• Autor
    Odp.
  • karola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 0
    • Początkujący

    Czesc kobietki!
    od pewnego czasu mysle o tym zeby sobie zrobic piercing w pepku nie moge sie jednak zdecydowac. Prosze kogos kto juz ma zrobiony piercing o odpowiedz na kilka nurtujacych mnie pytan: czy zrobienia piercingu boli? ile trwa gojenie? czy to nie przeszkadza? czy jestescie zadowolone z zrobienia piercingu?
    Za kazda odpowiedz z gory dziekuje! 😆
    POZDRAWIAM!!

    black_mamba
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 772
    • Zasłużony

    Po zrobieniu sobie kolczyka w pępku będziesz musiała nosić tylko biodrówki (co może odbić się na Twoim zdrowiu, nasz zimy niestety nie nadają się na noszenie takich ubrań). Po drugie jak będziesz miała kolczyk dłużej to w czasie ciąży skóra rozciągnie się i niestety już nie żciągnie spowrotem. A podejrzewam, że po urodzeniu dziecka dalej będziesz chciała wychodzić na plażę. Ja osobiżcie odradzam, a jestem osobą która uwielbia kolczyki, sama mam w nosie ale na kolczyk w pępku się nie odważyłam.

    tylko_ja
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    ja zdecydowałam się kiedyż na zrobienie kolczyka w pępku… sam zabieg nie bolał… kolczyk wyglądał bardzo ładnie… jednak rana nie chciała się zagoic i musiałam z niego zrezygnować… na szczężcie nie widać już żadnej blizny… 🙂

    anomalia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    odradzam!!!!!!!!mialam kolczyka samo przeklucie troche bolalo gorzej bylo pozniej .Gojenie trwalo prawie rok ,niestety z wlasnej glupoty a raczej niedoinformowania przez kosmetyczke za szybko wymienilam koleczyka z leczniczego na srebrny,jak sie okazalo( juz za pozno ),byl on za ciezki i w rezultacie (to zabrzmi okrutnie) zerwala mi sie skora .Na szczescie teraz zostala mala blizna i stwwierdzilam ,ze lepsze to niz dwie dziury w brzuchu ,ale co sie wycierpialam i kasa na marne poszla 😥

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Moja kolezanka ma piercing w pepku i goilo sie to u niej bardzo szybko. Przeklucie ja absolutnie nie bolalo, bo kosmetyczka zamrozila to miejsce. Pozniej nic nie bylo widac i nic ja nie bolalo. Przemywla to codziennie plynem, ktory otrzymala od kosmetyczki i to wystarczylo. Black mamba, co do ciazy, to nie ma w ogole zadnego problemu. Moja kolezanka jak sie dowiedziala, ze jest w ciazy, to po prostu wyjela kolczyk. Nic sie absolutnie nie dzieje ze skora. Musze przyznac, ze jest to jedyny piercing, ktory mi sie podoba-maly brylant w pepku. To miejsce jest jakby do tego stworzone. Jezdzac na baseny stwierdzilam, ze jestem chyba jedyna kobieta, ktora nie ma kolczyka w pepku.

    AndQ
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 163
    • Zapaleniec

    Ja osobiżcie tego nie znosze………zamiast mnie podniecać to dostaję dreszczy…..he

    daganr1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Widzicie ja np. popadłam w szał, piersingu wiem o nim prawie wszystko, dlatego możecie kierować do mnie pytania! Rozpoczęłam moje kłucie w wieku 14 lat bez pozwolenia rodziców kułam bezkarnie moje ciałko! Niestety ja mam taki problem, iż bardzo słabo rany mi się goją! miałam przekłuty pępek ok 5 razy niestety, choć naprawdę bardzo dbałam o te rany one mi się nawet przez 1 rok nie zagoiły a co najgorsze wdawało mi się zakażenie następnie powstawały mi bliznowce, gdy nie miałam już miejsca na pępku to przekułam brew i znów to samo wyciągnęłam go i znów przekułam i teraz znów mi się chrzani, co do uszu nawet po wielu latach potrafią czasami zarastać lub zaczyna wdawać się zakażenie . Mam zamiar przekuć się w miejscu intymnym! co do rozciągania kolczyka podczas ciąży tzn. trochę się rozciąga, ale po ćwiczeniach i po wielu brzuszkach brzuch wraca do dawnej formy! no chyba, że się o to nie dba! ja uważam, że to nie jest głupota, bo jest to pewnego typu sztuka taka jak tatuaż jest to ozdabianie ciała, którego nie wszyscy rozumieją! Dla niektórych jest to życie! np dla mnie to tyle! pozdrawiam daga ps. tak naprawdę żałuje, że przebijałam tak bezustannie pępek! 😀

