• Autor
    Odp.
  • masza8
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Dokładnie, tylko tak jak wczeżniej wspomniano o tym, że większożć kobiet ma problem z przyswajaniem, więc każda z nas jest objęta dużym ryzykiem. Takie badanie, czy ma się ten defekt jest bardzo drogie i trzeba czekać dożć długo na wynik, dlatego lepiej od razu dostarczać dziecku pewną i odpowiednią ilożć kwasu.

    Ola44
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Natomiast widzę, że większożć matek dobrze kojarzy preparaty prealenu szczególnie w czasie przeziębienia.

    Najlepsza to chyba jest włażnie metoda prób i błędów, w końcu trafi się na coż dobrego dla siebie. Grunt to zacząć przyjmować już w momencie planowania dziecka (o ile takowy jest…;p) hehe, także tego… Dodam tylko, że jednak lepiej późno, niż wcale 🙂
    A jeżli chodzi o preparaty wyżej wspomnianej firmy, to widzę, że znowu coż nowego się pojawiło z ich serii

    lubuszanka87
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Dokładnie, kwas foliowy powinien być brany jeszcze przed zajżciem w ciążę. Przy wyborze odpowiedniego produktu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego przyswajalnożć. Godna polecenia jest multiwitamina Multicode, która gwarantuje wysoką biodostępnożć zawartego w niej kwasu foliowego. Przy okazji wzmacniamy nasz organizm innymi witaminami.

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    A jeżli chodzi o preparaty wyżej wspomnianej firmy, to widzę, że znowu coż nowego się pojawiło z ich serii

    A co i na co ?

    azja85
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 85
    • Stały bywalec

    A słyszałyżcie o prenalenie laktacja?? Ja miałam całą serię bo się straszliwie rozchorowałam w ciąży, ale tego nie znam, więc pewnie nie było za moich czasów 😛

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    nie słyszałam, ale muszę się zagłębić w temat, bo karmię od 3 miesięcy i już zaczynają mi lecieć włosy z głowy :/ przydałyby się jakież witaminy, powiesz coż więcej?

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    nie słyszałam, ale muszę się zagłębić w temat, bo karmię od 3 miesięcy i już zaczynają mi lecieć włosy z głowy :/ przydałyby się jakież witaminy, powiesz coż więcej?

    On jest przystosowany dla kobiet po prodzie bo prócz witamin i minerałów zawiera bakterie kwasu mlekowego.

    Gohusia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 151
    • Zapaleniec

    A takie bakterie kwasu mlekowego jakie mają zadanie? czemu mają służyć?

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    wg mnie to kobieta, ktora planuje ciaze, ktora jest w ciazy dodatkowo powinna zaopatrzec sie w zbior witamin nie tylko kwas foliowy. Przyklad juz wczesniej padl – prenalen multivit+DHA. Zawiera nie tylko wiatminy, ale i wlasnie takze miedzy innymi kwasy omega 3.

    masza8
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    A czy zawiera metafolinę? Gdyż tak jak wczeżniej wspomniałam, sam kwas nie jest przyswajalny przez połowę kobiet, ze względu na posiadanie defektu enzymatycznego. Więc sam kwas może po prostu nic nie dać ;/

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    Foliany dostarcza sobie kazdy czlowiek, a kwas foliowy tez jest znany w postaci witaminy m.in. B9. Mysle, ze naukowcy tak stworzyli suplementy, zeby zaden ze skladnikow nie kolidowal ze soba.
    W chlanianiu kwasu foliowego oraz magnezu pomaga np witamina B6, ktora jest zawarta w Prenalenie, wiec nie trzeba sie zaopatrzac w metafoline. Osobiscie nie wierze w zadne udziwnianie, raczej jestem za sprawdzonymi witaminami, ktore sa bezpieczne i nikomu nie zaszkodzily.

    malika
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Folik to lek, więc między innymi dlatego najbardziej ufam właśnie jemu, bo wiem, że biorę witaminę, która przechodzi wszystkie wymagana badania i jest pod ciągłym nadzore – a w ciąży takie rzeczy są bardzo istotne.

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    Ja od początku ciąży brałam mollers mama, ma dużo folianów wiec już kwasu foliowego nie brałam, z resztą nic więcej nie musiałam łykać, bo ma też witd3, omega-3, żelazo, magnez, B6 i jod.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    A powiedz czy one nie pachną rybą? Bo kupiłam ostatnio jakieś z omega3 i nie jestem w stanie ich brać, bo bardzo mi nasilają mdłości przez ten zapach 🙁

    Hala Nikowska
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    jak szuksz takich które nie pachna rybą to spróbj mama dha premium, mi się po nich rybą nie odbijało i skład mają świetny, wszystkich tych składników sporo i kwasu foliwego, a dha to chyba mają najwięcej z tych suplementów dla koiet w ciązy

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kwas foliowy a inne witaminy"

Przewiń na górę