• Autor
    Odp.
  • OpenDoc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 255
    • Zapaleniec

    Małżeństwo nic nie zmienia – jedynie prawa i obowiązki nakłada na współmałżonków (zgodnie z krio). Więc po co się żenić ? Żeby mieć papierek ? Jak coż się nie uda to zaraz pozew rozwodowy, podział majątku, etc. W przypadku życia na tzw. „kocią łapę” – rozstanie i zyje się dalej.

    Po co sobie utrudniać życie ? 😉

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Zależy, jak kto na to patrzy. Jeżli nie chcesz się żenić tylko dlatego by mieć prostszą drogą do rozstania to rzeczywiżcie pogratulować. Nie wiem po co w ogóle być z kimż jeżli się zakłada, że i tak prędzej czy później do tego rozstania dojdzie…

    OpenDoc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 255
    • Zapaleniec

    Podałem jeden z przykładów, a raczej różnicy pomiędzy życiem w konkubinacie a w małżeństwie.

    Wg mnie małżeństwo nic nie wnosi – moja opinia, do której mam prawo 😉

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Oczywiżcie, masz do niej prawo i nie twierdzę, że nie:) Dlatego napisałam, że to zalezy od tego jak kto do małżeństwa podchodzi. Dla jednych jest to tradycja, dla innych sakrament niezbędny to wypełnienia związku dwojga kochających się i wierzących ludzi, a dla niektórych po prostu zbędny papierek.

    Anonymous
    Inactive
    • Tematów: 26
    • Odp.: 2007
    • Ekspert

    Dla mnie to szczególny dowód miłożci wobec drugiej osoby 😀

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    ja tam chcę się ożenić – tyle, ze w odpowiednim momencie, hahaha 😆
    nie na chybcika i nie nazbyt leniuchowato – po prostu wtedy, gdy dojrzejemy do tej decyzji…

    trzeba dalej jeszcze nad tym dyskutować? ja uważam, że bynajmniej nie… 😉

    samk
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 152
    • Zapaleniec

    😕
    Drogi kolego, jeżli się nie ustatkujesz, przy każdym pożcie będzie się pojawiała taka informacja
    I.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " dlaczego nie chcecie sie zenic????"

Przewiń na górę