• Autor
    Odp.
  • humanista
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Mam 18 lat, 1,70 wzrostu i ważę ok 58kg… 🙁
    Moim marzeniem byłoby 48-49kg 😀 8) 8) B)
    Staram się nie jesć słodyczy, codziennie jeżdżę na rowerze stacjonarnym ok godziny [spalam jakież 700kcal] >> umiężniły mi się tylko łydki… :/ 🙁
    i to nadal nic nie pomaga… schudłam może jakież 2 kg… 🙁
    Poza tym gram w siatkę, badmingtona…
    Próbuję „kończyć jedzenie” o 18, ale to ciężko mi wychodzi, hehe 😀
    Nie wiem, dlaczego nie mogę schudnąć…
    Staram się też nie przekraczać 800kcal dziennie [wszystko co jem, przeliczam na kalorie, zapisuję w zeszycie – te, które zjadłam, i te, które spaliłam-]
    czy to moze być wina problemów z przemianą materii?
    do tego ten głupi efekt jo-jo… kiedyż schudłam ok 4kg, a wróciło mi po bardzo niedługim czasie z 8… :/
    Pppproszę o jakąż pomoc… 🙁
    A! Mam jeszcze takie pytanie –> czy podczas diety nie można jeżć lodów? Bo np. czekolady, cukierków nie jem, ale lody bardzo lubię … 🙁
    i jeszcze jedno -> czy łącznie produktów ma jakież sitotne ZNACZENIE?
    Moja mama mówi, że np. nie powinno się jeżć ziemniaków z mięsem, kalafiorem czy brokułami, albo kaszy z chlebem… bo zachodza jakież 'reakcje’ i to trudno zrzucić, a np zupełnie inaczej byłoby, gdybym zjadła te ziemniaki, a dopiero po godzinie kalafior -> wtedy nic bym nie przytyła… Prawda to to?
    Prosze o odpowiedzi na wszytskie pytania 🙂
    POZDRAWIAM SERDECZNIE :* :):):):):):):):):):):):):)

    Wagę masz dobrą przy tym wzrożcie. Nie ma potrzeby spadać z wagi bo to by była choroba.

    kimmuriel
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 173
    • Zapaleniec

    Według mnie Piercing przegina w drugą stronę.
    Ja mam 173cm i 111kg. Udało mi się schudnąć ok 5kg w onad miesiąc. I uważam, że musze schudnąć jeszcze. Gdzież czytałem humanista, że udało ci się zrzucić 20kg. Masz na to receptę?

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    Wagę masz dobrą przy tym wzrożcie. Nie ma potrzeby spadać z wagi bo to by była choroba.

    Kobiety dzis sa wymagające chca byc szczuplutkie. Piercing moze ewentualnie schudnac jeszcze max 3 kg zeby jeszcze miescic sie w granicach normy i nie wpasc w niedozywienie.

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    ale ja uwielbiam sery zolte, a juz najbardziej przekasic sobie tak przed snem ze 2 czy 3 plasterki… tzn. ze powinnam w ogole to porzucic:(

    nie musisz porzucac ale ograniczyc stosowanie tak jak napisalem ze 3 razy w tygodniu moze 4 jak bardzo lubisz ale sery sa bardzo kaloryczne wiec trzeba je ograniczyc bo inaczej nie schudniesz.

    Dlaczego ograniczac zolte sery??? Ja je uwielbiam, a skoro nie wolno mi jesc tlustych produktow, to kupuje zolte sery (wszystkie mozliwe gatunki), ktory zawieraja TYLKO 14% tluszczu, a nie 46% i jem spokojnie. Wedliny tez kupuje tylko te, ktore sa odtluszczone i zawieraja 4% lub 6 % tluszczu.

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    14% tluszczu jak na ser to mało ale jak na produkt spozywczy to duzo a idzie za tym zwiekszona kalorycznosc, lepiej jesc ser odtluszczony to widadomo ale fakt ze ser zawiera 14 a nie 46 % tł nie oznacza ze mozna sie nim objadać do woli. Jesli zamiast plastra sera wezmiesz co innego np szynke drobiowa, ser twarogowy itp tym samym spadnie kalorycznosc potrawy a wartosc odzywcza jest bardzo podobna.

