Co zrobić by przestać Palić? (elek. Papieos pomoże)

  • Autor
    Odp.
  • awanan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Witam,
    Mam mały problem mianowicie chciałabym rzucić palenie a przynajmniej znaleźć jakąż inną alternatywę. Nie mam na tyle silnej woli by je po prostu rzucić, a wiem że muszę znaleźć jakiż sposób jak najszybciej bo ani mój chłopak nie możne wytrzymać kiedy pale i nawet w pracy nie ma możliwożci palenia… Wszystkim przeszkadza dym… Co sądzicie o elektronicznym papierosie?

    yellow_submarine
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Powiem szczerze, że mi e-papieros bardzo dobrze zastępuje zwykłe. Czy pomaga przy rzucaniu? Zależy od tego jakie masz podejżcie, jeżeli masz długotrwały plan to na pewno pomogą tylko stopniowo trzeba kupować wkłady z mniejszą zawartożcią nikotyny. Jak nie chcesz rezygnować z tej przyjemnożci to możesz kupować wkłady smakowe, bez nikotyny które są o wiele mniej szkodliwe i raczej nie mają włażciwożci uzależniających (zostaje tylko uzależnienie psychiczne od czynnożci palenia). Bardzo polecam ten sposób na rzucenie lub ograniczenie.

    Maja1175
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 77
    • Stały bywalec

    Przestać palić a nie szukać alternatywy i wytłumaczenia!

    awanan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Chyba się zdecyduje na takie rozwiązanie, wiem że będzie mi ciężko ale jakoż dam radę ważne że ten papieros nie będzie wydzielał już tak intensywnego zapachu jak zwykły, maja jakoż tak łatwo ci powiedzieć:) Macie jakież dożwiadczenie z elektronicznymi papierosami czy możecie mi coż polecić?

    yellow_submarine
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Przestać palić a nie szukać alternatywy i wytłumaczenia!

    To jest moim zdaniem najprostsza odpowiedź i nie do końca uzasadniona. Trzeba pamiętać o tym, że zdecydowana większożć ludzi pali bo po prostu to lubi a rzucenie z dnia na dzień jest trudne (tym trudniejsze im dłużej się pali) a nie ma nic gorszego niż rzucenie palenia na kilka(nażcie) miesięcy i powrót. Sama już to przerabiałam – miałam mocne postanowienie, że rzucam, mijał jakiż czas i zapalałam jednego myżląc, że mogę sobie pozwolić bo przecież już nie jestem uzależniona i kończyło się na tym, że wracałam do regularnego palenia. Bardzo bardzo ciężko jest przestać palić ot, tak. A można przecież zrobić to rozsądnie, stopniowo i elektroniczny papieros jest żwietnym wynalazkiem który w tym pomaga. No i ma zalety takie jak oszczędnożć pieniędzy (bardzo duża!) no i brak smrodu, nie truje się ludzi w bezpożrednim otoczeniu, można palić w domu, miejscach publicznych itd.

    gibka80
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Według mnie to nie działa mój znajomy próbował te e papierosy i co wydał tylko kasę a pali dalej…

    yellow_submarine
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Według mnie to nie działa mój znajomy próbował te e papierosy i co wydał tylko kasę a pali dalej…

    A jakiego papierosa kupił ten znajomy i jak długo palił? To są ważne pytania bo jak się kupi jakąż taniochę z allegro za 30zł i zaciągnie kilka razy to raczej się nie spodoba. Do tych papierosów trzeba się przyzwyczaić a jak już to nastąpi to człowiekowi się nie chce nawet patrzeć na zwykłe „analogi”.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Ludzie dali sobie wmówić ,że elektryczne są ok. musi idiotycznie wyglądać. Najlepiej rzucić i się nie zabierać za nic. Trzeba prócz nałogu zacząć myżleć, zdrowie, kasa, wygląd, smród chyba na wszystko negatywnie to wpływa, jeszcze prostacko wygląda osoba gdzież idąca chuchająca na wszystkich wokół.

    awanan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Ja nie będę potrafiła tak po prostu rzucić teraz jeszcze ta ustawa… Już w ogóle nie będę mogła sobie spokojnie zapalić, trzeba się jednak zdecydować na jakież wyjżcie i myżlę że elek.
    Papieros pomoże, przynajmniej na początek… Czy możne ktoż mi polecić jakiegoż papierosa? I zależy mi żeby to była osoba zaznajomiona z tematem…

    yellow_submarine
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    @Kowal wrote:

    Ludzie dali sobie wmówić ,że elektryczne są ok. musi idiotycznie wyglądać. Najlepiej rzucić i się nie zabierać za nic. Trzeba prócz nałogu zacząć myżleć, zdrowie, kasa, wygląd, smród chyba na wszystko negatywnie to wpływa, jeszcze prostacko wygląda osoba gdzież idąca chuchająca na wszystkich wokół.

