• Autor
    Odp.
  • Banka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 128
    • Zapaleniec

    ja mysle ze powodem moze byc brak ze tak powiem wspomagacza w odchudzaniu…niektore organizmy sa leniwe.moj potrzebowal CLA i Ananasa zeby ruszyc z miejsca…

    kissandgo
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 79
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Jednak miałam racje: nie można poniżej 2000

    2000 starcza doskonale jako zapotrzebowanie energetyczne jeżli ktoż planuje schudnąc. Jednak ma się praktyki i się słucha profesorów na zajęciach

    Chyba jednak nie masz racji: Oficjalne Normy zywieniowe dla kobiet w wieku 19-25: 1850 kcal, 26-60: 1860 kcal, pow 60: 1680 kcal. Chyba kiepsko sluchasz tych profesorów.

    no jednak nie, bo te „oficjalne” podaja osoby ktore sie nie znaja 🙂 ale nie będę się kłócić.. 🙂

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    no jednak nie, bo te „oficjalne” podaja osoby ktore sie nie znaja ale nie będę się kłócić..

    te normy sa ukladane przez WHO wiec to chyba Ty sie nie znasz

    Banka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 128
    • Zapaleniec

    zacznij wiecej sie ruszac badz przyjmowac suplementy ja zaczelam i duzo sie pozmnielao.musze sie pochwalic 4 cm mniej:)w bioderkach …dzis sie mierzylam…

    zuza_130
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 219
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    no jednak nie, bo te „oficjalne” podaja osoby ktore sie nie znaja ale nie będę się kłócić..

    te normy sa ukladane przez WHO wiec to chyba Ty sie nie znasz

    co parwda to prawda WHO to WHO, danych sobie z powietrza nie wzieli. przez lata oparcowywane to bylo przez specjalistow, a teraz ktos przyjdzie i mowi, ze specjalisci sie nei znaja. 😕

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Ja tez slyszałam o 2000 kalorii ale kłucic sie nie bedę. Sądzę że kluczem do sukcesu jest poprostu zrównoważona dieta i ruch! sport!
    Moje drogie a jak już się tak doliczacie tych kalorii najlepiej może poradzić się dietetyka?
    Jedna 60 lketnia kobieta nie jest równa drugiej- bo np. jedna aktywnie uprawia sport: spacery, chodziarstwo a druga siedzi w poczekalni u lekarza. I wtedy nioe moza mowic ze obie potrzebuja 100 kalorii dziennie

    zuza_130
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 219
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    rower tak na brzuch w moim przypadku nie podziałał [może tak trochę :D], ale na uda za to bardzo 🙂

    No własnie, ja tez mam największy problem z udami i łydkami :/ i nic nie chce pomóc 🙁

    ev3linka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Pamietaj jezeli wykonujesz cwiczenia to ZAWSZE na czczo nic Ci nie da jesli zjesz posilek i zaraz zaczniesz cokolwiek cwiczyc wtedy wogole nie spalasz tkanki tluszczowej!! najlepiej oddczekac conajmniej 2 godziny po posilku.
    Bardzo wazna jest wiara ja tez mialam podobna sytuacje jak Ty tez bylam na diecie ale myslalam negatywnie a odkad zaczelam myslec pozytywnie widze w koncu ze chudne … Pozdrawiam

    Olisa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    aj tam, lekki posiłek mozna zjeżć… jak bedziesz ćwiczyć na głodno to grozi omdleniem

    elzbieta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Ażeby schudnąć nie zawsze należy głodować. Ważne jest to żeby organizm otrzymywał odpowiednie mikroelementy i żeby osoba która „kocha jeżć” dostarczyła do organizmu odpowiednie mikroelementy które są w odżywkach ja to zastosowałam i utrzymuje wagę taką jak chce- wejdź na strone
    ************ tam uzyskałam pomoc i nie mam kłopotów

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Wogóle nie powinno się głodować. To bez sensu – organizm nie może być w taki sposób zamęczany. Należy stosować diety ale mimo wszystko jeżć.

    majeczka
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 192
    • Zapaleniec