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Alez to jest wyjscie tylko dla tych, ktorzy KOCHAJA ser zolty. Ja sie nim nie objadam, ale nie musze go odstawic calkowicie, a o to wlasnie chodzi. Osoby, ktore nie lubia zoltego sera, zrezygnuja z niego calkowicie i to bez zadnego problemu, a inne kupuja sobe odtluszczone-14% sery i moga je jesc. 😀 😀 😀

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    jesli mimo to chudniesz to ok ale jesli nie masz efektow pozostaje zastanowienie sie nad zastapieniem serow czyms innym

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Ja nie robie tego po to aby schudnac, bo jestem bardzo szczupla, tylko dlatego, ze nie wolno mi jesc tlustych rzeczy i slodyczy, a chudne niestety…..mimo jedzenia tego sera 14 %! 😀

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    a czemu nie wolno Ci jest tlustych rzeczy?

    Trofik
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    1 kg tkanki tłuszczowej to 7000 kcal. Jeżli chcesz schudnąć 1 kg w tydzień musisz w tydzień zjeżć 7000 kcal mniej niz wynosi twoje zapotrzebowanie. Poszukaj w internecie ile wynosi twoje zapotrzebowanie na kalorie i odejmij od tego 1000. Co do ćwiczeń to dobrze robi także basen. Pozatym nie zawsze kaloria jest równa kalorii. Np. mleko bodajże 3,2 % ma 60 kcal/100 g. Czyli 500 g = 300 kcal. 2 batony mają tyle samo kalorii. Tylko że w mleko jest białko i inne niezbędne składniki. A tak wogóle to dla twojego wzrostu waga jest bardzo dobra. Znam dużo dziewczyn o wzrożcie 170 cm i ważą one 55-60 kg 🙂

    Kimmuriel, ja też zrzuciłem 20 kg. Jak chcesz jakies porady, to napisz mi swoje gg na priv.

    kissandgo
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 79
    • Stały bywalec

    wiecie ze jedzenie ponizej 2000 kcal bez obserwacji lekarza dietetyka to glodowka?

    i wtedy organizm nie chudnie tylko jak ciut wiecej wprowadzisz do niego to zaraz przeklada na zapas, bo boi sie co bedzie gdy now bedzie glodowka?

    Nastepna sprawa: piszesz, ze cwiczysz, pamietaj, że mięsnie tez waża 🙂 i jesli nawet gubisz tluszczyk, to przybierasz miesnie (ja w pierwszym tyg – chociaz bylo widac ze nie ma tluszczyku tu i ówdzie to waga przybierała)

    Trofik
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Mylisz sie. Zapotrzebowanie kaloryczne kobiety w wieu 21-30 lat, pracujacej lko to 2100-2200 kcal. Czyli według ciebie wystarczy, że ktos zje jednego ziemniaka mniej i jest to głodowka ? 😛
    [usunięto_link]

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    spozywanie ponizej 2000 kcal to nie jest zadna glodowka o czym ty mowisz to glupota.

    kissandgo
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 79
    • Stały bywalec

    Jednak miałam racje: nie można poniżej 2000 🙂

    2000 starcza doskonale jako zapotrzebowanie energetyczne jeżli ktoż planuje schudnąc.:) Jednak ma się praktyki i się słucha profesorów na zajęciach 😀

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    Jednak miałam racje: nie można poniżej 2000

    2000 starcza doskonale jako zapotrzebowanie energetyczne jeżli ktoż planuje schudnąc. Jednak ma się praktyki i się słucha profesorów na zajęciach

    Chyba jednak nie masz racji: Oficjalne Normy zywieniowe dla kobiet w wieku 19-25: 1850 kcal, 26-60: 1860 kcal, pow 60: 1680 kcal. Chyba kiepsko sluchasz tych profesorów.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dlaczego NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ??? :("

Przewiń na górę