmniej glupie.

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    mi ostatnio prawie codziennie snia sie sny- ze jestem w ciąży.
    poki co- uwazam, ze na dziecko mam jeszcze czas, ale gdybym niespodziewanie zaszla w ciaze- mysle, ze cieszylabym sie. Nie jestem gotowa na dziecko, ale czesto o tym mysle.. a moze nawet marzę…?

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    twierdzenie, ze sie go posiada, nie bedac nawet w ciazy, jest co najmniej glupie.

    z tego co wiem, w przyrodzie najpierw pojawia sie instynkt macierzynski, potem dopiero „samica” idzie, aby ją zapłodnić- nie na odwrot. stad przeciez liczne ciąże urojone (szczegolnie u zwierząt)

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    twierdzenie, ze sie go posiada, nie bedac nawet w ciazy, jest co najmniej glupie.

    z tego co wiem, w przyrodzie najpierw pojawia sie instynkt macierzynski, potem dopiero „samica” idzie, aby ją zapłodnić- nie na odwrot. stad przeciez liczne ciąże urojone (szczegolnie u zwierząt)

    to musisz poglebic swoja wiedze, bo piszesz bzdury.

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    taaa.. ja wiem, tylko ty tu piszesz sensownie i na temat.

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    ” (…) U człowieka nic nie jest z natury, a zależy od uwarunkowań kulturowych, pewnych utartych schematów społecznych i przyzwyczajeń “ twierdzi prof. Małgorzata Szpakowska z Uniwersytetu Warszawskiego. Termin instynkt macierzyński obejmuje natomiast, wszystkie reakcje wobec dziecka. Bywa jednak, że kobiety zwyczajnie go nie odczuwają. Dysputa toczy się wokół zagadnienia “ czy każda kobieta go posiada, tylko nie zawsze jest on aktywny, czy zjawisko instynktu macierzyńskiego zwyczajnie nie istnieje, a sam termin należy traktować jako metaforę uwarunkowań biologicznych i osobistej chęci spełnienia się w roli matki. Wiele kobiet, utwierdza się w przekonaniu, że niechęć do posiadania potomstwa należy traktować jako swego rodzaju wynaturzenie. Istnieje również pogląd, że w kobiecie, która nie planowała ciąży, ale w nią zaszła, instynkt obudzi się sam, napędzany procesami biologicznymi. Jak twierdzi wielu psychologów “ to mit. Tezę potwierdza wiele kobiet.
    To, czy chęć lub niechęć do posiadania dziecka jest kwestią instynktu, czy zależy od nastawienia i warunków żrodowiskowych, okazuje się nieistotne w obliczu ważniejszego zjawiska. Skoro pojęcie instynktu macierzyńskiego należy traktować jako pojęcie nie tyle abstrakcyjne, co metaforyczne. (…)”

    źródło: kobieta.wp.pl

    I ja włażnie wytrażenie „instynkt macierzyński” włażnie tak traktuje. Jako pojęcie abstrakcyjne.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    alez super zrodlo…buahahahaha

    u czlowieka nic nie jest z natury?

    jako dyplomowany biolog…uwazam to stwierdzenie za debilne.

    may
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    to może parvati, dyplomowany biolog wyjażnisz nam skąd bierze się CHÄ˜Ć POSIADANIA DZIECKA u kobiety? szczególnie u kobiet, które nie mogą mieć dziecka ponieważ są bezpłodne. hm?

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    prosta rzecz: przeciez celem zycia kazdego osobnika jest przekazanie genow.

    Patkienka19
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Kiedy ujawnia się u kobiety instynkt macierzyński? Różnie z tym bywa. Ja go czuję bardzo mocno od 3 lat. Wydawać by się mogło, że dożć wczeżnie go poczułam. Ale tak jest i nic na to nie poradzę.

    Kiedy widzę kobiety w ciąży, czy z małymi dziećmi, od razu pojawia się myżl w mej głowie: ja też tak chcę, też chcę taką małą dzidzię. To uczucie, którego nie da się opisać.

    shanleenka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 122
    • Zapaleniec

    Ja jak na razie dzidziusia mieć nie mogę, choć bardzo bym chciała:) dlatego to co mogę z siebie dać- daję dzieciaczkom w Pogotowiu Opiekuńczym-one bardzo potrzebują miłożci:)) A i jaka szczężliwa się czuję, kiedy mogę dać im coż z siebie;)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Instynkt macierzyński;)"

Przewiń na górę