• Autor
    Odp.
  • mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    @zapominajka wrote:

    Ja myżlę, że w ogóle ze względu na spory odsetek ciąż niepożądanych warto aby wszystkie kobiety przyjmowały kwas foliowy stale, gdyż jego niedobór, często powoduje wady wrodzone u dzieci.

    Raczej nieplanowanych:)

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    tak nieplanowane ciąże to chyba bardzo często spotykana sytuacja 🙂 więc jeżli chcemy aby nasze dziecko uniknęło wad cewy nerwowej warto pomyżleć o łykaniu kwasu foliowego, nawet jeżli nie planujemy macierzyństwa.

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    I takie podejżcie jest chyba najlepsze

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    często kobiety mżslą że zjadanie warzyw i owoców w zupełnożci wystarczy, żeby uzupełnić braki kwasu foliowego ale tak niestety nie jest, ponieważ organizm człowieka przyswaja tylko około połowy folianów pochodzących z żywnożci. Natomiast syntetyczny kwas foliowy jest przyswajany niemal w 100 procentach, tak więc kwas w tabletkach to lepszy wybór.

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    No własnie, ja sama wiem ze jednak jedzenie nie dostarcza az takiej ilożći składników odzywczych co własnie przyjmowane suplementy diety. Dlatego warto wspomagac sie równiez witaminami.

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    no tak, warzywa nawet przy obróbce termicznej tracą wiele witamin, tak wiec uzupełnianie suplementami jest bardzo ważne, jeżli chcemy czuć się naprawdę zdrowo, ale pamiętajcie też o tym żeby nie przesadzać z nadmierna ilożcią przyjmowania witamin, bo i witaminy można przedawkować.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Masz racje, ta cała chemia nas wszedzie otacza, wiec moze też trzeba troszke zamienić ja na warzywa i owoce.

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    warzywa i owoce na pewno będą dobrym dodatkiem do diety, ale tak jak wspomniałam na pewno kwas foliowy nie będzie w 100% przyswajany przez nasz organizm, więc warto tym pomyżleć.

    djlevine
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 97
    • Stały bywalec

    Kwas foliowy to najlepsze dla ciężarnych…

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Masz racje, ta cała chemia nas wszedzie otacza, wiec moze też trzeba troszke zamienić ja na warzywa i owoce.

    Rzeczywiżcie z suplementami i witaminami nie ma co przesadzać, ważne by przyjmować to co jest niezbędne, czyli kwas foliowy

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Ja juz sie spotkałam tez ze stwierdzeniami lekarzy ze absolutnie nie powinno sie przyjmować w ciąży az tylu witamin, bo to tylko niestety szkodzi naszemu dziecku.

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    Fakt, można zrobić krzywdę dziecku jak się chce przedobrzyć i bierze za dużo witamin, a nie zawsze więcej znaczy lepiej

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    uważam, że wystarczy ograniczyć się do kwasu foliowego, nie ma co łykać bez opamiętania suplementów.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Po prostu we wszystkim trzeba zachować równowagę. NA pewno to jest najważniejsze, zwłaszcza jesli łykamy naprawde bardzo wiele suplementów.

    Gohusia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 151
    • Zapaleniec

    A słyszeliżcie o problemie z przyswajaniem kwasu foliowego? aż 50% kobiet ma taki włażnie problem a konsekwencje jak wiadomo są bardzo duże.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kwas foliowy a inne witaminy"

Przewiń na górę