• Autor
    Odp.
  • margola_k
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    I okazuje się, że luksus jest pojęciem względnym. Dla mnie jest czymż, czego nie mam, na co nie mogę sobie pozwolić w danym momencie i to może będzie dożć ogólnikowe, ale pewnie trafne okreżlenie.

    Olisa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    i to jak względne 🙂

    mcstg
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    dla mnie luksusem są kosmetyki, nie te zwyczajne z kiosku czy drogerii ale te profesjonalne z czystym jedwabiem tak jak np kosmetyki do włosów firmy Farouk, kiedy ich używam czuje sie niczym królowa albo gwiazda showbisnessu 🙂 każda kobieta kocha pielęgnacje samej siebie i to jest prawdziwym luksusem czuć sie niesamowicie wypielęgnowaną 🙂

    mcstg
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    polecam kalamis.pl

    margola_k
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    i to jak względne 🙂

    😀 Pewnie masz rację, więc ostatnio poczułam czytając książkę, ze podarowałam sobie odrobinę luksusu 😉 Zawsze dużo czytałam, a ostatnie kilka lat zaniedbałam się strasznie… Kiedy więc dopadłam, nie popużciłam, az przeczytałam 😆 A swoją drogą czytałyżcie „Koniec pieżni „Tschinaga?
    😆 to było pytanie retoryczne…
    Wracając do tematu, chyba jednak luksusem jest mieć czas dla siebie: na książkę, kino czy inną rozrywkę, choćby kosmetyczkę 😀

    Olisa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    ale tylko wtedy, gdy się go nie ma:D bo jak sie ma to wszystko od czasu do czasu, to przestaje być luksusowe i staje sie normalne

    samanta
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    Dla mnie tez najwiekszym luksusem wydaje sie ostatnio wolny czas – spokojna chwila, zeby wyjsc na spacer, zobaczyc jak sie wiosna zaczyna, jak przebisniegi wyrastaja. Ostatnio pory roku leca jedna za druga a ja wlasnie nie mam tego luksusu, zeby sie temu przygladac.

    Wiedziemka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    luksus – coż do czego nie mam dostepu czesto, co do życia niezbędne nie jest, ale potrafi zmienić postrzeganie przyjemnożci
    chwilowo to dla przeciętnego zjadacza chleba prozaizmy,a le ja bym sporo dała za ich posiadanie najlepiej natychmiast 😛

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    Poczucie, że starcza mi do pierwszego i że nie muszę się martwić o to czy bedzie mnie na coż stać jutro, to dla mnie nie luksus, lecz komfort 🙂

    Zgadzam się.

    Dla mnie luksus to pełno kasy, wielki dom, ogród, basen, super samochód, dwoje dzieci, wspaniały mąż i wypady na Karaiby, no i własna luksusowa firma…
    To byłoby życie w luksusie.

    Olisa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    dlatego rozbraja mnie, jak mi prezentują w telewizji jogurt albo papier toaletowy jako luksusowe:P

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Dla mnie luksus to poczucie dostatku zarówno w sferze materialnej jak i emocjonalnej.
    Dobry samochód i kochający mąż… troszkę głupie porównanie ale w obecnych czasach czężciej spotyka się to pierwsze…
    Dlatego ja tez uważam że w życiu trzeba mieć marzenia, dążyć do czegoż, ale trzeba też mieć swój system wartożci i wg. niego postępować.
    Aneczka a jak Ty sądzisz?

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    Luksus to wygoda, zarowno ciala jak i ducha.
    Dla mnie luksus to swiadomosc, ze stac mnie na to, co dla mnie ważne i odprężające. To styl życia, nie tyle wygodny, co wysoko prestiżowy, taka filmowa „kobieta z klasą”. Nie ma pieniędzy? To nie ma, luksus to stan- gdybym chciala, to bym mogla (ale czy na prawde chce? na prawde potrzebuje?)

    Z luksusem trzeba uważac, aby nie przemienil sie w snobizm..

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    a może luksus to są włażnie nasze marzenia?…
    ale tylko wtedy kiedy sa marzeniami… jak juz je zrealizujesz staja się powszednie…
    Jak realizujecie własne marzenia?
    Osobiżcie znam ludzi, którzy wolą by marzenia pozostały marzeniami…

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    a może luksus to są włażnie nasze marzenia?quote]

    Wg mnie luksus to luksus a marzenia to marzenia.

    [usunięto_link] wrote:

    Osobiżcie znam ludzi, którzy wolą by marzenia pozostały marzeniami…

    Nie chcą ich spełniać?
    Boją się czy te marzenia są aż tak wygórowane?

    Olisa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    no tak, w sumie to o kimż potrafimy powiedzieć, ze zyje w luksusie 😀 ale czy samemu o sobie mozna tak powiedzieć? Chyba raczej powiemy, ze to nam sie zdarza…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " co dla kogo luksusem jest?"

Przewiń na górę