    Dziewczyny a szklanka mleka jest ok? Czy to tuczace? Bo ja juz nie wiem, np. w tabeli kalorii wychodzi ze mleko ma o wiele wiecej kalorii niz coca cola, troche tak dziwnie wiec juz nie wiem w co wierzyc…. :/

    ev3linka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Majeczko porownaj sobie chociaz same wartosci odzywcze mleka a coca coli i juz masz odpowiedz co powinnas wybrac…. czasami ja sama nie sugeruje sie kaloriami bo widzisz nawet majac hamburger ok 300kcal a jakies bardziej odzywcze danie ktore ma tyle samo wybieram to drugie ze wzgledu na wartosci a nie na to ze: och tyle samo kalorii to moge sobie wybrac hamburgera bo akurat na to mam ochote …takze nie wolno wpychac w siebie smieci ktore dlugo zalegaja w organizmie i przez nie mamy wieksze pupy nastepny przykladem sa ziemniaki a soja dlaczego nas tak wszyscy ostrzegaja przed kartoflami mimo ze maja mniej kalori dlatego bo sa ciezkostrawne i maja mase weglowodanow takze widzicie nie zawsze trzeba sie sugerowac tabela kalorii … Pozdrawiam

    majeczka
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 192
    • Zapaleniec

    Ev3linka – to zdradz troche tajemnicy i pomoz…..bo ja juz nie wiem jak to z ta tabela, patrze na niektore potrawy, dla przykladu: kluski slaskie – ok 130kcal, 0 tluszczu, czyli ze wydaje sie ok, ale jak sobie tak pomysle na zdrowy rozum to wydaje mi sie ze kluski sa tuczace :/ no i wlasnie przez rzeczy tego typu nie wiem co jest zeby bylo nietuczaco i zeby udalo mi sie troche zbednych kg zrzucic 🙂

    Trofik
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    1. Należy spożywać 6-7 posiłków co 2,5 – 3 h
    2. Należy w każdym posiłku spożywać „pełne białko” (zawierające wszystkie aminokwasy)
    3. Należy w każdym posiłku spożywać węglowodany o w miarę jak najniższym I/G pochodzące z warzyw(najlepiej włóknistych) i owoców
    4. Należy dbać aby posiłek przed treningowy był bogaty w łatwo przyswajalne białko
    5. Należy dbać aby węglowodany we wszystkich posiłkach poza posiłkami przed i po treningowym pochodziły z warzyw i owoców o niskim IG. Posiłki około treningowe powinny zawierać węglowodany o wyższym I/G
    6.Należy dbać aby posiłek po treningowy zawierał węglowodany proste i łatwo przyswajalne białko w proporcji 2:1
    7. Należy pilnować aby 25-35%spożywanych kalorii w diecie pochodziło z tłuszczy z podziałem na : 1/3 z tłuszczy nasyconych (zwierzęcych), 1/3 z tłuszczy jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, avocado), a 1/3 z tłuszczy wielonienasyconych (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)
    8. Należy unikać napoi innych niż: woda mineralna niegazowana, zielona herbata itp.
    9. Należy dbać o to by każdy posiłek za wyjątkiem posiłków około treningowych składał się z naturalnego, nie przetworzonego pożywienia, należy unikać słodzików, konserwantów, polepszaczy itp.
    10.Należy spożywać większe ilożci węglowodanów tylko w okolicach treningowych (przed i po treningu) , posiłki te powinny być ubogie w tłuszcz. W innych posiłkach powinna występować przewaga tłuszczy nad węglowodanami pochodzącymi z warzyw i owoców


    Na pewno wiele osób ma pytanie co z ważeniem posiłków, co z liczeniem kcal ?
    Jest to przecież jeden z ważniejszych elementów 99% zdrowych diet. Cóż jak za każdą dietą tak i za tą nie stoi „magia” lub tajemna kombinacja posiłków i tu też w późniejszym czasie będziemy musieli sięgnąć po odpowiednie bilansowanie diety ale powinno to nastąpi dopiero po tym gdy osiągniemy perfekcje w korzystaniu ze wszystkich 10 wskazówek żywieniowych.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dlaczego NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ??? :("

Przewiń na górę