• Autor
    Odp.
  • Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Skąd masz takie informacje? Z tego co ja wiem, to nic nie przyswaja się w całożci.

    Z tego co czytałam, co druga kobieta ma problemy z przyswajaniem kwasu foliowego.

    [usunięto_link] wrote:

    Poza tym jest to lepiej przyswajalny kwas foliowy, więc jestem spokojna 🙂

    To znaczy ?

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    No metafolina, pisałam wczeżniej… To biologicznie aktywna forma kwasu foliowego, gotowa do wykorzystania przez organizm.

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    Jasne, wybiegłam jakoż z obiegu wątku. Nie wiedziałam czy piszesz o czymż jeszcze. Metafolinę znam. Natomiast ostatnio zaczęłam czytać informacje na temat witaminy D3 i jej istoty (szczególnie ) w czasie ciąży. Nie miałam żwiadomożci jak istotna jest witaminą.

    Ola44
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    ja ostatnio trafiłam na kwas foliowy razem z żelazem. Ciekawe rozwiązanie dla anemików.
    Aha, i widziałam też kwas foliwy razem z magnezem i z witaminą B6, od prenalenu, czyli już tak konkretnie dla ciężarówek i dla planujących:)

    malika
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Z tego co się orientuję to lepiej brać czysty folik bez mieszania z innymi witaminami. Folik jest lekiem a nie suplementem i trzeba o tym pamiętać.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Jak już nie raz zostało to powiedziane, kwas foliowy o połowy kobiet może nie wchłaniać się prawidłowo. Akurat mój lekarz zalecił podczas starań brać femibion, bo zawiera metafolinę, to też kwas foliowy, ale w lepiej przyswajalnej formie.

    wild02
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Najważniejsze, żeby w preparacie była zalecana dawka kwasu foliowego, czyli 0,4 mg. z tego co się orientuję nie we wszystkich suplementach taka jest. W końcu chodzi o zdrowie dziecka

    Ola44
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    może i macie rację, ale wolę brać taką mieszankę w jednej tabletce, niż łykać dwie. Zawsze to oszczędnożć dla mojego żołądka i wątroby, no i nie ukrywajmy – dla portfela również.

    wild02
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Twój wybór, ale czy takie preparaty multi są dobre, ile w nich jest chemii ❓ To chyba złudne oszczędzanie żołądka i kieszeni…, ale każdy ma wybór.

    Ola44
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    nie mniej niż w innych preparatach – dlatego wolę wersję multi bo mam tą „chemię” w jednej tabletce, a nie w 5…

    Melata
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 100
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Jak już nie raz zostało to powiedziane, kwas foliowy o połowy kobiet może nie wchłaniać się prawidłowo. Akurat mój lekarz zalecił podczas starań brać femibion, bo zawiera metafolinę, to też kwas foliowy, ale w lepiej przyswajalnej formie.

    Ja też brałam femibion, a metafolina to przetworzona gotowa do wykorzystania przez organizm forma kwasu foliowego. Chyba żadne inne dostępne na rynku tabletki kwasu foliowego nie zawierają metafoliny, także łykanie ich może nie dawać oczekiwanych skutków.

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Chyba żadne inne dostępne na rynku tabletki kwasu foliowego nie zawierają metafoliny, także łykanie ich może nie dawać oczekiwanych skutków.

    Skąd takie rozumowanie ?

    Sporo koleżanek które znam a są w ciąży łykają włażnie femibion stąd wzbudziłaż moją ciekawożć. Natomiast widzę, że większożć matek dobrze kojarzy preparaty prealenu szczególnie w czasie przeziębienia.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Oj łatwo, ale zdrowy rozsądek podpowiada, ze sam kwas foliowy wystarczy, zdrowie dziecka bez wad układu nerwowego powinno być dla nas najważniejsze.

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    ja ostatnio łykam kwas foliowy ale to dlatego, że jestem włażnie w ciąży, dlatego dla mnie kwas foliowy to w chwili obecnej priorytet.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Wazne zeby własnie nie zapominac o kwasie foliowym i przyjmowac go w momencie planowania dziecka.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kwas foliowy a inne witaminy"

Przewiń na górę