Zwyciężyć nerwusa

  • Autor
    Odp.
  • poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Mam dożć. Stres odbija mi się na włosach (wypadają), na żołądku (żciska się, boli po każdym jedzeniu) i związku (drobne sprzeczki urastają do rangi kłótni stulecia i któreż z nas ląduje na kanapie). Ja wiem że to we mnie. To ja reaguję emocjonalnie na problemy z którymi przecież borykają się wszyscy. Ale co robić by tak nie reagować? Biorę już żrodki które wspomagają walkę ze stresem (Camelis, Persen, Ralamax) ale jak powstrzymać w sobie tego nerwusa? Jakież nie wiem “ techniki relaksacyjne? (Liczenie do 10 wkurza mnie jeszcze bardziej). A postawa najpierw zrobi (powie) potem pomyżli naprawdę szkodzi mi w życiu.

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Przede wszystkim przestan myslec o stresie. Usiadz z jakas pozytywna ksiazka i sie zrelaksuj. Wez odprezajaca kapiel. Pamietaj, by codziennie znalezc dla siebie kilka chwil. Herbatka z melisa tez pomaga (ja pije codziennie przed snem). Dorywczo zazywam nerwosol lub camelis. Trzymam kciuki 😛

    medoff
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    mi na stresy pomaga czekolada 🙂 może to banalne ale naprawdę pomaga!
    Oprócz tego spacer… żwieże powietrze…. jakaż komedia …
    nie myżleć dużo o stresie… no i pozytywne nastawienie 🙂 pozdrawiam 🙂

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Nie znoszę czekolady 😉

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    czekolada pomaga na stres, bo zawiera magnez 😉
    Stres, fakt, czasem mobilizuje, ale nie powinien trwać długo, gdyż szkodzi nerwom, pozbawia energii oraz witamin i minerałów, na czele z magnezem! A niedobór magnezu zwiększa stres i tak w kółko. Braki magnezu powodują, osłabienie, brak energii do wysiłku fizycznego i do myżlenia. Czujemy się zdekoncentrowani, nadpobudliwi, tracimy siły, pogarsza się nastrój i „puszczają” nerwy. Oprócz tego niedobór magnezu działa też bardzo niekorzystnie na serce i naczynia krwionożne, pozostałe organy nie dostają wtedy tyle tlenu, ile powinny. Te wszystkie ziołowe uspokajacze działają chwilowo, najrozsądniej byłoby zmienić dietę na bogatą w magnez, albo chociaż przyjmować preparaty z magnezem i witaminami.

    cassandras
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Ja mam różnie, czasem w stresie zjem i cała tabliczkę czekolady, a czasem nie jestem w stanie przełknąć ani kęsa. To chyba zależy od tego ja bardzo zdenerwowana jestem. Ale zgadzam się, że komedie żwietnie wpływają na poprawę humoru:) Ostatnio gdy byłam w „dołku” poszłam na „Kobiety pragną bardziej” i naprawdę mi pomogło:))

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    a kto mając na głowie dziecko, dom i prace jest oazą spokoju 😉

    przytoczyłabym Wam mój ulubiony ostatnio opis na gg, ale sobie daruję, żeby nie cenzura nie zjadła 😈

    witaminy i magnez to naprawdę dobre wyjżcie, zaufajcie mi, zestresowanej mamie, kurze domowej, kobiecie pracującej i uczącej się 😉

    zmieszana
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    oj ja tez do tych stresowych naleze,u mnie stres i nerwy potwornie odbiły sie na zdrowiu,dorobiłam sie agorafobii,nerwicy lekowej i takich tam,takze dziewczyny biezcie sie za siebie puki mozecie,myslcie pozytywnie,urządzajcie długie spacery,wyjscia do kina ,łykajcie magnez,i jak trza będzie to nawet na wizyte do psychologa idzcie:))
    A w sytuacjach kłótni ze swoim partnerem,najlepiej jest wyjsc z pomieszcania na pare minut i odetchnąc.
    Na stres pomaga także sztuka oddychania,psycholog mnie nauczył.
    Nie zawsze jest potrzebne łykania tabletek na uspokojenie,bo niezawsze mozna.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Ja mam nadzieję, że u mnie obejdzie się bez tych wszystkich uspokajaczy… Mam nadzieję, że magnez i witaminki zrobią swoje. Kiedyż brałam takie w tabletkach, ale ile można, garżć pigułek dziennie, teraz wolę sobie wypić jednego plusssza i też jest dobrze:)

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Tabletki sa dobre- ale doraznie. Generalnie bardzo pomaga tez ruch- cwiczenia fizyczne, spacery, yoga. Podczas intensywnego wysilku (powyzej 10min.) organizm produkuje endorfiny- hormony szczescia- a one wykluczaja stres. Powodzenia 😉

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    maglek B6 brałam w ciąży, bo miałam małe problemy z sercem, włażnie przez brak magnezu (być może nawet związany ze stresem 🙄 )

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Zupełnie szczerze – jak zaczynam ćwiczyć gdy jestem wkurzona zaczynam wkurzać się jeszcze bardziej 🙁

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Dlaczego? 😯 Boli coż?

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    jedzenie czekolady ma jedną wadę – od niej się tyje. Masz więc do wyboru: stosować jakież łagodne, uspokajające tabletki ziołowe i czuć się dobrze lub stać się małym, toczącym się, ale szczężliwym pączusszkiem – wybór nalezy do Ciebie;)

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    ale niedobory magnezu można uzupełniać też innymi suplementami, nie tylko czekoladą… wypicie jednego plusssz up’a na dobę pomoże z pewnożcią, a na figurę nie zaszkodzi, bo jest niskokaloryczny…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Zwyciężyć nerwusa"

Przewiń na górę