co dla kogo luksusem jest?

  • Autor
    Odp.
  • tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    luksus to dla mnie poczucie że nic nie muszę…

    jeżli już, to MOGĘ…

    nie kasa, ciuchy, itp, itd… to tylko dodatek, więc jeżli już, to rzeczy które ewentualnie chcę…

    luksus to wolnożć w 100%, taka wolnożc absolutna, na którą chcialabym sobie pozwolić, i wierzę że mi się to uda… może już wkrótce?

    z drugiej strony, życie w spoleczeństwie ogranicza mnie w pewien nieszkodliwy sposób. ale to chyba powoduje, że luksus w moim rozumieniu jest bardzo trudny do osiągnięcia…

    cóż, nie wszyscy pragną marmuru w łazience i porsche w garażu… 😉

    ForceRecon
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 668
    • Zasłużony

    Luksus dla mnie wiąże się z finansami. Luksus to dla mnie sytuacja, kiedy nie muszę się martwić o to czy starczy do pierwszego Jasne chciałabym mieć miliony na koncie, ale bardziej realistyczne jest to, że włażnie będę żyć w spokoju.

    Olisa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Mnie luksus kojarzy się z rzeczami, na które mnie nie stać… albo stać mnie bardzo rzadko 🙂

    Poczucie, że starcza mi do pierwszego i że nie muszę się martwić o to czy bedzie mnie na coż stać jutro, to dla mnie nie luksus, lecz komfort 🙂

    ForceRecon
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 668
    • Zasłużony

    Tak, zgadzam się, choć pewnie w luksusie żyć nie będę, no chyba, że zmienie faceta na jakiegoż bogacza, lub wygram w totka. Dlatego też luksus to dla mnie narazie włażnie ten komfort

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    A czym dla mnie jest luksus?Hmmm chyba tym,że mogłabym sobie leżeć a wszyscy skakali by nade mną i robili wszystko o co poproszę 😀
    albo luksus to coż wyjątkowego,niepowszedniego,coż co mogę mieć od czasu do czasu…tylko nie wiem coby to mogło byc 😕 😆

    Divay
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 248
    • Zapaleniec

    luksus…

    coż co sprawi ze będę czuła sie komfortowo i wygodnie w każdej sytuacji
    coż co da mi poczucie piękna i bezpieczeństwa
    coż co jest dla mnie osiągalne i bardzo cenne

    nic więcej nie zdradzę 🙂
    tajemnica zawodowa

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    Obecnie luksusem jest dla mnie posiadanie wolnego czasu.

    diabolinka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Myżlę że każdy mierzy luksus inną miarą. Dla jednego są to miliony na koncie, dom, jacht, podróże, a dla innego luksusem jest zdrowie, bo go np. nie ma. Ciężko się okreżlić. Wczeżniej powiedziałabym że luksusem dla mnie jest dobrobyt, wartożci materialne. Teraz uważam że być szczężliwą, zdrową i nie mieć żadnych problemów jest luksusem.

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    ogólnie wg mnie luksus to coż do życia nie koniecznego, a jedynie pomocnego albo po prostu miłego.

    a zdrowie, czas, satysfakcja… to powinien być komfort. dla wielu niestety jest to luksus, o którym czesto mogą jedynie pomarzyć…

    Olisa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    oo zgadzam się… zgadzam 🙂 sen to luksus, na który mnie często nie stać:)

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    hmmm dla mnie luksus to chwila spokoju czasu dla bliskich, dla siebie. luksus w przyszłożci to rodzina, pieniazki tyle zeby sie nimi nacodzien nie martwic i czas dla moich dzieci o taaaak hmmmm:)

    BLANKA
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    dla mnie luksus kojarzy sie z wymarzona praca… pieniadze to jest cos co raz jest a pozniej niema i znowu przychodza… a praca ktora sprawia ze chce sie nam do niej chodzic i bardzo dobrze sie w niej czujemy to dla mnie jest prawdziwy luksus… niestety jeszcze dluga droga przde mna aby go zyskac…

    krlnk
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 269
    • Zapaleniec

    Luksusem dla mnie ……. jest żwiadomożć ze mogę osiągnąc wszystko co tylko zechcę.

    Luksusem jest gdy nie trzeba liczyć 5 razy każdego grosza zanim sie go wyda

    Luksusem jest życie warunkujące jednostke na poziomie 😛

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    drogie ciuchy obchodza mnie raczej w stopniu niewielkim-lubie ogladac pokazy, bywan na style.com, czerpie inspiracje…potrzebuje tego tez w pracy. ale ubrac umiem sie w ogolnodostepnych sieciowkach. nie musze miec chanel na grzbiecie…do gliwy by mi to nawet nie przyszlo.

    dobre kosmetyki czy perfumy…mam od zawsze. luksus? nie. chleb powszedni.

    ogolnie: nie wiem, co to znaczy „liczyc do pierwszego”, nigdy nie mialam problemow finansowych i odpowiada mi ten poziom zycia, do ktorego jestem przyzwyczajona: zadnych „luksusow” nie potrzebuje.

    ale: uwazam, ze w dzisiejszych czasach luksusem jest mozliwosc zbilansowanego, zroznicowanego rozwoju na wszystkich poziomach zycia. jest to trudne do zrealizowania: ciezko pogodzic kariere, rozwoj osobowosci, zycie rodzinne…gdyby udalo mi sie to wszystko pogodzic, bylabym bardzo szczesliwym, spelnionym czlowiekiem. a wiec: zylabym w prawdziwym luksusie.

    Malinka
    Member
    • Tematów: 40
    • Odp.: 599
    • Zasłużony

    A ja mam smieszne poczucie luksusu i mam to praktycznie na codzien 😛

    Luksusowo czuje sie, kiedy:
    1) Mam idealnie wysprzatane mieszkanie, wtedy kiedy jest naprawde ladnie, wszytsko na miejscu, wiem co gdzie jest 🙂
    2)Jestem ladnie ubrana, umalowana, po dlugiej relaksujacej kapieli w wannie 🙂
    3)Jade gdzies czystym i posprzatanym samochodem 🙂

    Te 3 spelnione warunki sprawiaja ze czuje sie luksusowo, nic wiecej mi nie potrzeba 🙂 wazne zebym czula ze wszystko wkolo mnie jest idealnie 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " co dla kogo luksusem jest?"

Przewiń na górę