Dlaczego NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ??? :(

  • Autor
    Odp.
  • PiErCiNg
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 43
    • Stały bywalec

    Mam 18 lat, 1,70 wzrostu i ważę ok 58kg… 🙁
    Moim marzeniem byłoby 48-49kg 😀 8) 8) B)
    Staram się nie jesć słodyczy, codziennie jeżdżę na rowerze stacjonarnym ok godziny [spalam jakież 700kcal] >> umiężniły mi się tylko łydki… :/ 🙁
    i to nadal nic nie pomaga… schudłam może jakież 2 kg… 🙁
    Poza tym gram w siatkę, badmingtona…
    Próbuję „kończyć jedzenie” o 18, ale to ciężko mi wychodzi, hehe 😀
    Nie wiem, dlaczego nie mogę schudnąć…
    Staram się też nie przekraczać 800kcal dziennie [wszystko co jem, przeliczam na kalorie, zapisuję w zeszycie – te, które zjadłam, i te, które spaliłam-]
    czy to moze być wina problemów z przemianą materii?
    do tego ten głupi efekt jo-jo… kiedyż schudłam ok 4kg, a wróciło mi po bardzo niedługim czasie z 8… :/
    Pppproszę o jakąż pomoc… 🙁
    A! Mam jeszcze takie pytanie –> czy podczas diety nie można jeżć lodów? Bo np. czekolady, cukierków nie jem, ale lody bardzo lubię … 🙁
    i jeszcze jedno -> czy łącznie produktów ma jakież sitotne ZNACZENIE?
    Moja mama mówi, że np. nie powinno się jeżć ziemniaków z mięsem, kalafiorem czy brokułami, albo kaszy z chlebem… bo zachodza jakież 'reakcje’ i to trudno zrzucić, a np zupełnie inaczej byłoby, gdybym zjadła te ziemniaki, a dopiero po godzinie kalafior -> wtedy nic bym nie przytyła… Prawda to to?
    Prosze o odpowiedzi na wszytskie pytania 🙂
    POZDRAWIAM SERDECZNIE :* :):):):):):):):):):):):):)

    mythbuster
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 227
    • Zapaleniec

    ziemniaki….. 😆 jeden z produktów o najwyższym indeksie glikemicznym…

    Daj ziemniaki i kalafior żwiniom i usmaż sobie jajecznicę na mażle lepiej.

    Co do łączenia grup: chyba białka trawią się w żrodowisku kwasowym, węglowodany w zasadowym, ale ziemniaki mozna łączyć z kalafiorem tylko po co toto wogóle jeżć

    aJolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Nie wiem co robisz zle ,bo na oko wszystko ok.
    Ja wystarczyło że wprowadziłam diete 1000 kcal….i zaraz zleciałam z
    wagi….w ciągu 21 dni 4,5kg….teraz juz na diecie jestem półtora miesiaca i schudłam 6 kg.
    Jem ryżbrązowy na obiad ,kasze,kuskus,z mięs tylko pierż z kurczaka,płatki owsiane,musli,fitnes…….wystko oczywiscie wiemierzone,wyważone…..slodyczy zero od 21 maja….i godzina
    dziennie ćwiczeń w tym pół godz na mini stepterze:))
    Wytrwaj jeszcze a napewno waga drgnie:))) 🙄 🙄

    PiErCiNg
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 43
    • Stały bywalec

    Hmmm…. 1000kcal? Wow :O
    Ja się staram jeżć tak ok 800 + spalam na rowerze stacjonarnym ok 400 [czasem 700-800kcal] i nic… :O niemam pojęcia, czemu… 🙁

    ps. a kalafior to ja po prostu lubię 😛 hehe 🙂 😈

    hm… mam nadzieję, ze waga 'drgnie’… ale coż nie chce narazie… :(:(:(

    Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    No rozni ludzie sa ja np. bardzo szybko chudne, ale i szybko tyje w zwiazku z czym moja waga jest stale pomiedzy 53 a 56 i tak juz ladnych pare lat niezaleznie od djet i wysilkow taka waga ejst mi widac pisana i koniec.

