dlaczego czytacie romanse?

  • Autor
    Odp.
  • felixlis
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Przyznajcie się, czytacie tego rodzaju książki, prawda?

    Ja ostatnio zostałam wyżmiana przez kolegę jak mu powiedziałam, że tytuł książki jaką obecnie czytam to Gonić króliczka. Zapytał: romans? Nie masz już co robić i co czytać?
    Faceci to tego nie rozumieją¦

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    ja też nie rozumiem…

    Julia23
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    No faceci tego nie rozumieją, ale kobiety czytając takie romansidła to odrywają sie od rzeczywistożci. Minus tego wg mnie jest to, ze wówczas wyobrażamy sobie taką prawdziwą miłożć i mamy wówczas wobec partnera czy potencjalnych partnerów wysokie wymagania. Ale to zalezy od tego jak bardzo przyjmujemy do siebie, czy to co w książce może być tez w rzeczywistożci. Jeżeli umiemy odróżnić te dwie strefy to jest dobrze.

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Hm. Każdy czyta to co lubi. Ty lubisz romanse. Kolega fantasy. Nie rozumiecie tego nawzajem ale każdy ma prawo do czytanie tego co chce.
    Tak czy nie?:)

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    pewnie!
    ja czytalam kiedys duzo romansow jak bylam chora. sa latwe, lekkie i przyjemne, nie ma w tym nic dyskryminujacego, ze sie je czyta. oczywiscie pod warunkiem, ze nie jest to jedyna literatura, ktora sie zywimy..

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Ja czytam,nie kryję się z tym.Czytam harlequiny,powieżci ale to nie jedyne książki po jakie sięgam.
    Dlaczego je czytam?Bo są takie odprężające…proste i pokazują wyidealizowany żwiat miłożci 🙂 Bohaterki są piękne i niezależne,bohaterowie przystojni i bogaci…spotykają się przypadkiem i od razu zakochują się w sobie 🙂 Myżlę,że książki takie jak harlequiny są pisane po to,aby nieco człowieka oderwać od szarej rzeczywistożci.Mnie zawsze trochę bawią te opowieżci,ale czytam je,bo lubię i już 🙂

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Ja czytam,nie kryję się z tym.Czytam harlequiny,powieżci ale to nie jedyne książki po jakie sięgam.
    Dlaczego je czytam?Bo są takie odprężające…proste i pokazują wyidealizowany żwiat miłożci 🙂 Bohaterki są piękne i niezależne,bohaterowie przystojni i bogaci…spotykają się przypadkiem i od razu zakochują się w sobie 🙂 Myżlę,że książki takie jak harlequiny są pisane po to,aby nieco człowieka oderwać od szarej rzeczywistożci.Mnie zawsze trochę bawią te opowieżci,ale czytam je,bo lubię i już 🙂

    jak juz kiedyż pisałam czytam przerózne książki, a romanse wtedy jak potrzebuję prostej rozrywki i jak najbardziej się do tego nadają, bo żwiat tam jest bardzo przyjemny.

    dobromir
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Zgadzam się każdy czyta to co lubi, tylko to nie jest zbyt ceniony gatunek.

    felixlis
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    @Onione wrote:

    Bzdury.
    Wolę o robalach poczytać.

    hehhehee, a co ciekawszego w robalach???

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Bzdury nie bzdury. Jednemu podoba się złoto a innemu błoto 🙂

    Olgus
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 1262
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    No faceci tego nie rozumieją, ale kobiety czytając takie romansidła to odrywają sie od rzeczywistożci. Minus tego wg mnie jest to, ze wówczas wyobrażamy sobie taką prawdziwą miłożć i mamy wówczas wobec partnera czy potencjalnych partnerów wysokie wymagania. Ale to zalezy od tego jak bardzo przyjmujemy do siebie, czy to co w książce może być tez w rzeczywistożci. Jeżeli umiemy odróżnić te dwie strefy to jest dobrze.

    Pierwsza rzecz, jaka rzuciła mi się w oczy: dlaczego wypowiadasz się w imieniu wszystkich kobiet?

    Ja mówię i piszę o sobie, nie mówię „my kobiety…”, ale to dlatego, że jestem indywidualistką.
    A z niektórymi kobietami nie chciałabym miec nic wspólnego, więc trudno mi zidentyfikowac się z grupą ludzi o nazwie „kobiety”. 😉

    Więc poprawię informacje, które także i o mnie napisałaż:
    Nie odrywam się od rzeczywistożci czytając romansidła, nie czytam ich w ogóle.
    Dalsza czężć w zasadzie mnie nie dotyczy, bo nie wyobrażam sobie „takiej prawdziwej miłożci”, czytając romansidła, siłą rzeczy.

    W wierszach też znajduję opowieżci o wielkiej miłożci, czy to znaczy, że zmienia to moje wyobrażenie o żwiecie uczuć? Nie, zdaję sobie sprawę z rzeczywistożci, obserwuję żwiat własnymi oczami.

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    Są romanse i romanse. 🙂 Zależy od stylu w jakim są napisane. 🙂

    Julia23
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    @Olguż wrote:

    Pierwsza rzecz, jaka rzuciła mi się w oczy: dlaczego wypowiadasz się w imieniu wszystkich kobiet?

    Ja mówię i piszę o sobie, nie mówię „my kobiety…”, ale to dlatego, że jestem indywidualistką.
    A z niektórymi kobietami nie chciałabym miec nic wspólnego, więc trudno mi zidentyfikowac się z grupą ludzi o nazwie „kobiety”. 😉

    Więc poprawię informacje, które także i o mnie napisałaż:
    Nie odrywam się od rzeczywistożci czytając romansidła, nie czytam ich w ogóle.
    Dalsza czężć w zasadzie mnie nie dotyczy, bo nie wyobrażam sobie „takiej prawdziwej miłożci”, czytając romansidła, siłą rzeczy.

    W wierszach też znajduję opowieżci o wielkiej miłożci, czy to znaczy, że zmienia to moje wyobrażenie o żwiecie uczuć? Nie, zdaję sobie sprawę z rzeczywistożci, obserwuję żwiat własnymi oczami.

    Jeżeli nie czytasz romansideł to po co wchodzisz na temat : dlaczego czytacie romanse? HAHHAHHEEEEEEEEEE 😆

    Według mnie analizujesz każdą wypowiedź i czepiasz się drobnostek. Ja mam inny cel bycia na tym forum, na szczężcie 😀

    ForceRecon
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 668
    • Zasłużony

    Julia23 ja też nie czytam romansów, a weszłam i piszę „Nie czytam romansideł, nie kręca mnie tkliwe opowiastki o wielkiej miłożci”

    A druga sprawa, jeżeli temat brzmi „dlaczego czytacie…” to chyba nie trzeba zakładać tematu „dlaczego nie czytacie…”. Jeżeli osoba nie czyta romansideł i nie wyżmiewa osób czytających takie ksiązki to chyba wszystko jest w porządku… prawda?

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Jeżeli nie czytasz romansideł to po co wchodzisz na temat : dlaczego czytacie romanse? HAHHAHHEEEEEEEEEE 😆

    Według mnie analizujesz każdą wypowiedź i czepiasz się drobnostek. Ja mam inny cel bycia na tym forum, na szczężcie 😀

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " dlaczego czytacie romanse?"

Przewiń na górę