• Autor
    Odp.
  • PSZCZOLKA
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    „Kochać za bardzo” Renaty Zielińskiej. Wstrząsająca książka o dziewczynie chorej na anoreksje. Dodatkowo jej „ukochany” pastwi się nad nią psychicznie. Doprowadzona do ostatecznożci ląduje w szpitalu… Aż strach strach pomyżleć, że takie rzeczy mają miejsce w dzisiejszych czasach!

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Teraz czytam „Szare żniegi Syberii” Ruty Sepetys. To niewątpliwie książka, która mna już nie raz wstrząsnęła. Podczas jej lektury jestem tak niesamowicie poruszona, że płączę i łzy uniemożliwiają mi czytanie. To opowiadanie o dziewczynce z Kowna, którą pewnej nocy wywlekli z domu NKWD’owcy i wysłali w podróż, na końcu której była Syberia i obóz…

    basienka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Niesamowita książka dotycząca totalitaryzmu. Symboliczna, ale wstrząsające- Aldous Huxley „Małpa i duch”. Polecam serdecznie!

    cjolanta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Zdążyć przed Panem Bogiem to pozycja, która zawsze mnie zachwyci i wstrząsnie jednoczeżnie. Niesamowite historie i tamten żwiat. Piękne

    fermoyer
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Włażnie przeczytałam recenzję książki Dziewczyna z sąsiedztwa i muszę powiedzieć, że bardzo mnie zainteresowała fabuła. Bedę musiała sobie kupić. Poza tym książka, która mną wstrząsnęła to Wyspa Skazańców, gdzie słowo NORMALONOśĆ traci zupełnie na znaczeniu. Co to jest w ogóle normalnożć? czy takie coż istnieje? NIesamowicie napisana i z nutą grozy i przerażenia. Chce się wskoczyć do żrodka i uratować bohatera od beznadziejstwa sytuacji.

    Cebula
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Może nie tyle wstrząsnęła, ile zrobiła na mnie duże wrażenie książka „Gra Endera” O.S. Carda

    LOONATYCZKA
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    „Infidel”, napisane przez Ayaan Hirsi Ali- wyjątkowa lektura nie tylko dla feministek. Opowieżć o uciekinierce pragnacej wolnożci ze sztywnego więzienia zasad i niepisanego prawa stanowionego przez mężczyzn. Subiektywne spojrzenie na sztywne reguły religijne, niesamowita historia determinacji w drodze do wytyczonego celu i kariery brutalnie przerwanej przez fanatyzm. Gorąco polecam!

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    „Infidel”, napisane przez Ayaan Hirsi Ali- wyjątkowa lektura nie tylko dla feministek. Opowieżć o uciekinierce pragnacej wolnożci ze sztywnego więzienia zasad i niepisanego prawa stanowionego przez mężczyzn. Subiektywne spojrzenie na sztywne reguły religijne, niesamowita historia determinacji w drodze do wytyczonego celu i kariery brutalnie przerwanej przez fanatyzm. Gorąco polecam!

    Loonatyczko, koniecznie poszukam i przecztam – nie myżl, że faceci, to sami antyfeminiżci 😉 Kochanie 😀

    ja zaż lubię thrillkery, kurde, wyłazi ze mnie perfidny facet, co nie?
    ale Wy, Babki i tak lubicie nas takich jupi o le! :-

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    „Infidel”, napisane przez Ayaan Hirsi Ali- wyjątkowa lektura nie tylko dla feministek. Opowieżć o uciekinierce pragnacej wolnożci ze sztywnego więzienia zasad i niepisanego prawa stanowionego przez mężczyzn. Subiektywne spojrzenie na sztywne reguły religijne, niesamowita historia determinacji w drodze do wytyczonego celu i kariery brutalnie przerwanej przez fanatyzm. Gorąco polecam!

    Loonatyczko, koniecznie poszukam i przeczytam – nie myżl, że faceci, to sami antyfeminiżci 😉 Kochanie 😀

    ja zaż lubię thrillkery, kurde, wyłazi ze mnie perfidny facet, co nie?
    ale Wy, Babki i tak lubicie nas takich jupi o le! :-

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    „Infidel”, napisane przez Ayaan Hirsi Ali- wyjątkowa lektura nie tylko dla feministek. Opowieżć o uciekinierce pragnacej wolnożci ze sztywnego więzienia zasad i niepisanego prawa stanowionego przez mężczyzn. Subiektywne spojrzenie na sztywne reguły religijne, niesamowita historia determinacji w drodze do wytyczonego celu i kariery brutalnie przerwanej przez fanatyzm. Gorąco polecam!