    Ojej, ta wypowiedź jest pod tyloma względami nierealistyczna, że nie wiem nawet od czego zacząć.

    Może tak – pewnie pijesz alkohol, prawda? To dlaczego go nie odstawisz? Przecież też szkodzi zdrowiu, wpływa bardzo źle na wygląd i jest drogi. A o smrodzie wódy to nawet nie będę pisała. Prostacko też wygląda pijana osoba która nie umie poprawnie złożyć jednego zdania.
    Pod tym względem palenie a picie to dwa różne żwiaty.

    Poza tym – nie wiem czy wiesz ale osoba która pali e-papierosy nie żmierdzi bo wdycha dymu tylko parę wodną z roztworem nikotyny. A to co wydycha nie zawiera substancji smolistych i jest bezwonne więc zanim zaczniesz moralizować to może dowiedz się co tak zaciekle krytykujesz, dobrze?

    awanan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Uważam, że powiedzieć komuż „przestań palić” przychodzi dożć łatwo, a zazwyczaj mówią, to osoby który nigdy nie paliły nałogowo… Jeżli ktoż pali kilka lat i od tych kilku lat zawsze idąc do autobusu, będąc w pubie, wychodząc na przerwę w pracy palił to ciężko mu nagle z tego zrezygnować, a szczególnym problemem jest zajęcie rąk czymż… i to jest mój główny problem, chciałabym czymż zająć ręce, i wydaje mi się, że elektroniczny papieros włażnie w tym by mi pomógł

    bubblegum
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 80
    • Stały bywalec

    Ja nie jestem zwolenniczką elektronicznych papierosów. Kiedyż miałam okazję spróbować tego i zapalić ale nie przekonuje mnie to. Dalej tkwię w prawdziwym nałogu z nadzieją, że zakaz palenia w knajpach mnie uratuje 😀

    awanan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    He He nadzieja… Czasem trzeba sobie czymż pomóc może jakież wkłady miałaż złe czy coż.
    Ja już się zdecydowałam zamawiam tego elektronicznego papierosa i będzie co będzie sprawdzę przekonam się sama być może pomoże…

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Ojej, ta wypowiedź jest pod tyloma względami nierealistyczna, że nie wiem nawet od czego zacząć.

    Co jest w tej wypowiedzi nierealistyczne?

    [usunięto_link] wrote:

    Może tak – pewnie pijesz alkohol, prawda? To dlaczego go nie odstawisz? Przecież też szkodzi zdrowiu, wpływa bardzo źle na wygląd i jest drogi. A o smrodzie wódy to nawet nie będę pisała. Prostacko też wygląda pijana osoba która nie umie poprawnie złożyć jednego zdania.
    Pod tym względem palenie a picie to dwa różne żwiaty.

    Hehe nie ma jak ludzie ,którzy coż zakładają z góry o kimż i od razu tworzą odpowiedzi na ich temat 😆
    Nie ,nie piję alkoholu. Poza tym alkohol w niewielkich ilożciach jest zdrowy ,papierosy nie.

    [usunięto_link] wrote:

    Poza tym – nie wiem czy wiesz ale osoba która pali e-papierosy nie żmierdzi bo wdycha dymu tylko parę wodną z roztworem nikotyny. A to co wydycha nie zawiera substancji smolistych i jest bezwonne więc zanim zaczniesz moralizować to może dowiedz się co tak zaciekle krytykujesz, dobrze?

    Co mam się dowiadywać? Pisałem o papierosach normalnych. A same e-papierosy powodują dalsze wciąganie nikotyny , tak jak gumy z nikotyną czy inne wymysły. Lepiej rzucić to całkiem i nie uzależniać się kolejnym wymysłem, jeszcze drogim.

    awanan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    z tymże elek papierosy zajmują ręce palaczom… a oni mają często z tym problem, są przyzwyczajeniu do trzymania fajki w ręku i w buzi, a taki e-dymek staje się łatwym substytutem

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co zrobić by przestać Palić? (elek. Papieos pomoże)"

Przewiń na górę