dlaczego nie chcecie sie zenic????

  • Autor
    Odp.
  • Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    OK… wiem jestem ostatnio monotematyczna ale zeby bardziej zrozumiec ten dla mnei ostanio nurtujacy temat piszcie dlaczego do CHOLERY nie chcecie sie zenic??? Powiedzy ze to temat pt „100 powodów aby mezczyzna został kawalerem” – moze wiecej zrozumie heheheh:):)

    MEISJE
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    po co sie zenic? zeby sie potem rozwiesc?
    bez slubu zawsze jest latwiej odejsc 🙄

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    i co to jest jedyny powód? brak odpowiedzialnożci??

    MEISJE
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    dlaczego brak odpowiedzialnosci 😈
    Mam doswiadczenie zyciowe-dlatego po raz drugi bledu nie popelnie
    To jest moje zdanie-i nie uwazam ze jest to oznaka braku odpowiedzialnosci
    Zycie to nie jest bajka-czesto sa przeszkody nie do przejscia
    Ludzie sie zmieniaja po latach-sytuacje sie zmieniaja
    Mozna tez tkwic w zwiazku i byc nieszczesliwym 😡 kazdego wybor
    ja wybralam-dac sobie jeszcze jedna szanse-i nie zaluje 😆

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    Szanuje twoje zdanie ale z tego co zauważyłam jestes kobieta (piszesz „wybrałam”) a ja pytałam mezczyzn, ciekawi mnie dlaczego tak odwlekaja te decyzje, czego sie boja?? A to ze zycie płata figle i jest pełne niespodzianek to kazdy o tym wie ale gdybym chciala zyc tak zachowawczo – czyli nie wezme slubu bo pewnie sie rozwiode – to nic by nie miało sensu.

    MEISJE
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    tak jestem kobieta hihi-czyli nie potrzebnie zabralam glos 🙄
    ja nie mowie ze zakladam z gory ze cos sie nie powiedzie ale….zycie jest zyciem a ja wole zyc juz bez papierka

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    ale zanim nie miałas papierka to tez go chciałas miec, prawda?? widzisz trzeba sie przekonac na własnej skórze, jednym sie udaje innym nie. to naprawde jest tylko dla ciebie papierek? nie jest tak ze małzenstwo laczy ludzi, ze ma sie od tego momentu niemal wspolne wszystko, nie daje poczucia bezpieczenstwa?? czy to tylko stereotypy???

    Super Slim
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Każdy ma swoje powody, tak sądzę. Ja już dawno zaobrączkowany ale też przez jakis czas odwlekałem. Powód był prosty. Brak pewnożci czy to rzeczywiżcie ta kobieta i czy ja jestem gotowy by założyć rodzinę. Niby wszystko było dobrze ale potrzebowałem pewnosci. Facet podejmuje decyzje nie sercem czy chwilowym impulsem ale musi zdecydować stanowczo tak lub nie. Czasem to trochę trwa.
    Strach przed odpowiedzialnożcią – zdecydowanie nie. To nie strach, to raczej rozważenie czy na tym etapie życia uciągnę żonę i pewnie wkrótce dziecko czy jeszcze jestem za słaby finansowo albo wewnętrznie. Krótko mówiąc czy dorosłem do tego czy nie. Mężczyzna ma chyba całe życie osobowożć dziecka i teraz powstaje pytanie czy jestem dzieckiem z osobowożcią mężczyzny czy mężczyzną z osobowożcią dziecka. Jak nabiorę pewnożci że tym drugim to czas się żenić.

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    dzieki za posta – zupełnie inny punkt widzenia…meski..:) Nie wiedziałam ze mozna myslec o tych kwestiach w ten sposob…no coz chyba nie pozostało nic innego jak czekac az moj mezczyzna stanie sie mezczyzna, wiesz obawiam sie tylko jednego ze nigdy to nie nastapi, ze tak jest po prostu wygodniej

    MEISJE
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    tak wczesniej chcialam paierek-ale czlowiek uzy sie na wlzsnych bledach 😀
    Ludzi zbliza milosc-zycie razem-nie koniecznie papierek
    Ale to moje zdanie na ten temat…………

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat
    MEISJE wrote:
    Ludzi zbliza milosc-zycie razem-nie koniecznie papierek

    zgadzam sie z Toba ale wiesz to jest Twoje dożwiadczenie – znam wiele par, które twierdza ze jednak papierek tez bardzo wiąze. Tak czy inaczej najwazniejsze zeby byc szczesliwym, mam nadzieje ze jestes:)

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    są ludzie, dla ktorych ten papierek jest jak wyznanie. nic nie zmieni, ale uszczężliwi tak samo jak przykładowe „kocham cię”. pewnie może to być jeden z argumentów za tak. równie dobrze może być to argument na nie. bo skoro nic nie zmieni, to po co? chyba dla każdego to troche inna sprawa i każdy tak na prawdę przeżywa to gdzież w żrodku, a wyjażnić trudno…

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    Dla mnie żlub to najwartożciowsze potwierdzenie miłożci, a nie tylko papierek, bo to przysięga przed Bogiem, dla mnie ma ogromne znaczenie.

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    dobrze ze sa jeszcze takie głosy, dzieki Zielonooka fajnie słyszec ze ktos wierzy jeszcze w „papierek”

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Ja też wierzę w ten „papierek”. Nie poznałam jeszcze tego jedynego, ale gdy to sie stanie to na pewno chciałabym powiedziec i usłyszec od niego sakramentalne „tak”. Bo taka przysięga według mnie to największy dowód miłożci. I nie chodzi mi tu o taki żlub, który bierze się bo się wpadło, bo nie o to chodzi.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " dlaczego nie chcecie sie zenic????"

Przewiń na górę