Ciągłe zmęczenie,brak energii,ospałożć…jak to,,wyleczyć”?

  • Autor
    Odp.
  • Monia694
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Witam Forumowiczki…

    Ostatnio tak sobie myżlałam dlaczego czuję się bardzo często zmęczona, szybko się męczę, podczas wstawania robi mi się ciemno przed oczami, brakuje mi energii, często boli mnie głowa, czuję się ospała 🙄

    Mama mówiła mi, że to brak witamin. Mam 19,5 lat, praktycznie nie piję kawy (1 na 2 tygodnie i to słaba), nie palę…Może faktycznie brakuje mi magnezu, potasu, żelaza.

    Nie znacie jakiegoż multisuplementu diety, za niedużą cenę i…dobrego? Potrzebuję jakiegoż zastrzyku energii, bo naprawdę czuję się taka nie do życia…Kurcze, a może to ,,przesilenie wiosenne” 😉

    Pozdrawiam!

    tigerka
    Member
    • Tematów: 83
    • Odp.: 2179
    • Ekspert

    Witaj! 😉
    Ja rowniez mam to samo co Ty!STale chodze nieprzytomna,tylko bym spala,zdolowana,zamyslona. Jednak jak uzywam magnez B12 MAGNEFAR i zelazo (np polecam Plusz zelazo) to lepiej sie czuje.Przesilenie wiosenne tez duzo robi!Ciagle zmiany temp. tez dzialaja na czlowieka.Mysle,ze odpowiednie witaminki ,ruch i w mozliwosci chwili wolnego czasu przydatny odpoczynek.Jesli moje rady nie pomoga ,pojdz do lekarza moze cos zaradzi?Proponuje rowniez zrobic badania morfologii i FE zelazo.

    Jak cos pisz smialo! 😀

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    a może to zwykłe przesilenie wiosenne? ta pogoda taka beznadziejna teraz… ale magnez polecam. mi kiedys na takie zmęczenie i ospałożć bardzo pomógł. jednak warto zrobić badania na wszelki wypadek.

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    Oj tak ja włażnie teraz odczuwam przesilenie. Jestem taka słaba na nic nie mam ochoty wystarczy że przejdę się do sklepu tam i z powrotem i już padam ze zmęczenia. Do tego mogę przespać cały dzień. Pije magnez i nic nie pomaga. Robiłam sobie ostatnio badania i wyszło że mam podwyższony poziom bilirubiny ehhh kolejne zmartwienie 🙁 Musze jakoż nazbierać energii tylko sama nie wiem jeszcze jak ale coż wymyżlę 🙂 Mogłoby trochę popadać może powietrze by się trochę ochłodziło. 🙂

    Marta7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    w takich wypadkach trzeba zmienić odżywianie, wprowadzić więcej witamin, mniej słodyczy, więcej ryb.
    do tego suplementy, witaminy by uzupełnić braki i dać organizmowi paliwo do działania.
    przesilenie wiosenne to nie kwestia pogody tylko cyklu organizmu który zaczyna sie przestawiać z zimowego na letni, trzeba mu w tym pomóc 🙂

    lalacruz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    w takich wypadkach trzeba zmienić odżywianie, wprowadzić więcej witamin, mniej słodyczy, więcej ryb.
    do tego suplementy, witaminy by uzupełnić braki i dać organizmowi paliwo do działania.
    przesilenie wiosenne to nie kwestia pogody tylko cyklu organizmu który zaczyna sie przestawiać z zimowego na letni, trzeba mu w tym pomóc 🙂

    Warto by sprawdzić czy winowajczynią nie jest anemia. ❗

    cropka
    Member
    • Tematów: 31
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    moze po prostu brak wam magnezu? 🙂 polecam zestawienie Mg+B6

    Julia23
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    Hej 🙂 Zgadzam się z tigerką, żebyż Monia694, zarzyła trochę ruchu, swieżego powietrza, może jakież witaminki. Jak Ci nie minie po jakimż czasie taka nieprzytomnożć to zgłoż sie na badania. I pamietaj o zdrowym odżywianiu. Ja też nei mam czasu na nic ale raz w tygodniu musze coż zrobić dla swojego ciała i chodze na joge. a więc powodzenia. trzymam kciuki. 😀

    Zelka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 257
    • Zapaleniec

    Trzeba się wybrać na badanie krwii, jezeli leki nic nie dają. Powód to przeważnie przemęczenie.A ta ciemnożć przed oczami to spowodowana złym odżywaniem, brakiem ruchu i niedotlenieniem.więc dbajcie kobietki o siebie;*

    Tharna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Takie objawy są najczężciej przyczyną braku magnezu. Ja sama biorę magnez bo jestem typem nerwicowca i tracę go więcej niż normalnie.