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Skoro reagujesz infekcja na kazdy piercing, to dlaczego nadal to robisz???? To jest dla mnie absolutnie nie do zrozumienia. Mam nadzieje, ze bylas u dermatologa, bo jest to baaaardzo niebezpieczne. Za kazdym razem jak zyczyna ci sie cos babrac, musisz pojsc do lekarza. To tylko moja dobra rada. Moja kuzynka przez to przeszla i nie moze sobie nic przekluwac.

    daganr1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Widzisz jest to u mnie pewie odreagowanie na stres i lubie upiększać swoje ciało mimo to że moja psychika nie odbiera tego iż ja siebie tylko kżywdze! tak naprawde ja wiem że to jest złe i że moge umżeć przez to ale jakoż nie dociera to do mnie! Moja babcia jest dermatologiem więc problemu nie mam! pozdrawiam 😀

    celebrity
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    bol to pojecie wzgledne mnie nie bolalo az tak by tego nie przezyc badz nie wytrzymac, jak bedziesz rozluzniona pojdzie jak po malse, gojenie przeszlo u mnie wyjatkowo szybko:) mam kolczyk prawie od 5 lat i jestem bardzo zadowolona

    celebrity
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    bol to pojecie wzgledne mnie nie bolalo az tak by tego nie przezyc badz nie wytrzymac, jak bedziesz rozluzniona pojdzie jak po malse, gojenie przeszlo u mnie wyjatkowo szybko:) mam kolczyk prawie od 5 lat i jestem bardzo zadowolona

    habiby
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    mam kolczyk juz w pepku juz prawie dwa lata.przeklucie troche bolalo ale pozniej samo gojenie trwalo naprawde krotko bo chyba miesiac. jak go nie mam zalozonego to czuje sie goła. 😆 kiedys mialam takze kolczyk w nosie.

    MidianOna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    Yhh, jezeli mam byc szczera kolczyki w pępku mi sie nie podobają:P ale przez dlugi czas zajmowalam sie piercingiem wiec mysle ze moge ci pomoc 😉
    bol jest sprawa indywidualna. samo przebicie pępka troche boli (w koncu jakby nie bylo to przebicie), ale i tak jest to jedno z najmniej bolesnych miejsc.. z gojeniem rowniez jest roznie.. niktorym sie bedzie goilo miesiac, innym rok. zalezy to od ciala i od tego jak dbamy o przebite miejsce 🙂 ale pępek goi sie żrednio 3-4 miesiace. czy nie przeszkadza? owszem, przeszkdza. czesto boli przy siadaniu, wstawaniu, podnoszeniu sie. pozatym czesto kolczyk jest urazany przez np. ubranie. bardzo wazne jest, aby kolczyk byl prawidlowo przebity! za gleboko bedzie sie strasznie papral, a za plytko szybko sie wyrwie. nie polecam przebijania w salonach lub tym bardziej u kosmetyczki. oni robia to na krotka mete.. nie uda sie? trudno. a placi sie nie malo. lepiej poprosic kogos znajomego.. lecz doswiadczonego.
    moja wypowiedz mogla troche wystraszyc, ale nie bede nikogo klamac. pozatym, dla efektow warto 🙂

    na stronie [usunięto_link] znajdziesz wiele ciekawych zeczy np. jak pielegnowac przeklute miejsce itd.

    Jas
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Mialam kolczyk w pepku, ale okazalo sie,ze mam uczulenie na nikiel, ktory kolczyk w 0.0001 % posiadal. Na poczatku wszystko sie swietnie zagoilo i wygladalo bardzo ladnie, po okolo pol roku stwardnial mi brzuch, wdala sie infekcja, musialam robic opatrunki z rywanolu i bandazowac brzuch. Cialo wypchalo kolczyik i teraz mam blizne. Juz nigdy wiecej 😯

    A tak poza tym, to mam od 4 lat kolczyk w nosie, srebrny i bardzo sobie chwale :).

    ShootingStar
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    Hm ja w pepku miec nie chcialabym, ale w maju jak juz bede miala czas dorobic troszke robie sobie dwa kolczyki w wardze i jeszcze trzy w jednym z uszu. Chcialabym tez miec tunele w uszach ale z tym jeszcze poczekam.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " piercing"

Przewiń na górę