• Autor
    Odp.
  • charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Ostatnio to chyba coraz bardziej popularny zabieg i coraz więcej ludzi mu się poddaje. Co sądzicie o botoxie? A może któraż z Was już sobie zrobiła? Uważacie, że to jest potrzebne, bezpieczne?

    meksykanka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Bezpieczne raczej jest, dlatego że stosuje się go w medycynie. W dodatku zabiegi z botoksem można powtarzać nawet wielokrotnie. Do zabiegu wykorzystuje się neurotoksynę wytwarzaną przez pałeczki jadu kiełbasianego. Powoduje ona rozluźnienie miężni mimicznych w które zostaje wstrzyknięta i wygładzenie zmarszczek. Czy zabieg te jest potrzebny? Zależy jak na to patrzeć. Niektóre kobiety nie przejmują się za bardzo swoim wyglądem i spokojnie godzą się ze skutkami upływu czasu. Jednak w kręgu tych, którzy chcą spowolnić proces starzenia zabieg ten jest bardzo popularny. Nie jest tez tak drogi jakby się wydawać mogło. W klinice IQ Medica w Warszawie kosztuje on za oczy – kurze łapki od 800 zł, za czoło „lwia zmarszczka” od 800 zł a za całe czoło od 900 zł.

    Kasia697
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    Uważam, że lepszy jest kwas hialuronowy niż botox, bo botox nienaturalnie naciąga skórę.

    PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    Botox, to wbrew powszechnym opiniom substancja toksyczna.
    Dlatego ma końcówkę „tox”.
    Nie znam szczegółów tego zagadnienia, więc szerzej nie będę się wypowiadać. Radziłabym porozmawiać z kimż kto wie coż więcej na ten temat. Nie radzę jednak z chirurgiem plastycznym, bo stanowisko jest to z góry skazane na subiektywizm.

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    No tak – to zrozumiałe, że chirurg plastyczny będzie nas namawiał na wykonanie tego zabiegu.
    Kwas hialuronowy nie daje takich efektów jak botox niestety. Jest znacznie delikatniejszy i się szybko wypłukuje aczkolwiek jest to jakaż alternatywa. Co do samego botoxu. Ja narazie jestem młoda i nie mam takich zmarszczek, które trzeba by było koniecznie wypełnić aczkolwiek nie wiem co bedzie w przyszłożci i czy nie zdecyduję się na coż takiego.
    Meksykanka – w takimr azie cena zabiegu w iq medica nie jest aż tak powalająco wysoka. Przyznam, że myslałam o znacznie wyższych stawkach za wstrzyknięcie botoxu

    bella123
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 49
    • Stały bywalec

    Zależy po co ten botoks się wszczepia – jeżeli z medycznych powodów ponieważ ktoż strasznie się poci i nic na to nie pomaga to jest ok jak dla mnie ale jeżeli chodzi o wygląda to tez jest ok, tylko w odpowiednich ilożciach i w konkretnym celu – kiedy już na prawdę nic innego nie działa a chcemy się poczuć ładniej/młodziej a nie w wieku 30 lat 🙂

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    tak tak sa preparaty na bazie kwasu a jak wiadomo kwas ten wystepuje naturalnie w naszej skorze(nawadnia skór itp) ale z czasem jest tego kwasu coraz mniej skora traci swoje własciwożci i powstaja zmarszczki! a jesli dla kogoż duży problem ucieka się do rozwiązń które proponuje włażnie medycyna estetyczna..żaden krem już nie pomoże gdy pojawią się zmarszczki…:) dlatego ja nie jestem przeciwnikiem takich zabiegów i na botox i wypelniacz żmiało mówie tak!
    a po za tym jak może podawać botox kosmetyczka?? prawo mówi,że nie może wykonywać zabiegów przerywając powłokę skórną.. niestety nasze polskie prawo nie jest przestrzegane i daleko do ideału… end.

    flan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    JA zachęcam także do tego zabiegu! Oczywiżcie, nie wolno przesadzić, żeby nie wyglądać jak te stare ponaciągane gwiazdy, z których wszyscy się żmieją. Ale jeżli się ma zdrowy rozsądek i potrafi znaleźć umiar, zabieg jest jak najbardziej wskazany, coraz tańszy, bezbolesny, efekty utrzymują się przez pół roku, wygląda się żwieżo, naturalnie i wspaniale:) w Poznaniu taki zabieg wykonuje dr Savan, którego gorąco polecam: [usunięto_link]

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Ja zachęcam do większej akceptacji siebie i swojego wieku.

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    kowal chyba zartujesz….;)

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    Kowal chyba akceptuje siebie pod kazdym wzgledem.. mnie starożć przeraża…:/ nie chodzi o wygląd…ale o sprawnożć… ah:) akceptacja… chcialabym w kazdym calu akceptowac swoje cialo… alei daltego regularnie odwiedzam kosmetyczke a rozsadnie odwiedzam lekarza od botoxu:P hehe bo nie chce przesadzic i wygladac jak mumia… po zabiegach sczuje sie atrakcyjna:)
    😆
    i dodaje do mojej samooceny:D

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Nie żartuję i nie mówię ,że nie należy o siebie dbać. Ale banie się starożci to jak banie się nieuniknionego .Ja to traktuje jako kolejny etap życia ,który też może być piękny może zostanę jakimż dziadkiem,albo coż w tym stylu hehe 😆
    Przykre czasy,że ludzie muszą się szprycować botoksem by czuć się dobrze ze swoim ciałem.

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    kowal a dbanie o siebie z rozsadkiem jeżli chodzi o zabiegu typu botox itp??
    Uważam, że to również jest zakres usług, które wpływają na podniesienie samooceny… zabiegi u kosmetyczki również w taki zakres wchodzą…osobiżcie korzystam z różnego typu zabiegów..:)
    Jeżli stosuje się botox z rozsądkiem to czemu nie.. a ja włażnie tak robie:d 😆

    Krolinia
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    Ale facetowi to jest łatwo powiedzieć. Faceci starzeją się inaczej, dużo ładniej, 50 letni facet często jest jeszcze bardzo przystojny a 50 letnia kobieta nie rzadko wygląda jak babcie. Lepiej, żeby faceci nie wypowiadali się o samopoczuciu jakie może mieć kobieta, która się starzeje. Ja uważam, że jesli dostępne są narzędzia to grzechem byłoby nie użycie ich. o.

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    😀 no masz racje..kobieta bardziej zwraca uwage na to jak wygląda i jak się starzeje..a jak pojawiaja się pierwsze zmarszczki jest załamana… niestety z wiekiem trzeba efektowniej dbać o swój wygląd i niestety wiecej wydać na nie…:)
    Ale dla chcącego nic trudnego odłożyć „pare groszy”: aby swojemu męzczyznie znowu zawrócić w głowie!:D a komplement po paru latcah bycia ze sobą jest dopełnieniem tych smutków które dostarcza nam wiek:D 😀 😀
    a co wpływa na dobry humor kobiet? -widoczne zadowolenie swojego faceta, gdy ma u boku zadbaną i dbającą o wygląd kobiete. 🙂 end.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " botox, co sądzicie?"

Przewiń na górę