    dan024
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 255
    • Pasjonat

    a czy jadasz ciemny chleb?jastaram sie jesc pelnoziarnisty i pomaga:)staram sie wiecej owocow i warzyw jesc i duzo wody i herbatek typu mietowka:)cwicze tez tak zpol godz dziennie,jest lepiej.a co do lodow to ztgeo co wiem nie wolno ich jesc bo to tuczace przeciez.posilki musza byc o stalych porach zoladek musi sie przyzwyczaic dzieki temu bedzie lepsza przemiana materia.z tego co wiem jesli na obiad jest ziemniaki i mieso to mieso nalezy zjesc ostatnie.a kalafior to nie mam pojecia.pozdrawiam

    PiErCiNg
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 43
    • Stały bywalec

    No jem pełnoziarnisty, ale staram się tak jedną kromkę dziennie,
    Kurde… moja waga wacha się od początku diety 57-58kg… masakra :(:(:(

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Mozesz zjesc ziemniaki z kalafiorem, brokulami, marchewka itd, albo mieso z kalafiorem …itd, ale nie ziemniaki z miesem!
    I jeszcze jedno: LODY to tabu dla ciebie. Gorsze od slodyczy. Jezeli sie odchudzasz, to nie wolno ci jesc lodow, ewentualnie „kolorowa wode zamrozona”-sa takie lody dla dzieci, ale raz w miesiacu. Pij 3 litry wody dziennie i zrezygnuj calkowicie z cukru i slodyczy. Ogranicz tez tluszcze. To wszystko. Sport przeciez uprawiasz…

    PiErCiNg
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 43
    • Stały bywalec

    OMG… no to już leżę… Moje ukochane lody…
    a chociaż jednego dziennie? [np rożek to 150kcal]…
    o Jezu, jeszzce 3l wody… piję litr-góra półtora i .. Blee… niecierpię wody :):P 🙄 😆

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Dwa litry wody wystarcza spokojnie, dodaj troche soku z cytryny jak nie lubisz wody, ale z lodow bym zrezygnowala na twoim miejscu.

    mythbuster
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 227
    • Zapaleniec

    Lody gorsze od słodyczy? A niby czemu? Jakis magiczny pierwiastek zawierają? Tabelka wartożci odzywczych wszystko Ci powie. Na lody organizm przynajmniej musi wydadkować dodatkową energię na zachowanie wewnętrznej ciepłoty ciała.

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Nie od wszystkich slodyczy sa gorsze. Na przyklad gorzka czekolada (minimum 70 % kakao) jest zalecana, ale…jeden maly kawalek, a nie pol tabliczki…… 😀
    Lody zawieraja duzo cukru i tluszczu dlatego dla odchudzajacych sie zaleca sie tylko wode mrozona…..

    PiErCiNg
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 43
    • Stały bywalec

    JEŹDZIŁAM CODZIENNIE na rowerze około 1-2h paląc ok 1000kcal
    i mam brzydko umiężnione łydki, takie mniej „’kobiece”’ 😕
    Czy one mają szansę chociaż trochę powrócić do pierwotnego stanu, jeżeli przestanę w ogóle jeździć?

    olka150
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    a czy jak jezdzilas to np spadal ci tluszczyk z brzucha??ja dopiero zaczynam jezdzic chcialabym sobie troszeczke lydki umiesnic ale tak telikatnie zeby byly podkreslone no i zeby mi z brzucha spadlo troszeczke:).

    PiErCiNg
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 43
    • Stały bywalec

    rower tak na brzuch w moim przypadku nie podziałał [może tak trochę :D], ale na uda za to bardzo 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dlaczego NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ??? :("

Przewiń na górę