    Loonatyczko, koniecznie poszukam i przeczytam – nie myżl, że faceci, to sami antyfeminiżci 😉 Kochanie 😀

    ja zaż lubię thrillery, kurde, wyłazi ze mnie perfidny facet, co nie? 😯
    ale Wy, Babki i tak lubicie nas takich jupi o le! :-

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    quote=”LOONATYCZKA”]”Infidel”, napisane przez Ayaan Hirsi Ali- wyjątkowa lektura nie tylko dla feministek. Opowieżć o uciekinierce pragnacej wolnożci ze sztywnego więzienia zasad i niepisanego prawa stanowionego przez mężczyzn. Subiektywne spojrzenie na sztywne reguły religijne, niesamowita historia determinacji w drodze do wytyczonego celu i kariery brutalnie przerwanej przez fanatyzm. Gorąco polecam!

    Loonatyczko, koniecznie poszukam i przeczytam – nie myżl, że faceci, to sami antyfeminiżci 😉 Kochanie 😀

    ja zaż lubię thrillery, kurde, wyłazi ze mnie perfidny facet, co nie? 😯
    ale Wy, Babki i tak lubicie nas takich jupi o le! :-[/quote]

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    quote=”LOONATYCZKA”]”Infidel”, napisane przez Ayaan Hirsi Ali- wyjątkowa lektura nie tylko dla feministek. Opowieżć o uciekinierce pragnacej wolnożci ze sztywnego więzienia zasad i niepisanego prawa stanowionego przez mężczyzn. Subiektywne spojrzenie na sztywne reguły religijne, niesamowita historia determinacji w drodze do wytyczonego celu i kariery brutalnie przerwanej przez fanatyzm. Gorąco polecam!

    Loonatyczko, koniecznie poszukam i przeczytam – nie myżl, że faceci, to sami antyfeminiżci 😉 Kochanie 😀

    ja zaż lubię thrillery, kurde, wyłazi ze mnie perfidny facet, co nie? 😯
    ale Wy, Babki i tak lubicie nas takich jupi o le! :-

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    quote=”LOONATYCZKA”]”Infidel”, napisane przez Ayaan Hirsi Ali- wyjątkowa lektura nie tylko dla feministek. Opowieżć o uciekinierce pragnacej wolnożci ze sztywnego więzienia zasad i niepisanego prawa stanowionego przez mężczyzn. Subiektywne spojrzenie na sztywne reguły religijne, niesamowita historia determinacji w drodze do wytyczonego celu i kariery brutalnie przerwanej przez fanatyzm. Gorąco polecam!

    Loonatyczko, koniecznie poszukam i przeczytam – nie myżl, że faceci, to sami antyfeminiżci 😉 Kochanie 😀

    ja zaż lubię thrillery, kurde, wyłazi ze mnie perfidny facet, co nie? 😯
    ale Wy, Babki i tak lubicie nas takich jupi o le! :-[/quote]

    patrycja85
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Na mnie wielkie wrażenie wywarły ostatnio przeczytane przeze mnie książki: „Chłopiec, którego nikt nie kochał” Casey Watson oraz „Płacz niemymi łzami” Joego Petersa. Zwłaszcza ta ostatnio obfituje w mocne, wstrząsające fragmenty. Aż trudno uwierzyć, że ta historia wydarzyła się naprawdę. A jeszcze trudniej – w to, że autor, po tak traumatycznym dzieciństwie (cud, że przeżył) znalazł w sobie tyle wewnętrznych sił, by założyć rodzinę, by być szczężliwym, dobrym mężem i ojcem, by założyć fundację, pomagającą molestowanym dzieciom. Polecam. Aczkolwiek bardziej wrażliwym czytelnikom może zrobić się niedobrze, przy lekturze fragmentów, zawierających opisy praktyk pedofilskich… Ale to i tak niesamowita, wstrząsająca książka.

    Makarena
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 191
    • Zapaleniec

    Jednoroczna wdowa Irvinga. Czytałam bardzo dawno i wstrząsnęły mną żmiałe opisy tzw. „momentów”. Teraz pewnie bym się tak nie zdziwiła ;). Ale w ogóle książka rewelacyjna. Bardzo dobrze zarysowane postaci. można się wczuć w ich losy 😉 no i momentami bardzo zabawna.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Książki, które wami wstrząsnęły"

Przewiń na górę