• Autor
    Odp.
  • olka_es
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Może aż tak mną żadna książka nie wstrząsnęła, ale było kilka, które mnie zaszokowały, oburzyły, wzbudziły jakież silne emocje. Wżród nich jest między innymi pięknie napisany, lecz nieznający zahamowań jeżeli chodzi o brutalnożć i naturalizm opisów, „Malowany ptak” Jerzego Kosińskiego. Krwawe mordy i brutalne gwałty są tu na porządku dziennym.

    bakbalbina
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Chata, Portret Doryana Graya, stowarzyszeni umarłych poetów- zawsze będę do nich wracać!

    swietlickanna
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Nędznicy i Katedra Marii Panny w Paryżu, obie Wiktora Hugo…

    EmilStepien
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Nędznicy mnie poruszyły, ale czy wstrząsnęły? Chyba nie ma takiej książki.

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Nędznicy i Katedra Marii Panny w Paryżu, obie Wiktora Hugo…

    muszę Ci, Kochanie przyznać, że mną też tak , jak Tobą 😕

    @EmilStiepen wrote:

    Nędznicy mnie poruszyły, ale czy wstrząsnęły?

    mną poruszyły, gdy miałem 17-e. A w 21 roku prawie wstrząsnęły… chyba 😉

    @EmilStiepen wrote:

    Chyba nie ma takiej książki.

    oj, chyba kokietujesz :- zawsze się coż znajdzie 😛

    ja polecam Dzienniczek żw. Siostry Faustynki (Helenki Kowalskiej) -=
    wprost cuuudo > o Miłosierdziu Bożym > wow! każdy by chciał! co nie?! :ok:

    jadwiniu
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Zdecydowanie „Malowany ptak” Kosińskiego.

    ArekZ
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Pod mocnym aniołem Pilcha, ksiązka o alkoholizmie, ale nico inaczej niż ten problem jest powszechnie znany

    WeraW
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Ja nie mogłam się otrząsnąć po książce ” Mama kazała mi chorować” i „kwiaty na poddaszu”. PIęknie napisane ale naprawdę ciężkie książki zwłaszcza dla ludzi wrażliwych .

    JolkaKA
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    A ja napiszę o bardzo ważnej książce która pamiętam ze swoich nastoletnich lat. Jako nastolatka byłam strasznie egzaltowana i przekonana o swojej niebywałej inteligencji, wszystkich musiało to strasznie a do sprowadzenie mnie na ziemię wystarczyła jedna książka – 'Wilk Stepowy’.

    walker10
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    pamiętnik narkomanki bardzo wstrząsająca książka

    tlustybit
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    encyklopedia zwierząt;) kiedyż spadla mi na głowe i trzy dni nie mogłam się otrząsnąć tak mi się kręciło

    Juliett33
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Prawdę mówiąc sporo takich było. Uważam, że dobra książka zdecydowanie lepiej buduje emocje niż film. Teraz czytam „Teatr Złoczyńców”, który jest w klimacie trochę kryminału, ale bardzo psychologicznego. Totalnie zaskakuje.

    1kropelka
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    „Sprzedane przez ojca” to wstrząsająca i niezwykle wzruszająca historia angielskich nastolatek sprzedanych do Jemenu i wydanych za mąż przez ojca Jemeńczyka. Ojciec przekonywał dziewczyny, że spędzą w Jemenie wspaniałe wakacje, miały poznać rodzinę ojca , swoich kuzynów, ciotki, wujków, opalać się na ciepłych plażach i jeździć na wielbłądach. Obie siostry wierzyły,że czeka ich wspaniała, egzotyczna przygoda , która stała się ośmioletnim więzieniem pełnym bólu i wielu poniżeń. Tam usłyszą, że są już mężatkami.

    PatrycjaMama
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Dymy nad Birkenu – straszna. Przeczytałam do końca, ale nie wiem czy kiedykolwiek do niej wrócę…

    arczipl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Everest, jeśli chodzi o wstrząs.

    Pierwszy róg, jeśli chodzi z kolei o książkę z kategorii fantastyki, ale pod kątem jakości tekstu, który myślę, że w perspektywie czasu dorówna Tolkienowi.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Książki, które wami wstrząsnęły"

Przewiń na górę