Kwas foliowy a inne witaminy

  • Autor
    Odp.
  • Majka23
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Czy można przedawkować kwas foliowy? Folic piję już od momentu jak zaczęłam planować ciążę i teraz (jestem w 1 trymestrze ciąży). Dodatkowo lekarz przepisał mi witaminy, które też zawierają 0,4mg kwasu foliowego. Nie jestem pewna czy to nie za dużo, a kompletnie zapomniałam zapytać o to mojego ginekologa. Przyszłe mamusie, czy wy też łykacie podwójne dawki kwasu foliowego?

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    poszukaj info na forum dla mam 🙂 na pewno się tam znajdzie coż 🙂

    Majka23
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    eta a czy masz jakież konkretne fora na myżli? 😆

    dan024
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 255
    • Pasjonat

    wlasnie dzis jest 3 miesiac :)jesli chodzi o kwas foliowy to mi lekarz polecil tak ze biore codziennie witaminy FEMINITAL N a co drugi trzeci dzien biore fn i kwasik i tak jest dobrze :)pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie 🙂

    alexis86
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    @Maja01 wrote:

    Ja pilam kwas foliowy do 3 miesiaca ciazy i potem lekarz przepisal mi witaminy PRENATE ELITE, ktore zawieraja juz 0,4mg kwasu foliowego, wiec folic kazal mi odstawic. Pozdrawiam 🙂

    Jak to piłaż kwas foliowy? W aptece poprosiłam dziż o kwas foliowy, to nam aptekarka dala tabletki folik. Ja włażnie szukam intensywnie jakiż informacji na temat tego kwasu foliowego, bo moja przyjaciółka zaszła w ciąże i gdzież wyczytałysmy, ze powinna brać kwas foliowy jeszcze przed zajsciem w ciąże. Dopiero w przyszłym tygodniu ma lekarza i się zastanawiamy czy powinna już sobie sama brać tego folika więcej, czy ustalić dopiero z lekarzem jakąż większą dawkę. Na razie będzie brała po jednej tabletce. Macie jakież dożwiadczenia ? Jak są tu jakież dziewczyny z dożwiadczeniami ciążowymi, to będziemy wdzięczne za podpowiedz 🙂

    alexis86
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    wlasnie dzis jest 3 miesiac :)jesli chodzi o kwas foliowy to mi lekarz polecil tak ze biore codziennie witaminy FEMINITAL N a co drugi trzeci dzien biore fn i kwasik i tak jest dobrze :)pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie 🙂

    Dana, i jak, u Ciebie wszystko ok? Jak dzidzia ?

    Ja znalazłam tu taki artykuł ale nie wiem czy to aktualne. [usunięto_link]

    Nigdzie nie mogę znaleźć daty dodania. Tu piszą, że zalecana dawka to 400 mikrogramow. Ale czy to nie zależy od jakiż wyników badań. Jak macie jakież informacje jak to było u Was, to z góry dziękujemy.

    goska83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    To ja się podłączę do pytania. Lekarz przepisał mi Folik. Mam brać 1 tabletkę dziennie, ale nie wiem czy pora dnia ma znaczenie? Lepiej brać go rano czy wieczorem, w czasie posiłku czy na czczo?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.:)

    goska83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    @Onione wrote:

    Lepiej po wiekszym posiłku. Choć ja łykam po sniadaniu.

    Dzięki za odpowiedź:)
    Mam jeszcze jedno pytanie: czy pożywienie może wpływać na wchłanialnożć kwasu foliowego? Bo kiedyż miałam anemię i nie mogłam przyjmować tabletek z żelazem np. razem z herbatą, bo to blokowało wchłanianie żelaza.

    monika22
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 326
    • Pasjonat

    ja łykam kwas foliowy juz ponad miesiac i nawet teraz gdy łykam witaminy to nadal go łykam,a nie da sie go przedawkować jezeli łykasz tylko jedna tabletke dziennie.

    marizka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Czy można przedawkować kwas foliowy? Folic piję już od momentu jak zaczęłam planować ciążę i teraz (jestem w 1 trymestrze ciąży). Dodatkowo lekarz przepisał mi witaminy, które też zawierają 0,4mg kwasu foliowego. Nie jestem pewna czy to nie za dużo, a kompletnie zapomniałam zapytać o to mojego ginekologa. Przyszłe mamusie, czy wy też łykacie podwójne dawki kwasu foliowego?

    Majka skoro bierzesz zestaw witamin zawierający kwas foliowy to odstaw sam kwas foliowy ponieważ w zestawie witamin jest dawka kwasu odpowiadająca dziennej dawce zapotrzebowania organizmu na kwas foliowy

    karolinka_24
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    Ja stosowałam przez całą ciążę i w czasie karmienia piersią jedynie Vita-miner Prenatal, który zawiera wszystkie potrzebne witaminy i minerały w tym także kwas foliowy. Jest to wystarczająca dawka więc nie stosowałam już dodatkowych preparatów z kwasem foliowym.

    devilia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    mi lekarz mowił, że jak już biorę witaminy z odpowiednią dawką kwasu foliowego, to żeby sam folik odstawić, nie ma potrzeby brania podwójnej dawki, no chyba że w badaniach wyjdą niedobory kwasu foliowego. ja brałam feminatal metafolin (femibion natal), w którym jest metafolina, czyli kwas foliowy, z tą różnicą, że metafolina łatwiej się przyswaja. foliku już nie łykałam.

    barrbarra
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    A nie możesz zadzwonić do lekarza w poniedziałek i spytać? Ja brałam folik na kilka miesięcy przed zajżciem w ciążę + przez cały pierwszy trymestr. Dopiero później miałam odstawić folil i zacząć brać witaminy – w moim przypadku jest to Prenatal, który nadal biorę (jestem w 3 trymestrze).

    happymamma
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Hej;] Myżlę, że najlepiej będzie jesli skonsultujesz się ze swoim lekarzem. Ja brałam kwas foliowy przed ciążą i przez pierwsze 3 miesiące ciąży a później prenatal classic w którym juz kwas foliowy był. A skoro w Twoich witaminach równiez jest juz zawart kwas foliowy to wydaje mi się że to wystarczy….znalazłam taki ciekawy filmik i artykuł na temat witamin w ciązy, może znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie;] pozdrawiam
    mamazone.pl/tv/film,4171,witaminy-w-ciazy.aspx
    mamazone.pl/artykuly/bede-mama/ciaza/odzywianie-w-ciazy/2010/witaminy-ciazowe-jak-stosowac-suplementy-diety.aspx

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja włażnie szukam intensywnie jakiż informacji na temat tego kwasu foliowego, bo moja przyjaciółka zaszła w ciąże i gdzież wyczytałysmy, ze powinna brać kwas foliowy jeszcze przed zajsciem w ciąże.

    Odżwieżam temat, bo sprawa kwasu foliowego zaczęła mnie interesować;)
    Rzeczywiżcie tak jest, że kwas foliowy powinno się przyjmować min 3 miesiące przed ciążą, najlepiej zacząć go łykac jak tylko zapadnie decyzja o staraniu się o dziecko

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kwas foliowy a inne witaminy"

Przewiń na górę