    Trzeba się wybrać na badanie krwii, jezeli leki nic nie dają

    Terapia magnezem powinna trwać kilka dobrych miesięcy i to nie w dawkach profilaktycznych a leczniczych, czyli ok 300 mg na dzień. Zwykłe badanie krwi nie wykryje niedoboru magnezu w organiźmie.

    Marta7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Terapia magnezem powinna trwać kilka dobrych miesięcy i to nie w dawkach profilaktycznych a leczniczych, czyli ok 300 mg na dzień. Zwykłe badanie krwi nie wykryje niedoboru magnezu w organiźmie.

    suplementacja samym magnezem nie jest wystarczająca przy niedoborach.
    braki energii, spadki nastroju, osłabienie, silne odczuwanie stresu to skutki jakożciowego n****żywienia organizmu, w takich wypadkach przydałaby sie terapia suplementacyjna w dawkowaniach leczniczych czyli SODA, a przynajmniej ODA, około 300 mg. magnezu to dawka nieco ponad dawkowanie RDA, czyli niewiele ponad 100% dziennego zapotrzebowania na magnez przy braku niedoborów, dawkowanie powinno być przynajmniej podwójne.

    ale przy tym wchodzi w grę także uzupełnianie tego co wyklucza magnez. tak więc znów w grę wchodzi pełna suplementacja a nie wybiórcza, bo przecież skoro nie pierzemy raz w proszku do prania a raz w płynie do płukania, tylko stosujemy oba żrodku jednoczeżnie bo do czego innego służą, tak samo suplementacji nie powinniżmy stosować wybiórczo.
    nikt też przecież nie je tylko jednej grupy warzyw, tylko po całożci 🙂

    nie traktujmy naszego organizmu jak żmietnika, bo potem tym nam włażnie odpłaca, kompletnym zlewatorem na nasze potrzeby energii czy dobrego nastroju… bo organizm jak człowiek, głodny to zły 🙂

    elzbieta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    widocznie brakuje Ci jakiż miktoelementów radzw wejdź na strone xxxxxxxxxxxxxxx tam można wypisać analize zdrowia i polecą preparaty mi poskutkowała 0- ale każdy organizm jest specyficzny i inny więc sama się zapytaj

    Zelka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 257
    • Zapaleniec

    [Zwykłe badanie krwi nie wykryje niedoboru magnezu w organiźmie.[/quote]

    nie chodziło mi że wykryje brak magnezu bo wiadomo że to nie możliwe ale o to że może ukazać inny czynnik takiego samopoczucia…lub też wykluczyc wiele chorób np.anemie…!

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    no to jest nas coraz więcej… ja też nie mogę rano wstać, przestawiam budzik co chwila o 10 minut do przodu i w końcu zamisat o 7 wstaje o 10, do tego zmęczona i bez energii….

    też nie wiem co z tym zrobić, łykam witaminy, uprawiam sporty, piję dużo wody… troche może niezdrowo się odżywiam, ale bez tragedii…

    nie wiem co robić.. ostatnio natknęłam sięna coż takiego

    [usunięto_link]

    ale nie maiałam okazji wypróbować jeszcze… ma koż w tej kwestii dożwiadczenia?

    krolewna
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 30
    • Bywalec

    to się chyba nazywa choroba cywilizacyjna..ciągły stres, zmęczenie. Ja też już oczka coraz bardziej mam workowate.. w sumie wspomagam się red bullami, tigerami i innymi substytutami ale ile można tego pic.? potrzebuję.. WAKACJI 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ciągłe zmęczenie,brak energii,ospałożć…jak to,,wyleczyć”?"

Przewiń na górę