• Autor
    Odp.
  • pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Ja nie mogę pić magnezu. Boli mnie coż pod żebrami 😕 (po magnezie)

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    a ja jestem zdania, że syntetyczne witaminy nie zastąpią tych, które możemy (i powinniżmy) dostarczać organizmowi w pożywieniu. Poza tym, najzdrowsza czekolada to ta z dużą zawartożcią kakaa – widziałam nawet taką, która miała 96 %, a jak wiadomo, najbardziej tuczący w czekoladzie jest cukier a nie kakao. A jeżli chodzi o tabletki uspokające to, po prostu, czasem ich potrzebuje. Jedyny warunek to taki, że nie mogą być zbyt ostre bo wtedy chodzę przymulona.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    dokładnie… mnie też wszelkie uspokajacze przymulają i usypiają, witaminy syntetyczne muszę brać, bo w moim zabieganiu niestety nie mam czasu na zdrową dietę 😕 ale i tak wybieram te lepiej przyswajalne, czyli w płynie, a nie tabletki

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Ja biorę uspokajacze. Teraz Camelis (bo zrobiła mi się w przełyku kulka – jakby zaciżnięty przełyk). Na szczężcie nie przymula mnie.
    Ale ja tak ogólnie – jak walczyć z nerwusem w sobie? Jak go pokonać. Bo moja lepsza połowa będzie miała mnie w końcu dosyć jak będę ciągle warczeć 🙁

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    poduszyciel, może powinieneż iżć do psychologa albo zacząć ćwiczyć jogę? To jeszcze zapytam – kulka w przełyku robi Ci się z nerwów? Mnie, jeżli już, ktoż wrzuca kulę do kręgli do żołądka;)

    Oraz, nie wiedziałam, że witaminy w płynie są lepiej przyswajalne. Ja, mimo wszystko, wolę pić żwieże soki i jeżć surówki:)

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    nie wiedziałam, że witaminy w płynie są lepiej przyswajalne

    są, bo organizm nie musi się aż tak napracować, żeby przeniknęły do krwi itd… witaminy stałe musimy najpierw strawić, a dopiero potem je przyswajamy….
    na dowód pozwolę sobie zacytować panią dietetyk Alicję Kalińską

    Przyjmuje się, że lepiej przyswajalne niż tabletki są produkty płynne. Dlatego też preparaty w postaci toniku są zwykle dużo droższe od pastylek. Proszki i żele lokują się pożrodku “ są lepiej przyswajalne niż tabletki, gorzej niż płyny

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    Może powinnaż brać te leki regularnie? Nie musisz ćwiczyć, spaceruj. świeże powietrze naprawdę uspokaja.
    Ja w stanach napięcia też czasem biorę jakież ziołowe leki, ale nie słyszałam o tym Camelisie.

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Ale coż jest w tym camelisie. Teraz mialam ciezkie 3 dni i bardzo mi pomogl. Niby nic, ale uspokaja.

    zadra
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    A jakiż żrodek uspokajający, który nie przymula człowieka?

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    A jakiż żrodek uspokajający, który nie przymula człowieka?

    mnie te ziołowe przymulają wszystkie, a silniejszych nie chcę brać… u mnie, jak już pisałam, sprawdza się suplementacja magnezu i jakież małe odskocznie, tylko siłownia, zakupy, kino…

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Na mnie ten Camelis dobrze dziala- nie przymula no i nervosol 😉

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Nervosol za przeproszeniem żmierdzi 🙂
    zadra – już wyżej wspomniany Camelis nie działa otępiająco. I Relamax też nie. Oba nie bazują na kozłku lekarskim – może dlatego?:) Pierwszy jest na bazie lawendy drugi melisy.
    No i sama melisa też nie otępia 🙂

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    E tam, od razu żmierdzi 😆 Bezwonne są tylko tabletki- syrop przeważnie wydziela specyficzną woń… 😡

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    mnie melisa niesamowicie usypia… nawet nie wiem kiedy odpływam

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    mnie również melisa otępia, dlatego nie piję jej choć bardzo lubię smak

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Zwyciężyć nerwusa"

Przewiń na górę